KLH Chomutov si odváží z Tábora plný počet bodů za těsnou výhru 2:1

Napsal 13.11.2010 Pavel Kadeřábek
C h o m u t o v - V 1. třetině potvrdili hosté pozici favorita až v 19. minutě, kdy je poslal do vedení David Havíř. Ve 2. třetině nedokázali domácí využít k vyrovnání žádnou ze svých třech přesilovek. Hosté měli jen jednu početní výhodu, kterou také nedokázali využít a tak po 2. třetině platil stejný stav utkání jako po první. Ve 3. třetině zvýšili hosté své vedení v přesilovce, když si přihrávku Milana Krafta srazili obránci do vlastní branky. Domácí pak zdramatizovali koncovku, když v 58. minutě snížil Ivan Padělek. Hosté si ale koncovku pohlídali a vezou si domů tři body.
18.kolo so 13.11.2010
TAB
1:2(0:1, 0:0, 1:1)
KLH
Tábor
Čech (Klestil) - Kotaška, Černý, Horáček, Havran, Petráček, Koktan, Lukáč, Kudrna - Krätzer, Štrba, Červený - Kocar, Török, Mrkvička - Šperger, Padělek, Kuchejda - Andres, Kostourek, Nedorost.
Jarina (Hanuljak) - Mucha, Bombic, Havíř, Benda, Mudroch, Pulpán, Dóczy, Rutta - Hluchý, Zucker, Jíra - Kraft, Sikora, Seman - Kůs, Procházka, Skořepa - Radulay, Duda, Kuběna.

Tábor
58. Padělek I. (Štrba)
19. Havíř (Jira, Skořepa), 43. Kraft (Duda, Pulpán)

4:6
0:1
0:0
1160
Wagner - Jílek, Šperl
0:1

Domácí nezačali utkání vůbec dobře, když se již od úvodu utkání bránili sílícímu tlaku Chomutova. Prvních deset minut v zápase se odehrávalo převážně před domácím Čechem. První větší šance pro domácí se naskytla ve třinácté minutě, kdy byl vyloučen Ján Mucha. Domácí v přesilovce nic nepředvedli a pomalu ani nevystřelili. V šestnácté minutě se do šance dostal domácí Tomáš Petráček, fkterý se prosmýkl hostující obranou a vystřelil. Hostující brankářská jednička byla pozorná a nebezpečný pokus kryla do lapačky. Následovala devatenáctá minuta zápasu a první změna ve skóre. Domácím se nepovedla obranná hra a David Havíř prostřelil vše, co mu stálo v cestě. První třetina skončila vítězstvím hostujícího týmu 0:1.

Druhá třetina byla, co se týče akcí a šancí štědřejší. První se naskytla již v prvních vteřinách hry. Postupně se do šancí dostali jak hostující Petr Jíra, tak domácí David Kuchejda. V polovině utkání se hra trošku přiostřila a přibylo i vyloučených hráčů na trestních lavicích. Druhá třetina branku v průběhu dvaceti minut nepřinesla.

Ve dvaačtyřicáté minutě byl vyloučen domácí Ivo Kotaška a hosté toho dokonale využili. Milan Kraft nahrával před branku a jeden z domácích si puk srazil do vlastní branky za záda bezmocného Čecha. Hosté navýšili stav utkání na 0:2. Ve třiapadesáté minutě byl vyloučen hostující Milan Dóczy na 2 minuty + 10 minut za protesty. Tak jako v celém zápase, ani tuto možnost domácí tým nevyužil. Ba naopak. O přibližně půl minutu později se nechal vyloučit táborský Jan Horáček a přerušil tlak domácího týmu. Co se nepovedlo v početní výhodě, to se povedlo za plného počtu hráčů na ledě. Tak si to mohli vyložit domácí hráči, když v osmapadesáté minutě snížili na rozdíl jediného gólu. Ivan Padělek si půjčil puk, prokličkoval před Jarinu a zavěsil. To bylo ovšem ze strany domácích vše. Chomutov si již jednobrankové vedení nenechal utéct a odváží si z Tábora velmi cennou výhru 1:2.