Mladí Piráti dotáhli dvě branky Sparty, na body to přesto nestačilo

Napsal 13.10.2013 Jan Thőma
C h o m u t o v - V rámci osmého kola ELIOD extraligy mladšího dorostu do Chomutova zavítala pražská Sparta. Začátek utkání vyzněl lépe pro domácí borce, když hned ve druhé minutě se prosadil Jindra. Po té převzala Sparta iniciativu a vedla už o branky. Piráti se však nevzali a náskok dohnali. Závěr utkání byl divoký a Sparta šla opět do vedení, které už Piráti nedohnali.
8.kolo ne 13.10.2013
4:6(1:1, 0:2, 3:3)
SPA
Polášek – Jírovec, Dvořák, Petržílka, Studený, Novák – Šilar, Lyszczarczyk, Svoboda J., Lauko, Kulich, Svoboda M., Polák, Palička, Dejmek, Hřebíček, Koblížek, Jindra, Chlan
Sparta
Brízgala – Simotics, Janda, Kadlec, Eliáš, Hanuš, Kropáček, Sedliský – Martínek, Zídek, Šrámek, Pšenička, Chlouba, Safin, Komárek, Horský, Švarc, Hrala, Michnáč

2. Jindra (Svoboda M., Svoboda J.), 42. Lyszczarczyk (Svoboda J.), 45. Kulich (Palička, Dejmek), 55. Palička (Kulich, Dejmek)
Sparta
8. Pšenička (Zídek), 28. Chlouba (Komárek), 31. Eliáš (Horský), 50. Komárek (Michnáč), 53. Michnáč (Zídek), 59. Chlouba (Komárek)

3:7
1:1
0:0
42:45
70

Druhou část začala lépe Sparta. Ve druhé minutě se okolo branky obtáčel Kryštof Hrala, jenž v nebezpečné šanci mířil vedle.

Sparta v osmé minutě strhla vedení na svou stranu. První střelu ještě Polášek vyrazil, ale následně jej bekhendovou střelu překonal JAROSLAV CHLOUBA – 1:2.

V deváté minutě zůstal na ledě po tvrdém hitu ležet Jakub Lauko, který se těžko zvedal z ledu. Zápas pro něj to tomto zákroku skončil.

V desáté minutě druhého dějství navyšovala Sparta své vedení. Matouš Horský poslal od modré dělovou ránu, která mířila pouze na zadní mantinel. Od něj přistál puk na hokejce FILIPA ELIÁŠE, který se svou střelou nemýlil – 1:3.

Po této brance se do samostatného zakončení dostal chomutovský Polák, bohužel pro Piráty jeho bekhendový pokus Brízgala chytil.

Právě zmiňovaný Brízgala musel hru o necelou minutu opustit z důvodu závady na výstroji. V brance ho zaskočil Hofmann. Piráti dostali možnost si zahrát zkrácenou přesilovou hru pět na tři, bohužel tuto početní výhodu nevyužili díky dobře organizované obraně Sparty.

Piráti se snažili snížit náskok Sparty, to se jim ve druhé třetině již nepovedlo. Druhá část tak skončila výsledkem 2:0 pro hosty.

Třetí dějství začalo brankou Pirátů, když ve druhé minutě obdržel ALAN LYSZCZARCZYK přihrávku do prostoru mezi kruhy a napálil puk do horního růžku Brízgalovi branky – 2:3.

V té samé minutě mohla udeřit i Sparta, ale zakončení jednoho ze sparťanů skončilo na masce Poláška.

Stejně jako ve druhé části na straně Sparty se tentokrát u Pirátů v brance protočili brankáři, když Roland Polášek potřeboval upravit masku, v bráně ho tak musel prozatímně nahradit Daniel Vecka.

Druhá branka Piráty nakopla a Piráti se dostali na koně. Toho využili v páté minutě třetí třetiny, kdy vyrovnali. JAROSLAV KULICH napodobil Lyszczarczyka poté, co dostal přihrávku mezi kruhy od Paličky - 3:3. V desáté minutě udeřila opět Sparta, když ji do vedení poslal VOJTĚCH KOMÁREK – 3:4.

Následně se o navýšení pro Spartu postaral ALBERT MICHNÁČ a pro Spartu vypadalo vše více než slibně. – 3:5 Následně došlo na vyloučení na sparťanské straně a přesilovky využil FILIP PALIČKA. – 4:5.

Sparta se ovšem kontaktního gólu nezalekla a vítězství jí dvě minuty před koncem potvrdil její kapitán JAROSLAV CHLOUBA. – 4:6. Sparta tak potvrdila vedení v západní skupině extraligy a odvezla všechny tři body sebou do Prahy.

Jaroslav Hejcman (Piráti Chomutov): Věděli jsme, že je Sparta silný tým a nečekali jsme jednoduchý zápas. Vstoupili jsme do zápasu dobře, vedli jsme 1:0. Bohužel jsme poté zaváhali v naší přesilové hře a měli jsme problém dát se dohromady. V druhé třetině Sparta odskočila o dva góly díky tomu že byli aktivnější a poctivější. Do poslední třetin jsme šli s tím, že nemáme co ztratit a podařilo se vyrovnat. Bohužel Sparta opět odskočila a zápas skončil 4:6.

Libor Plaček (HC Sparta Praha): První třetina nám nakonec vyšla dobře. V závěru té druhé jme sice vedli ale Chomutov začínal hrát svojí hru. To se přeneslo i do třetí třetiny kdy Chomutov vyrovnal. My museli navyšovat a nakonec jsme to udrželi.