KLH Chomutov tentokrát na domácím ledě naplno bodoval proti Šumperku

Napsal 04.11.2009 Miroslav Kučera, Pavel Kadeřábek
C h o m u t o v - Do utkání vstoupili lépe domácí a hned po 15. vteřinách si vynutili faul hostů. Do vedení šli hráči KLH zaslouženě v 8. minutě po střele Radka Dudy a to bylo v první třetině vše. Ve druhé třetině se domácí zásluhou Petra Jíry dostali do dvoubrankového vedení a když nedokázali v závěru využít 48 vteřin přesilovku 5 na 3, šlo se do kabin za stavu 2:0 pro domácí. Ve 3. třetině zvýšil ve 43. minutě Aleš Pavlas na 3:0. Hostům vykřesal jiskřičku naděje ve 46. minutě Jiří Noga, ale to bylo ze strany hostů vše. Domácí se nedokázali už také prosadit a tak utkání zaslouženě vyhráli 3:1.
17.kolo st 4.11.2009
3:1(1:0, 1:0, 1:1)
SUM
Hanuljak(Štěrba) -Pulpán, Bombic - Trefný, Pavlas - Malínský, Grof - Všetečka, Révay - Procházka, Mikšovic, Duda - Skořepa, Trochta, Jíra - Eiselt, Fiala, Jeslínek - Hašek, Domin, Míka
Šumperk
Hylák(Daněček) - Vosátko, Ondráček, Sedlák, Chatrnúch, Rimmel, Zukal, Novajovský - Brynecký, Hašek, Vymazal, Sedlák, Hulva, Pekr, Meluzín, Podešva, Antonovič, Noga, Janečka, Hrňa

Utkání ještě pomalu ani nezačalo a už se otevírala dvířka na hostující trestné lavici, nedovoleným zákrokem si pomohl Hulva. V přesilové hře domácí několikrát nebezpečně hrozili, ale Hylák v brance Draků ze Šumperka byl pozorný. V sedmé minutě se poprvé výrazněji ukázali hosté, ale Chatrnúch na Hanuljaka nevyzrál. O minutu později přišli na řadu domácí. Po několika střelách na Hyláka se kotouč odrazil mezi kruhy k úplně volnému Radku Dudovi a ten se do poloodkryté branky nemýlil – 1:0. Domácí poté ještě více oživili hru. Hostující hráči se takřka nedostali ke střele a jen koukali na svého brankáře, jak ukrývá další a další kotouče v lapačce. I díky skvělým zákrokům právě Hyláka byl stav po první třetině jen 1:0.

Druhá třetina začala podobně jako ta první. Chomutovští byli o něco aktivnější a důkazem toho byla i druhá branka, kdy se Petr Jíra uvolnil, objel branku a bekhendem zakončil přesně pod horní tyčku - 2:0. Domácí byli opět na koni. Nutno říci, že se hosté nevzdávali a bojovali. Utkání se poté trochu přiostřilo. Jak na domácí, tak na hostující straně bylo vidět několik zákroků, které zaváněly faulem, ale většinu z nich hlavní rozhodčí Fraňo neodpískal. Ke konci druhé třetiny měli domácí příležitost ke vstřelení třetí branky, když na trestné lavici seděli Sedlák a Zukal, ale žádná z mnoha střel si cestu do branky nenašla. Stav před třetí částí byl tedy 2:0.

Na začátku poslední části působil aktivněji opět Chomutov. Když se ve 43. minutě dostal kotouč k Aleši Pavlasovi a ten dělovou ranou propálil vše, co mu stálo v cestě, ukazovala světelná kostka nad ledem stav již 3:0 pro domácí. Hosté se ovšem nevzdali. Necelé tři minuty po třetím gólu domácích dostal zpoza branky přihrávku Jiří Noga a z první propálil Hanuljaka - 3:1. Draky jakoby vstřelená branka nakopla a hnali se do útoku. Nicméně tlak jim příliš dlouho nevydržel a po pár minutách již byli na ledě jen Chomutovští. Ti nikam nepospíchali a utkání prakticky jen dohrávali. Utkání tedy skončilo za stavu 3:1 pro Chomutov.

Nejlepšími hráči utkání byli zvoleni střelec druhé chomutovské Petr Jíra a po právu hostující brankář Alexandr Hylák.

Radim Rulík (KLH Chomutov): „Začali jsme opatrně a hráli zezadu, jelikož jsme nechtěli inkasovat. S postupem času se naše hra lepšila a jsem rád, že se nám v první třetině podařilo vstřelit vedoucí branku. Za stavu 3:0 jsme ztratili koncentraci při hře dozadu a Šumperk nás hned potrestal. Utkání pro nás nebylo jednoduché hlavně proto, že Šumperk hrál na brejky a neustále měl hráče za obránci, takže jsme museli hrát obezřetně a dávat si na toto pozor. Celkově si myslím, že jsme zaslouženě vyhráli.“

Jiří Režnar (Hokej Šumperk 2003): "Výsledek je pro nás myslím přijatelný, ale to je málo, protože jsme mohli vybojovat výsledek lepší. První dvě třetiny jsme neodehráli s patřičným nasazením a až po naší vstřelené brance jsme začali více tlačit do soupeře. Bohužel, rozhodčí se nám několikrát omlouval, za fauly, za gól, který jsme dali, ale neplatil. Domácí měli více šancí a ten výsledek odpovídá průběhu utkání."