Město je na nohou: Chomutov vyhrál druhou finálovou bitvu

Napsal 11.04.2007 Miroslav Janíček, Jaroslav Poštolka
C h o m u t o v - Druhým dnem pokračovala v Ústí nad Labem finálová bitva mezi domácími Lvy a Chomutovem. Už po 35 sekundách hry začal ústecký Hluchý režírovat včerejší scenář, ale chomutovští do konce prvého dějství otočili skóre dvěma trefami, když se prosadil před bránou tečí Martin Heinisch a hezkou individuální akci předvedl Michal Jeslínek. Ve druhé třetině na obou stranách padl gól, nejprve Petr Polodna zvýšil na rozdíl dvou branek a za necelé čtyři minuty Slovan snížil na 2:3. V poslední třetině žádná branka nepadla a modrobílí tak uhájili vítězství a vyrovnali stav finálové série na 1:1.
F2 st 11.4.2007
UNL
2:3(1:2, 1:1, 0:0)
Ústí n.L.
Přikryl - Grof, Nádašdi, Kolafa, Hořava, Houdek, Ficenc, Klobouček, Zápotočný - Janků, Pazourek, Antoš - Hluchý, Martinec, Klimt - Micka, Liščák, Kudrna - Přeučil, Slížek, Kloz
Horčička - Bombic, Trefný, Chatrnúch, Černý, Nosek, Révay, Malinský, Vaněček - Boušek, Šíp, Polodna - Jíra, Heinisch, Mikšovic - Jeslínek, Charousek, Hašek - Polanský, Tauš, Havlůj

Již po několika vteřinách prověřil Horčičku Klimt. Vzápětí vyhrál vhazování Martinec na Hluchého, který střelou po ledě nedal Horčičkovi šanci - 1:0. O několik okamžiků později se utrhl do brejku Micka, ale chomutovského brankáře nepřelstil. První vyloučení zápasu přišlo na konci 3. minuty, výhodu dostali hosté. Těm se ale přesilovka příliš nedařila, naopak Liščák s Mickou často úřadovali v obranném pásmu Chomutova. Vyrovnání přinesla 10. minuta. Černý nahodil na domácí branku a Heinisch, který se přetlačoval před Přikrylem s Ficencem možná ani nevěděl, jak se od něj puk odrazil do branky. Ve 13. minutě vyhodil kotouč z obranného pásma Chatrnúch a o 16 vteřin později ho na trestnou lavici následoval za zbytečné podražení Slížka Révay. Domácím se tak naskytla dlouhá dvojnásobná přesilovka, jenže při ní působili hodně staticky a prakticky nic nevymysleli. Neproměněná přesilovka mohla hokejisty Slovanu mrzet o to víc, když o minutu později ujel obraně Jeslínek, vybruslil před Přikryla a kličkou do forhendu mu nedal sebemenší šanci - 1:2. V 18. minutě se proháčkoval až před Horčičku Kloz, ale brankář Chomutova vysunul hůl a vypíchnul mu kotouč. V závěru třetiny ještě netrefil Hašek zpola odkrytou domácí svatyni.

Úvod prostřední části hry patřil jednoznačně chomutovským hokejistům, navíc domácí hráli brzy v oslabení. Ve 24. minutě se do kontru hnali domácí, zastavil je však faul Bombice. Přesilovka se domácím opět nevyvedla, pouze kapitán Antoš po sólovém najetí do pásma orazítkoval tyč. Brzy po naskočení řízného chomutovského beka na led ale hosté opět faulovali. Pro domácí však byly přesilovky snad za trest. Jejich hra byla dost křečovitá. Ve 35. minutě vytvořili hosté, po chybě obrany, před domácí brankou závar a Přikryl ač se natahoval, nedokázal zvolna se kutálející kotouč zastavit - 1:3. Branku si připsal Polodna. Ve 38. minutě ujeli tři domácí hráči do přečíslení, Grof se kličkou prosmýkl před branku, ale místo zívající svatyně orazítkoval pouze její břevno. Neproměněná šance ho ale nemusela tolik mrzet, neboť ještě v téže minutě dorazil Hluchého střelu Hořava - 2:3.

Hned v úvodu třetí třetiny měl na čepeli gól Grof, ale kotouč se mu smeknul. Vzápětí na druhé straně Přikryl vychytal v dobré šanci Heinische. Následovaly jednotlivé vlny útoků, které se valily ze strany na stranu. Hra se postupně stávala bojem o každou píď ledu. Domácí trenéři stáhli hru na tři pětky a do hry to přineslo kýžené oživení. Obrovskou šanci neproměnili domácí při přesilovce v 53. minutě. Převahu si udržovali i v následné hře s plným počtem hráčů, kdy hosté k zastavení domácí laviny používali všechny možné způsoby. Jenže v době vrcholícího tlaku si v 59. minutě domácí hokejisté špatně hlídali hokejky, po dvou vysokých holích se během 20 vteřin dostali do tří a tím skončily všechny naděje na vyrovnání.

Vladimír Petrovka (KLH Chomutov): "Rozhodující bylo, že se nám povedla odehrát první třetina, kterou jsme vyhráli 2:1. Samozřejmě to nebylo jednoduché, hlavně ten úvod. Hráči si po včerejšku uvědomili, že se proti Ústí dá hrát. Od druhé třetiny už to byl velký boj. Pro nás je škoda, že jsme v závěru druhé třetiny dostali branku na 3:2. To nás hodně znervóznělo. Tu závěrečnou třetinu jsme, myslím, odehráli výborně a takřka do ničeho jsme je nepustili. Doma jsme hodně silní a budeme chtít vyhrát."
Vladimír Evan (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Tak to utkání nás, samozřejmě, mrzí. Po včerejšku jsme měli sebevědomí, které jsme podpořili ještě tím rychlým gólem, ale opak byl nakonec pravdou. Dali jsme první gól, pak měl Tomáš Micka ještě samostatný nájezd, ale od té chvíle Chomutov přebíral iniciativu. V první třetině jsme měli velké problémy s jejich pohybem. Na takové mužstvo, jako je Chomutov, už nestačí, že jsme to ve třetí třetině stáhli na tři pětky a měli nějaký tlak. Pořád považuji Chomutov za nejtěžšího soupeře v play off. Dnes jsme dělali velké chyby v obraně. Na rozdíl od jiných utkání, kde jsme chybovali minimálně."