Juniorka i přes prohru s Olomoucí postoupila do nadstavbové skupiny

Napsal 26.01.2018 David Panuška
C h o m u t o v - Chomutovská nejstarší mládežnická kategorie sehrála předposlední utkání základní části proti Olomouci. Vše v rámci 35. kola DHL extraligy juniorů. Vyrovnané utkání nakonec rozhodla chyba domácích a perfektně provedený útok. Za domácí se prosadili Tom Polák a Martin Hřebíček, bez ohledu na výsledek měli junioři postup do další fáze jistý díky ostatním výsledkům.
35.kolo pá 26.1.2018
2:3(1:1, 1:1, 0:1)
OLO
Běhula – Buchtela, Kopic, Novák A., Procházka, Hajič – Köver, Polák, Hřebíček, Chlán, Kulich, Krejčiřík, Šeliga, Šišolák, Šilar, Ouřada, Adámek.
Olomouc
Matoušek – Szturc, Rutar, Vosátko, Holiš, Smutný, Beutl, Jelínek - Husták, Cach, Říčka, Hajšman, Palička, Podlaha, Podlaha, Beier, Macuh, Marek, Tomaník, Pěcha, Kuba.

18. Polák (Krejčiřík, Kulich), 28. Hřebíček (Hajič, Polák)
Olomouc
6. Marek (Beier, Říčka), 29. Husták (TS), 56. Tomaník (Holiš, Palička)

5:2
0:0
0:0
34:38
75

Piráti vstoupili do utkání aktivně a skóre mohl otevřít Daniel Šilar. Ten dostal přihrávku přes polovinu hřiště a unikal sám na brankáře, toho ale nepřekonal. V následném útoku se prosadil střelou z pravého kruhu na vzdálenější tyčku hostující Dominik Marek - 0:1. Následně byli domácí aktivnější, ale branky nepřicházely, udeřit mohli hosté, ale Miroslav Kuba nezakončil a následný závar nebezpečný nebyl.

Vyrovnání přišlo až v závěru třetiny, nejdříve se nedokázal prosadit v brankovišti Daniel Šilar, o minutu později ovšem Piráti již udeřili. Vojtěch Krejčiřík chytrou přihrávkou vyzval ke skórování Toma Poláka, jenž před brankou přehodil Matouška a srovnal na 1:1.

Lepším pohybem a kombinací vstoupili do druhé třetiny opět domácí. Velké šance měli Ouřada s Hřebíčkem, ani jeden se ale branky nedočkal. Hned po vhazování se ale druhý jmenovaný přecijen prosadil. Střela Martina Hřebíčka byla obráncem Olomouce tečována a přepadla přes brankáře Matouška - 2:1. Vedení domácích ovšem netrvalo dlouho, hosté byli faulováni a Marek Husták proměnil trestné střílení zakončením mezi betony - 2:2.

Hosté mohli následně stav utkání otočit, ve slibném přečíslení ovšem zakončoval Podlaha do betonu brankáře Běhuly. Na konci druhé periody se mohl prosadit také Rok Macuh, ale ten na brankovišti nedostal kotouč do branky. Druhá třetina skončila za stavu 2:2.

Olomoučtí vletěli do třetí části, po vyražené střele zakončoval Martin Pěcha, ale jeho pokus byl vytažen na brankovou konstrukci. V dobré pozici se po střele Jiřího Kopice nacházal také Martin Hřebíček, kterému se nepovedlo přehodit beton brankáře. Rozhodující moment přišel necelých pět minut před koncem třetí třetiny, Pavel Tomaník se zmocnil kotouče, ujel obraně a po kličce vstřelil branku na 3:2. Srovnat mohl v oslabení Ondřej Buchtela, ale ten v samostatném úniku napálil jen brankovou konstrukci, Olomouc vyhrála 3:2.

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov): „Prohrát zápas o všechno takovýmto způsobem. To je pro mě s kolegou Brychtou nepochopitelný. Neproměnili jsme velké množství šancí a nedokázali jsme dát ten gól navrch. Tři chyby jsme udělali. Olomouc pak vždycky ujela. Většinou to bylo po naší tutovce. Zítra nás čeká další důležitý zápas a já jsem zvědavý, jak se k tomu hoši postaví.“