Klidné derby, s výsledkem celkem spokojenost

Napsal 21.01.2008 FOE
C h o m u t o v : V neděli odpoledne odehráli naši junioři v klášterecké hale 27. kolo 1.ligy LH. Okresní derby bývá vždy vypjatou záležitostí s množstvím emocí na ledě i mimo něj. Tentokrát se emoce týkaly převážně fanoušků, zvláště domácích, protože na ledě bylo jasno od prvních vteřin. První branka padla v čase 0:09, další 0:52, obě do domácí klece. Když k nim v 11. a 12. minutě přibyly další dvě, došlo ke střídání gólmanů. Potom už to byl normální zápas, který ale od druhé třetiny moc pohledného hokeje nepřinesl.
27. po 21.1.2008
2:7(1:5, 1:2, 0:0)
KNO
Novák (12. Studnička), Kanči, Zacharenko, Savko, Ryvola, Kotek – Žemlička, Chmel, Bureš – Hájek, Vojta, Limberg – Boháč, Toman, Krebs
Klášterec nad Ohří
: Štěrba – Kaplan, Saska, Všetečka, Dostál, Palubjak, Koblitz – Chocholáč, Jáchym, Szakal – Hofmeister, Kůs, Bečvář – Kalinovič, Dudek, Španěl – Žižka, Kadlec, Krupka.

První vhazování, první lajna na ledě si to mezi sebou šikovně prohodila a Novák lovil puk už v 9. vteřině zápasu. Autorem gólu byl Szakal. Nastoupila druhá lajna situace byla téměř jako přes kopírák – 0:2 v 52. vteřině (Bečvář). Pak si dali hosté trochu „oraz“ před dalším náporem. Ten přišel v 11. min., kdy třetí úspěch hostí zaznamenal Jáchym (asistoval Szakal). Další minuta uplynula a Kůs zvyšuje na 0:4, když mu střelu připravil Hofmeister. Pak se domácí dostali k ojedinělé akci (navíc z ofsajdu) a na druhý pokus Chmel překonal Štěrbu. Hosté kontrovali ihned po vhození Krupkou a byli v klidu do konce třetiny.

Po přestávce se hra změnila : hostující tým jako by od trenérů dostal povel „pohov, volno, zpívat“. Jen obránce Krupka, tentokrát jako útočník čtvrté lajny, se nemohl nabažit střelby. Na šestý gól si vyšlápl sólově ve 28. minutě, vypadalo to, že domácí po něm rezignovali, ale chyba lávky : ve 29. min. se pro změnu „utrhl“ domácí Krebs a snížil na 2:6. To se opět zdálo Krupkovi málo, proto se rozhodl opovážlivce potrestat další brankou. To se mu ve spolupráci s Kadlecem podařilo. 2:7 po dvou třetinách byl stav, který ukolébal hosty ( vlastně i domácí), takže v závěrečné třetině už nebylo oč hrát a proč se honit. Jen Krupka zářil nad svým prvním hattrickem.

M. Kašpárek : „Co dodat ? V závěru jsme nechali klukům trochu volnosti, nemělo smysl se hnát za vysokým skóre, výsledek je dostatečně přesvědčivý. Jsem spokojen.“