Lídr utekl pronásledovateli o další dva body

Napsal 22.12.2007 FOE
C h o m u t o v : Vedoucí celek tabulky 1.ligy juniorů sehrál v pátek večer poslední zápas před vánoční přestávkou s mužstvem HC Most. V utkání šlo m.j. o to, zda si udrží nebo dokonce zvýší bodový náskok právě před Mostem. Naši si ale věřili a odmítli i možnost posílení celku. Po nervózním začátku se tým psychicky srovnal a zápas dovedl do vítězného konce, přestože si kromě dvou bodů odvážel z Mostu i tři zraněné. Díky tomuto výsledku se náskok před Mostem zvýšil na 13 bodů, takže chomutovské Vánoce budou klidné a spokojené. Stejně a spokojené svátky a hodně štěstí v dalším hokejovém roce přejeme všem fanouškům chomutovských juniorů.
22. so 22.12.2007
MOS
2:5(0:2, 0:1, 2:2)
KNO
Most
Stutz – Brožovský, Jíša, Kunrt, Jirkovský, Mikeš, Tauš – Karagavrilidis, Miklos, Soukup – Karel, Lhotka, Šafařík – Beránek, Kolář, Šimek – Böhm
Klášterec nad Ohří
Štěrba – Kaplan, Saska, Koblitz, Palubjak, Všetečka, Žižka, Španěl, Krupka – Miklovič, Nguyen, Szakal – Gába, Kůs, Bečvář – Kalinovič, Jáchym, Dudek – Hofmeister, Kubík, Kolář.

Obě mužstva věděla, oč v zápase půjde, proto začala velmi opatrně, hosté dokonce působili nervozněji. Zlom přišel až ve 14. minutě, kdy Hofmeister za brankou soupeře dostal puk od Krupky, nezištně ho hodil dobře postavenému Szakalovi a ten poslal hosty do vedení. Uplynuly tři minuty a Hofmeister byl znovu u toho – výborně zužitkoval přihrávku od Kubíka a zvýšil na 0:2. Domácí trochu přitvrdili, ale výsledek 1. třetiny se nezměnil.

Střední část začali hosté tlakem na soupeře, do konce 6. min. ho prakticky nepustili z pásma dál než k červené čáře. Domácí opět přiostřili, ze hry odchází Marek Jáchym (šest stehů na tváři). Ve 31. minutě Szakal našel dobře najetého Nguyena a ten zvýšil na 0:3, byl to zřejmě rozhodující gól zápasu. Po pár minutách (po nárazu soupeřem) končí na hrazení Miklovič a končí i jeho dnešní účinkování (naražený kotník). Skóre se do konce třetiny nezměnilo.

Ve 45. min. je potrestán Szakal, domácí Lhotka toho využívá ke snížení na 1:3 po minutě přesilovky. Vzápětí zůstává ležet u mantinelu Kolář, hrubě sražený jedním z domácích hráčů, přichází pětiminutový trest a po 40 sekundách další trest pro domácí. Tuto přesilovku hosté využívají po půlminutě, když přihrávku Kalinoviče přetavil ve 4. gól Kaplan. V pokračující přesilovce 4:5 ještě zvyšuje Všetečka po přihrávce Kubíkově na 1:5. Poslední slovo má ale domácí Karel, který uzavírá skóre na 2:5 (as. Kunrt) v čase 53:59.

M. Kašpárek : „V začátku jsme působili nervózně, dokonce bych řekl až ustrašeně. Pak se ale podařilo to zlomit, dál už to bylo všechno jasné. Na víc už soupeř neměl.“