Ml. Dorost - reportáž

Mladší dorost nedokázal zaskočit favorita z Plzně. Utkání rozhodla druhá třetina.

Napsal 10.02.2018 Ondřej Bartůněk
C h o m u t o v - Piráti podlehli v rámci třináctého kola skupiny A ELIOD extraligy mladšího dorostu Plzni. Západočeši zápas rozhodli v prostředním dějství, kdy odskočili na rozdíl tří branek. O tom, že bylo dnešní utkání velmi vyhecované svědčí třetí třetina, která přinesla mnoho tvrdých zákroků a šarvátek.
N13 so 10.2.2018
1:5(0:1, 1:3, 0:1)
PLM
Šatný – Němec, Petrásek, Holec, Pöschl, Kovár, Martínek, Klika – Spudich, Králíček, Iljuk, Príhoda, Kulich, Prokeš, O. Čech, Štefančík, Holka, Vrhel.
Plzeň
K.Čech – Páník, Hamšík, Pánek, Jiříček, Kremláček, De Sousa, Malák – Kaiser, Slanina, Soukup, Hollar, Václavík, Marcel, Ženíšek, Kuchárik, Kvasnička.

22. Kulich (Holka)
Plzeň
16. Slanina (Soukup), 24. Kvasnička (De Sousa), 35. Soukup (Slanina), 38. Václavík (Slanina), 50. Soukup (Hollar)

4:7
0:0
0:2
11:38
75
Plachý – Ondráček, Kopáč

Oba celky vstoupily do střetnutí opatrně a úvodní minuty nenabídly fanouškům žádnou vyloženou šanci. Hráči se jen stěží dostávali před branku soupeře i do samotného zakončení. Hra přinesla počáteční útočné snahy kolem třetí minuty, ale pokusům na obou stranách scházela razance a přesnost. V polovině osmé minuty napřáhl plzeňský Václavík od pravého kruhu, ale Šatný si po jeho střele připsal první úspěšný zákrok.

V polovině jedenácté minuty si Chomutov odpykal první trest, ale Škodovka otevřela skóre až během 16. minuty již v plném počtu. Soukup našel z levé strany číhajícího Jana Slaninu, jenž z hranice brankoviště vymetl vzdálenější šibenici – 0:1. Úvodní branka vyburcovala mužstva k vyšší útočné aktivitě a Chomutov mohl vyrovnat. Příhoda ztečoval pobídku od modré a orazítkoval tyč, na druhé straně si Ženíšek vyjel zpoza branky před gólmana, který se štěstím možnost vyrazil.

Ve 22. minutě se Kuchárik dostal za pirátskou obranu, ale puk mu v klíčovém okamžiku sjel z čepele. Ihned z protiútoku Jiří Kulich vypálil na bránu a jeho střela z vrcholu kruhů zaplavala do plzeňské sítě – 1:1. Ve 24. minutě ztratili Piráti gumu ve vlastní třetině a Vlastimil Kvasnička po přihrávce od De Sousy vrátil Plzni vedení – 1:2. V polovině zápasu Holka přerušil rozehrávku hostí, avšak bekhendovou ranou po samostatném úniku Čecha nepřekonal.

Chomutov se marně pokoušel usadit v útočném pásmu, což ovšem neplatilo pro soupeře. Ve 35. minutě se Dominik Soukup natlačil před Šatného a povedenou kličkou ho obešel – 1:3. Tři minuty poté se hosté vysvobodili z pirátského tlaku a během vlastního oslabení přidali čtvrtý zářez. Po chybě chomutovského Petráska převzal kotouč Tomáš Václavík, který se projektilem k levé tyčce nemýlil – 1:4.

Severočeši měli na začátku třetího dějství možnost v podobě početní výhody, ale plzeňskou klec nijak neohrozili. Tempo hry se ve vyrovnaném počtu zpomalilo a dění na hrací ploše se podobalo úvodu první třetiny, tedy bez vážnějších střeleckých situací. Další gólový moment nastal v 50. minutě, kdy Piráti hráli přesilovku. Defenziva Chomutova znovu chybovala ve vlastním obranném pásmu a Dominik Soukup zpoza kruhů napálil volný kotouč za záda Šatného – 1:5.

Pirátům během duelu dělalo velké problémy zakládání útoku a v poslední desetiminutovce tomu nebylo jinak. Chomutovu nepomohlo ani vyloučení Škodovky z 54. minuty, kdy Piráti vystřelili na plzeňskou svatyni pouze jedinkrát. Hosté se v závěrečných minutách vyvíjeli značný tlak a pokoušeli se navýšit vedení, ale pirátská obrana další zaváhání nedopustila. V samém závěru se dohrávalo při hře čtyři na čtyři a gólový účet zápasu zůstal beze změny.

Bedřich Pastyřík(Piráti Chomutov): „My jsme po dvou slabších zápasech byli spokojení s přístupem k utkání. Minimálně 40 minut jsme hráli lépe než se Spartou a s Libercem. Obránci zlepšili svou hru, takže z tohohle hlediska to vidíme pozitivně. Doufám, že to tak bude i směrem k play-off. Ještě máme na to sedm zápasů takže během nich se na to musíme připravit a najít znovu tu formu.“

Petr Vojan(HC Plzeň 1929): „Já začnu od konce. Byl tam nervózní závěr. Bylo to způsobené tím, že tam rozhodčí pustil spoustu zákroků na obě strany. Takže to přineslo hodně nervozity. Ustáli jsme to. Napravili jsme dojem z posledního domácího utkání proti Litvínovu, které se nám nepovedlo. Kluky bych chtěl pochválit, zvládli to slušně.“