Junioři ve vyrovnaném utkání dvakrát vedli, ale na brněnskou Kometu nakonec nestačili

Napsal 08.09.2017 Michal Luxa
C h o m u t o v - V prvním kole DHL extraligy juniorů nestačili Piráti na Kometu 4:5. Vyrovnané utkání rozhodla až nešťastná branka ze třiapadesáté minuty do sítě Dominika Pavláta. Branky Chomutova postupně stříleli Tom Polák, Martin Tůma, Petr Chlán a Vojtěch Krejčiřík.
1.kolo pá 8.9.2017
4:5(2:2, 1:1, 1:2)
KOM
Pavlát – Kopic, Kleiner, Novák D., Studený, Procházka, Novák A., Hajič – Köver, Bajer, Polák, Hřebíček, Chlán, Kulich, Tůma, Šišolák, Krejčiřík, Šilar, Adámek.
Kometa
Dostál – Trnka, Mlčák, Jurnečka, Krejčí Petr I, Kučera, Rafaj, Jeřábek, Kowalczyk – Novák M., Süss, Svoboda, Hasoň, Gajarský, Čejka, Matula, Mlynář, Ferda, Frydrych, Krejčí Petr II, Plášek.

1. Polák (Kulich), 16. Tůma (Novák D.), 38. Chlán (Kleiner), 45. Krejčiřík (Procházka, Chlán)
Kometa
9. Frydrych (Matula), 17. Mlynář (Kowalczyk), 35. Frydrych (Krejčí II), 43. Trnka (Kučera, Gajarský), 53. Süss

Tůma (Piráti) 5 minut a do konce utkání

Nástup Chomutova byl raketový, vždyť po šestnácti vteřinách se Severočeši ujali vedení. Střelu Jaroslava Kulicha vyrazil hostující brankář před sebe, odkud se nemýlil Tom Polák - 1:0. Jenže už v deváté minutě bylo opět vyrovnáno, po situaci, kdy se pokus Jakuba Matuly odrazil od domácího beka před Lukáše Frydrycha, jenž měl před sebou odkrytou svatyni – 1:1. Těsně po polovině první dvacetiminutovky se mohla radovat Kometa z vedení. Ovšem to by Aleš Trnka musel dopravit puk do odkryté části branky. Jenže obránce Komety trefil jen bezmocného Dominika Pavláta.

Ve čtrnácté minutě zůstal na hranici brankoviště Jaroslav Kulich, jehož pokus zamířil do připraveného Lukáše Dostála. O minutu a půl později už se Chomutov radoval z vedení! Po střele Daniela Nováka vyrazil gólman Komety na hůl Martina Tůmy, který následně přehodil beton brankáře – 2:1. Jenže necelé dvě minuty stačilo Brňanům na vyrovnání. Dělovkou z kruhu pro vhazování propálil Dominika Pavláta Tomáš Mlynář - 2:2.

Hned v úvodu druhé části se do samostatného úniku probojoval Martin Tůma. Sám faulovaný hráč se rozjel k trestnému střílení, ale po forhendové kličce Lukáše Dostála nepřekonal. Následovaly dvě akce Komety, ale přečíslení Petra Krejčího skončilo na domácím brankáři a samostatný únik Adama Gajarského, byl zakončený střelou do tyče. V polovině zápasu se po přečíslení odhodlal k zakončení Jakub Matula. Ovšem Dominik Pavlát se skvěle přesunul a černou gumu schoval do lapačky.

Vteřinu před pětatřicátou minutou se Brno poprvé ujalo vedení! Lukáš Frydrych rychlým pokusem nad beton chomutovské jedničky otočil stav zápasu – 2:3. Jenže o tři minuty později bylo opět vyrovnáno. Dělovka Jakuba Kleinera se zastavila v brankovišti, kde byl nejvíce pozorný Petr Chlán, jenž dopravil puk za brankovou čáru – 3:3. V závěru prostřední třetiny poslal rozhodčí pod sprchy Martina Tůmu, který předvedl nepěkný zákrok kolenem.

Tři minuty po začátku poslední dvacetiminutovky Kometa dlouhou početní výhodu proměnila. Když se z pravého kruhu prosadil Aleš Trnka, jenž zamířil přesně do bližší šibenice – 3:4. Těsně po vypršení trestu, ale vyrovnal Adam Novák. Chomutovský obránce se napřáhl od modré čáry a poslal kotouč pod rukou Dostála do branky – 4:4. V polovině třetí třetiny pelášil sám na Dominika Pavláta Jan Matula, který byl v posledním momentu dojet a odstaven od černé gumy.

V třiapadesáté minutě se musel červenat domácí brankář, který si kotouč srazil mezi vlastními betony do své svatyně. Autorem gólu byl uveden Jan Süss - 4:5. O čtyři minuty později se na hranici brankoviště objevil aktivní Jakub Matula, ale tentokrát na beton Dominika Pavláta recept nenašel.

Jaroslav Beck(Piráti Chomutov): „Brno je bojovný soupeř. Bylo to tvrdé utkání. Soupeř hrál velmi důrazně. Když jsme měli na vrch, tak přišel nešťastný faul od Tůmy. Myslím si, že to byla hloupost. U Toma Poláka to byla trochu smůla. Byl to smolný zásah holí do obličeje, ale na to se nehraje. My jsme měli problém s tím, že jsme chtěli hrát moc hezký hokej, a to na našeho bojovného soupeře moc neplatilo. Takže jsme se o ty body tahali a nakonec jsme to prohráli hodně nešťastně. Všechny činnosti se musí na zítra zlepšit.“

Jan Zachrla (HC Kometa Brno): „Bylo to první soutěžní utkání. Z obou stran tam bylo hodně nepřesností. My jsme ty šance využili. Konec jsme si pohlídali a zaslouženě vyhráli.“