Junioři zvládli po výborném výkonu i druhý domácí zápas v řadě, mistři z Vítkovic odjíždí bez bodu

Napsal 25.10.2013 Antonín Domanický, Petr Horčička
C h o m u t o v – Utkání patnáctého kola NOEN extraligy juniorů mezi domácími Piráty a Vítkovicemi bylo z převážné většiny odehráno pod taktovkou chomutovského celku. Po první velice vyrovnané třetině se těsného vedení dočkali Piráti. Jednogólové vedení zúročili ve druhé třetině, kdy po gólech Vrány a Šťovíčka dominovali hře a zdolali úřadující juniorské mistry.
15.kolo pá 25.10.2013
3:0(1:0, 2:0, 0:0)
VIT
Maštalířský – Michálek, Cestr, Szathmáry, Drobný, Černý, Tejnor, P. Horváth - N. Hlava, Peštuka, Fronk - Lehnert, D. Kaše, Veselý - Janák, Paleček, Vrána - Bednář, Šťovíček, Jindra
Vítkovice
O. Horváth – Demel, Jonáš, Rudl, Pop, Charvát, Černín, Cabák – Ballner, Tomi, Holý, Česlík, Blahuta, Kuťák, Ollender, Slováček, Sysala, Škutchan, Gelnar, Bjakov

16. Vrána (Janák), 23. Vrána (Paleček), 28. Šťovíček (Tejnor)
Vítkovice

0:2

Úvod třetiny patřil domácím hokejistům. První větší šance přišla právě z jejich hokejek. Kaše našel v obtížné pozici v mezikruží Fronka, ten ale zamířil nad. Hra probíhala v rychlém tempu a málokdy ji zastavil hvizd rozhodčího. Na druhé straně se několik minut poté podařilo podobnou akci zinscenovat hostům. Šťovíček téměř využil rychlého pasu před bránu, situaci však vyřešil připravený Maštalířský. Na dále se hrál pohledný hokej na obě strany, chyběli však vážnější ohrožení brány. K tomu se propracovali Piráti, konkrétně JAKUB VRÁNA, který vypálil přesně a jeho střela brankářovi propadla. Třetina se dohrála bez větších šancí a Piráti si tak do druhé části odnesli jednogólový náskok.

Další dvacetiminutovku Piráti zahájili výborně. Nadvakrát dobýval Horváthovu bránu JAKUB VRÁNA a jeho druhý pokus se ujal. Netrvalo dlouho a navýšení zařídil MARTIN ŠŤOVÍČEK. Piráti si tak udržovali vládu nad zápasem nejlepším způsobem. Pro Vítkovice se zápas nevyvíjel vůbec dobře a trenéři si tudíž v polovině třetiny vyžádali oddechový čas. Ihned po je ho vypršení zahrozili. Maštalířského vyrážečku provětral Škutchan, následně Cabák pálil mimo. I tak převládali v utkání nadále hosté, což dokazovali i v první přesilovce zápasu ve které dlouze nebezpečně kombinovali v pásmu soupeře. Druhá třetina ovšem další branku nepřinesla. Zápas se i nadále pro domácí vyvíjel více než dobře.

Třetí část zahájili domácí s úmyslem udržet nadějné vedení. Bylo vidět, že hosté se dostávají do hry. Aktivita Vítkovic byla nejvíce znát díky častým zákrokům Maštalířského. Střela Rudly mu nadělala velké starosti ale chomutovský gólman i nadále držel čisté konto. Následně se na chomutovskou bránu snesli dvě střely ihned po buly ale ani ty neohrozili tříbrankové vedení domácích. Na druhé straně se po křídle rozhodl zaútočit Lehnert. Jeho střela ovšem skončila efektním lapačkovým zákrokem Horvátha. V závěru třetiny se Piráti dočkali přesilové hry. Tu sice nevyužili, ale mrzet je to vhledem k výhře 3:0 nemuselo.

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov): „Získali jsme tři body, s čímž jsme samozřejmě spokojeni. Tohle utkání nám zkrátka sedlo, ponaučili jsme se z pátečního utkání v Litvínově a pokračovali ve výkonu, který jsme předvedli v poslední třetině pátečního zápasu. Řekl bych, že vítězství je naprosto zasloužené, protože jsme byli lepším mužstvem.“

Jakub Petr (HC Vítkovice Steel): „Myslím si, že z pohledu domácího týmu byl páteční zápas jednoznačnou záležitostí. Přijeli jsme s pozměněnou sestavou, tudíž jsme zápas chtěli pojmout trochu defenzivněji. V první třetině jsme byli vyrovnaným soupeřem, ovšem v té druhé rozhodla naše individuální chyba, po které se zápas zlomil. Nedokázali jsme pořádně udržet kotouč a troufám si říct, že tohle byl nejhorší výkon, který jsme v letošní sezóně předvedli. Tímto bychom chtěli domácím pogratulovat k zaslouženému vítězství.“