Ml. Dorost - reportáž

Mladší dorost Pirátů ztratil utkání šest vteřin před koncem, nájezdy rozhodl Jakub Veselý

Napsala 22.11.2015 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti v 18. kole ELIOD extraligy mladšího dorostu přetlačili PZ Kladno až v nájezdech. Po nevydařené první třetině, kdy domácí odcházeli do šaten s jednobrankovou ztrátou, přišla dvoubranková dvacetiminutovka. Tříbodové vítězství Piráti ztratili šest vteřin před vypršením klasické hrací doby, kdy se podruhé v zápase prosadil Šimon Jelínek. Jediný samostatný nájezd proměnil kapitán Jakub Veselý a získal tím druhý bod pro domácí.
18.kolo ne 22.11.2015
3:2sn(0:1, 2:0, 0:1 - 0:0)
PZK
Běhula – Ferbas, Záruba, Jungvirt, Procházka, Zeman, Jarý, Krchňák, Psar – Baier, Mežnar, Lauko, Jaroš, Veselý, Breczko, Benda, Ouřada, Brandner.
PZ Kladno
Novotvný – Vokurka, Volráb, Teinitzer, Beneš, Šmatlák, Pelant, Soukup – Šimáček, Miška, Runza, Ploch, Pokorný, Routa, Černák, Jelínek, Stříbrný, Hašek.

23. Brandner (Lauko), 25. Lauko (Ouřada, Brandner), rozh. nájezd Veselý
PZ Kladno
8. Jelínek (TS), 60. Jelínek (Čermák, Hašek)

Richard Záruba (Chomutov) 10 minut

V úvodu třetiny se do šancí dostávaly oba celky. Nejvýraznějším mezi Piráty byl Jakub Jaroš, jenž v šesté minutě uháněl sám na Luboše Novotného, ale netrefil branku. Krátce poté byl na druhé straně ve stejné situaci faulován Šimon Jelínek. Sudí nařídili trestné střílení, které kladenský útočník proměnil a otevřel skóre zápasu – 0:1.

Poté měli více ze hry Piráti, jenže Breczkův bekhend byl příliš slabý a Brandner z mezikruží vůbec netrefil branku. Ve dvanácté minutě mohl přidat druhou trefu Šimon Jelínek, který v době, kdy domácí střídali, ujel po levém křídle, ale trefil jen hruď Richarda Běluhy. Stejný hráč dostal o tři minuty později zpoza branky nabyto na modrou čáru, ale jeho střela skončila v lapačce domácího gólmana.

Tři minuty před koncem první třetiny měl napilno Luboš Novotný. Po střele jednoho z obránců se točil v brankovišti a hledal kotouč, který měl pod sebou. Od osmnácté minuty hráli Piráti přesilovku, v níž neuspěl s několika dorážkami Kryštof Ouřada a stejně dopadl s ostrou ránou i Jakub Lauko. V samém závěru třetiny dostal Richard Záruby menší a desetiminutový trest za zásah do oblasti hlavy a krku.

V úvodu třetiny Jakub Jaroš tváří v tvář Luboši Novotnému neuspěl. To o dvě minuty později napravila jiná útočná dvojice. Jakub Lauko přihrál z levé strany před bránu, kde se ke kotouči natáhl Roman Brandner a doklepl puk do sítě – 1:1. V pětadvacáté minutě šli domácí do vedení. Kryštof Ouřada přihrál od zadního mantinelu na vrchol brankoviště, kde puk přebral Jakub Lauko a ranou zprvní otočil vývoj utkání – 2:1.

Před polovinou zápasu Piráti ubránili oslabení, po jeho skončení střílel zleva Jakub Lauko, ale betony Novotného byly na správném místě. Krátce po zahájení jednatřicáté minuty mohl zvýšit domácí kapitán Jakub Veselý, jeho pokus z mezikruží zastavila jen tyč. Následovala přesilová hra Severočechů, během níž to třikrát zkoušel Radek Procházka, avšak ani jednou neuspěl. Neujala se ani Zárubova nabídka na teč či pokusy Ouřady s Psarem.

Aktivní Piráti si v šestatřicáté minutě vynutili další faul, který málem Kladno potrestalo samo, když si puk téměř srazilo do vlastní sítě. Lauka poté vychytal Novotný, a tak se početní výhody v závěru prostředního dějství dočkali i hosté. V přesilovce třikrát ohrozil Richarda Běhulu obránce Patrik Šmatlák, ze všech soubojů vyšel vítězně domácí gólman, takže Piráty v přestávce hřál jednogólový náskok.

Hned zkraje třetí dvacetiminutovky si hostující Hašek s Routou dvakrát vyměnili kotouč, ovšem druhý jmenovaný netrefil branku. Následně Brandner z dobré pozice přestřelil a Jarošovu ránu z otočky zkrotil u levé tyče Novotný. Poté se znovu osmělilo Kladno, Miška ani Šmatlák však na Běhulu nevyzráli. Ve 48. Minutě podruhé v zápase zvonila konstrukce hostující branky, Baier trefil břevno.

Po polovině třetí části hry zastavila kladenská obrana rodící se únik Veselého a Novotný si poradil s další střelou Procházky. Od času 53:00 hráli Piráti další přesilovku, ve které Jungvirt trefil jen hruď Novotného a další střelecké pokusy hostující obránci zblokovali. Další zajímavé situace přinesla až poslední minuta. Středočeši odvolali brankáře, jenže Záruba prázdnou branku netrefil a po zakázaném uvolnění se deset vteřin před koncem třetí třetiny vhazovalo před Běhulou.

Piráti těsný náskok neudrželi, protože šest vteřin před vypršením šedesáté minuty prostřelil Šimon Jelínek od modré vše, co mu stálo v cestě, a poslal duel v poslední možně chvíli do prodloužení – 2:2. V něm si obě mužstva zahrála krátkou přesilovku čtyři na tři. Gól však do konce nastavení nepadl, tudíž došlo až na nájezdy. Jako jediný se v nich prosadil Jakub Veselý, jenž zajistil Chomutovským bonusový bod.

Radek Šíp (Piráti Chomutov): „V zápase proti Kladnu nám chyběly jiskra a větší nasazení, které soupeř měl. Měli jsme spousty šancí, ale neproměnili jsme je, a pak jsme se trochu trápili. Závěr normální hrací doby jsme takticky nezvládli a inkasovali jsme gól na 2:2. Za dva body jsme rádi, ale jeden jsme jednoznačně ztratili.“

Pavel Patera (PZ Kladno): „První dvě třetiny byl Chomutov jasně lepší, jen díky Luboši Novotnému v brance jsme prohrávali pouze o gól a byli stále ve hře. Ve třetí třetině jsme se zlepšili a myslím, že za tuhle část jsme si bod zasloužili. Na druhou stranu při nás v předchozích třetinách stálo štěstí, protože domácí mohli zápas rozhodnout.“