KLH Chomutov porazil Rebely z Havlíčkova Brodu 3:2 po prodloužení

Napsal 07.02.2011 Pavel Kadeřábek, Jan Hošic
C h o m u t o v - V první třetině měli více ze hry domácí, kteří své šance nedokázali využít a když hosté využili ve čtvrté minutě přečíslení 2 na 1, šli do šaten za pro ně příznivého stavu. Začátek druhé třetiny vyšel domácícm na výbornou, už po 22. vteřinách vyrovnal Milan Procházka. Zbytek třetiny se hosté pozorně bránili, domácí ale svou optickou převahu ve vedoucí branku nepřetavili. Ve třetí třetině šli domácí do vedení v 54. minutě, hosté ale v přesilovce dokázali v poslední minutě vyrovnat. Dva body domácím vystřelil v prodloužení v přesilovce Jakub Grof, ale to bylo málo. Domácí potřebovali vyhrát za 3 body a čekat na případné zaváhání Ústí, aby mohli pomýšlet na první místo po základní části.
44.kolo po 7.2.2011
3:2p(0:1, 1:0. 1:1 - 1:0)
HBR
Hanuljak (Jarina) - Pulpán, Mudroch - Mucha, Slovák - Havíř, Pavlas -Schnabel, Grof - Procházka, Kraft, Radulay - Duda, Hrdel, Hruška - Selingr, Skořepa, Jíra - Seman, Sikora, Davídek
Havl.Brod
Slipčenko (Krch) - Šenkeřík, Zítka, Blažek, Zábranský, Milfait, Stromko, Švaňhal, Sova, Zohorna, Krejčí, Štěpánek, Barák, Vošmik, Fiedler, Šíma, Novotný, Ondráček F., Ondráček M.

Už od začátku zápasu bylo vidět, že navrch mají domácí. Na první střelu se čekalo až do druhé minuty, kdy Pavel Selingr ohrozil gólmana hostů Roberta Slipčenka. Havlíčův Brod se dostal ke své první střele v čase 3:49, ovšem byla to střela gólová. Hostující Zohorna řešil přečísleni 2 na 1 přihrávkou na svého spoluhráče Ondřeje Švaňhala , na jehož okamžitou ránu už přesouvající se Hanuljak nedokázal reagovat. Chomutov byl po této brance trochu zaskočen. O odpověď se snažil v čase 5:26, kdy Jakub Grof pálil z mezikruží, Slipčenko ale jeho střelu pokryl.

V čase 5:57 jsme viděli první vyloučení, když na trestnou lavici usedl hostující Zábranský za krosček. Rebelové se ale úspěšně ubránili a domácí v přesilovce k ničemu nepustili. V deváté minutě dostali svoji první početní výhodu také hosté, ale ani oni nic kloudného v přesilovce nevymysleli. Po skončení této přesilovky se dostal do protiútoku domácí Duda, který ale neuspěl ani z následné dorážky. Chomutov i nadále určoval tempo hry a vícekrát dokázal hosty uzavřít v jejich obranném pásmu, ale skórovat se mu nepodařilo. Na další výraznou šanci se čekalo do poslední minuty první třetiny, kdy se mezi kruhy objevil Procházka a svou střelou, po které mnozí už zvedali ruce, trefil jen horní tyč. A tak se šlo do šaten za překvapivého stavu 1:0 pro Havlíčkův Brod.

Jak Chomutov zakončil první třetinu, tak začal druhou. V obrovské šanci se ocitl opět Milan Procházka. Ten se v čase 20:22 po přihrávce Petra Jíry dostal do brejku a tentokrát se už nemýlil a vymetl horní levý roh Slipčenkovy brány. Chomutov se po této brance dostal na koně a v čase 22:19 měl další obrovskou šanci. To když se Jakub Grof rozjel ze svého obranného pásma a projel obranou Rebelů jako nůž máslem. Slipčenko si ale s jeho šancí a následnými dorážkami bez problémů poradil. V čase 24:18 se do přečíslení 2 na 1 dostali domácí Duda a Radulay, ale Slipčenko se střelou druhého jmenovaného neměl problém. Následně se tlak domácích zmírnil vinou zbytečných vyloučení, ovšem Rebelové byli ve svých přesilovkách prakticky neškodní. Do konce druhé třetiny, která už byla podstatně vyrovnanější, se nic zajímavého nestalo. Do kabin se šlo potom, co Milan Procházka v úvodu druhé třetiny srovnal na nerozhodný stav 1:1.

Do třetí třetiny Chomutov nastupoval s početní výhodou 5 na 3, kterou si přenesl se závěru druhé části. V této přesilovce měl největší šanci Hruška, který ale po přihrávce Radka Dudy vinou zlomené hole netrefil odkrytou svatyni Roberta Slipčenka. V čase 42:49 Radek Duda projel celé hřiště nahrál puk mezi kruhy na Davida Hrušku a ten svojí střelou orazítkoval tyč Rebelů. Následně po protiútoku hostů mohl poděkovat svým dobře postaveným tyčím také Hanuljak. Převaha domácích pokračovala a v osmačtyřicáté minutě Chomutov zahrozil z dalšího přečíslení, to když se proti jedinému obránci hostů řítili Skořepa s Hrdelem. Ti ovšem šanci překombinovali a na Slipčenka nakonec ani nevystřelili.

Chomutov se nakonec dočkal svého vytouženého gólu, když Radek Duda našel mezi kruhy Davida Hrušku. Ten naznačil střelu, provedl bezmocnému Slipčenkovi blafák a s klidem zasunul puk do zcela odkryté branky. Chomutov diktoval tempo hry a vytvářel si další šance. Autory těchto šancí byli hlavně dnes velmi aktivní Hruška s Dudou. Rebelové se snažili, ale do žádné šance se nedostali, ovšem jejich chvíle ještě měla přijít.

Přišla, když byl tři minuty před koncem vyloučen domácí Milan Kraft. Hosté si při přesilovce vytvořili velmi dobré šance. Nejprve se zcela osamocen před Hanuljakem objevil Zohorna. Na Hanuljakovi si ale vylámal zuby. To ale neplatilo v čase 58:46, kdy 13 vteřin před koncem trestu Petr Šenkeřík nahazoval puk před chomutovskou bránu. Kotouč úspěšně tečoval Hynek Zohorna a poslal utkání do nastaveného času. Prodloužení mohl zabránit Hruška, který se probil až před Slipčenka, kde byl ve stoprocentní šanci podražen a sudí nařídil trestné střílení. Hruška ale v nájezdu svým blafákem na Slipčenka nevyzrál. Následovalo tedy prodloužení.

V čase 61:01 byl vyloučen hostující Novotný za podražení a po minutě této přesilovky Radek Duda nabil Jakubu Grofovi , který nekompromisní ranou vystřelil svému týmu bod navíc. Chomutov tedy porazil Rebely z Havlíčkova Brodu na domácím ledě 3:2 po prodloužení.

Jaroslav Liška (Chomutov): Utkání mělo docela solidní nasazení. Je fakt, že jsme rychle prohrávali, ale snažili jsme se. Soupeře jsme jednoznačně přestříleli. Zaváhali jsme v okamžicích rozhodování mezi střelou nebo pokračováním útoku. Měli jsme hodně vyloučených, většina z nich byly zbytečné útočné fauly a to nás stálo tři body. Naděje ještě byla, když jel David Hruška trestné střílení, ale nedal ho. To se ovšem může stát.

Petr Novák (Havl. Brod): My jsme sem jeli s tím, že nemáme co ztratit. Hráli jsme uvolněně. Samozřejmě jsme hráli z obrany, protože příjem hráčů, kteří tu dnes byli, je asi jako jednoho hráče Chomutova. Musím klukům poděkovat, jak k tomu dnes přistoupili. Pro nás je bod zlatý. Jsme rádi, že se nikdo nezranil a jedeme domů na play off.