Junioři zvítězili na ledě Českých Budějovic o dvě branky

Napsal 26.11.2016 Denisa Józsová, Martin Penker
Č e s k é B u d ě j o v i c e / C h o m u t o v - V rámci dvaadvacátého kola DHL extraligy juniorů zavítali Piráti na led Českých Budějovic. Domácí začali ve velkém stylu a do vedení se dostali už v první minutě, jenomže Piráti dokázali ještě do konce první třetiny vyrovnat zásluhou Vojtěcha Krejčiříka. Domácí se ve druhé třetině opět dostali do vedení, ale Piráti opět srovnali, když se střelecky prosadil Filip Palička a následně o dvě minuty později dokonal obrat Patrik Lidák. Vojtěch Krejčiřík ve třetí třetině přidal svou druhou branku v utkání a zvýšil na konečných 2:4.
22.kolo so 26.11.2016
CEB
2:4(1:1, 1:2, 0:1)
Č. Budějovice
Patera – Babchuk, Tintěra, Svoboda, Farka, Kmec, Michal (A), Benda, Radoš – Matys, Doktor (C), Mařík, Káník, Tejko, Vochozka, Bárta, Kadilák
Pavlát – Buchtela, Hlaváček, Kopic, Novák, Lidák (A), Hajič – Polák, Niňaj, Kulich, Palička, Krejčiřík, Részegh, Rindoš (C), Svoboda, Šilař, Wágner, Adámek (A)

1. Vochozka (Tejko, Bárta), 28. Doktor (Vochozka)
9. Krejčiřík (Kopic, Novák), 36. Palička (Kopic), 38. Lidák (Részegh), 46. Krejčiřík (Novák, Wágner)

3:6
1:0
0:1
38:45
90
Souček – Jílek, Šperl

Začátek první části vyšel lépe domácím. Již ve 43. vteřině se prosadil Tomáš Vochozka, který střelou z úhlu nachytal chomutovského Pavláta. Budějovičtí měli ze začátku zápasu hodně navrch a byly i další šance. Největší z nich měl Vochozka, ale jeho střela mířila jen do betonu a následná skrumáž před brankou další branku nepřinesla.

Hra se poté začala vyrovnávat, ale aktivnější byli stále domácí. Jenže v deváté minutě nahodil puk od modré Kopic, Patera ho jen vyrazil jen před sebe, kde ho sebral Vojtěch Krejčiřík a v pohodě zasunul puk do odkryté brány. Šanci přelít vedení na svou stranu měl Motoru hned nato, ale svou přesilovou hru nevyužil. Největší šanci do konce první třetiny měl chomutovský Rindoš, ale jeho únik Patera skvěle reflexivně vyrazil vyrážečkou. Do kabin se tak šlo za vyrovnaného stavu.

Do druhé části vlétli opět domácí, kteří tlačili Chomutov, ale tentokrát to ke gólu nevedlo. Jihočeši si také vyzkoušeli přesilovku pět na tři, kdy byli krátce po sobě vyloučeni Kopic a Buchtela. A domácí tuto početní výhodu využili. Jakub Doktor dostal pas od Vochozky a svou ranou vymetl všechny pavouky v síti.

Chomutovští si také připsali některé šance, ty ale vždy zlikvidoval Patera. Ale nakonec se dočkal i Chomutov a to hned dvakrát. Kopic vypálil od modré jen do mantinelu, ovšem kotouč se odrazil přímo k tyči, kam už domácí brankář nestihl skočit a Filip Palička puk dorazil do sítě. Nato dostali domácí další možnost přesilovky. A v té se jim povedlo dostat po skrumáži puk za záda Pavláta, ale rozhodčí rozpažil a gól neuznal. Velkou šanci měl na druhé straně Rindoš, který jel opět sám na gólmana, ale znovu na něj nevyzrál. Jenže co se nepovedlo jemu, povedlo se v oslabení Patriku Lidákovi, jenž svou ranou propálil vše, co mu stálo v cestě a vstřelil gól v oslabení. Chomutovští tak šli do kabin s vedením o jeden gól.

I třetí část začala velkou šancí Motoru, když Bárta se snažil zakončit bekhendem do růžku, ale jeho pokus Pavlát vyrazil ramenem. Také Piráti si zahráli přesilovku a dokázali ji využít. Po nahození od modré se puk opět odrazil do brankoviště a povyjetý Patera neměl nárok na dorážku Vojtěcha Krejčiříka, který tak dal druhý stejný gól. A mohlo být ještě hůře, když Piráti hráli přesilovku pět na tři, kterou ale neproměnili. Velkou šanci měl také Bárta, který sám před brankářem neprocedil puk do sítě.