Junioři zničili Bílé Tygry 7:1

Napsal 18.10.2012 Jan Řápek
C h o m u t o v - K třináctému kolu NOEN extraligy juniorů přijeli do CHomutova hráči z Liberce. Bílí Tygři ovšme nebyli pro Piráty velkou překážkou. Ti je zničili sedmi góly. Postupně se trefili Hlava, Lehnert, Deveri, dvakrát Kaše, Huňady a Peštuka. Za hosty korigoval skóre Zuzaník.
13.kolo čt 18.10.2012
7:1(2:0, 3:1, 2:0)
LIB
Strmeň - Havel, Kolář, Drobný, Pelc, Horváth, Fronk, Deveri, Novák L., Kopáč, Šulák, Kaše, Kämpf, Hammerbauer, Száthmáry, Peštuka, Lehnert, Novák J., Huňady, Hejcman, Hlava
Liberec
Sobotka - Pyrochta, Jandejsek, Langhamer, Maďar, Slavík, Chlapík, Turek, Beránek, Vlk, Zuzaník, Šimek, Mikyska, Pálek, Žďárský, Havlas, Frk, Zacha, Klíma, Krucký.

14. Hlava (Kolář), 15. Lehnert (Hammerbauer), 31. Deveri (Kopáč), 33. Kaše (Kämpf, Hammerbauer), 36. Kaše (pen.), 43. Huňady (Hejcman, Kaše), 47. Peštuka (Novák L.)

50

Zápas ovládli hráči Chomutovu, přesto prvních deset minut se týmy spíše oťukávali. První branky se diváci dočkali až ve čtrnácté minutě. To se po střele a teči prosadil Nicolas Hlava. Necelou minutu ho po sólové akci Jana Hammerbauera napodobil Hlavu i Daniel Lehnert. To bylo z první třetiny vše. Chomutov vedl 2:0.

I druhá třetina byla bohatá na góly. První slovo dostali hosté, kteří měli výhodu trestného střílení. Liberečtí ho ovšem nevyužili. To hned v jednatřicáté minutě potrestal nevyužití šance Danko Deveri, který střelou překonal brankáře Sobotku. Poté následovaly gólové hody. Ve třiatřicáté minutě se poprvé prosadil Ondřej Kaše, když zakončoval akci svých spoluhráčů. O tři minuty později se Kaše prosadil znova. Tentokrát se prosadil po trestném střílení. Ke konci třetiny se o slovo ještě přihlásili hosté, když se prosadil Josef Zuzulík. Jeho branka ukončila druhou třetinu se skóre 5:1.

Liberečtí bojovali až do poslední chvíle, a to i přesto, že již prohrávali o čtyři branky. Chomutov i tak dokázal vstřelit ještě dvě branky. Nejprve se po závaru před brankou prosadil Patrik Huňady a o pět minut později ukončil účet zápasu Jiří Peštuka, který se prosadil po individuální akci. Chomutov tak porazil Liberec v poměru 7:1.

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov): "Podle skóre to sice vypadá, že jsme soupeře přejeli, ale není tomu tak. Měli jsme více štěstí a také nás hodně podržel gólman. To se ovšem nedělo na druhé strane."