Ml. Dorost - reportáž

Mladší dorost nestačil na poslední Kobru Praha, která vyhrála venku poprvé v sezóně

Napsal 09.10.2016 David Panuška
C h o m u t o v - Na led Chomutova zajížděla Kobra Praha, která zatím pokaždé venku prohrála a nikde neukořistila ani bod. Proti mladšímu dorostu, vedeném Radkem Šípek ovšem ani jednou neprohrávala. Piráti sice dvakrát manko vyrovnali, ale na třetí branku z předposlední minuty již neodpověděli.
9.kolo ne 9.10.2016
2:3(0:1, 2:1, 0:1)
KOB
Dobeš – Petrásek, Vaněk, Ferbas, J. Matějka, Herles, Kastner, Klika – Králíček, Zahrádka, Harkabus, Šafránek, Mežnar, Hofrichter, Benda, Koláček, Gut, Vrhel.
Kobra Praha
O. Cichoň - Fiala, J. Cichoň, Střeštík, Suda, Skalík – O. Matějka, Ribarovski, Altrichter, Jaroš, Koval, Doležal, Šubert, Kapal, Ksandr, Rubeš.

31. Hofrichter (Vrhel), 39. Mežnar.
Kobra Praha
14. Koval (TS), 35. Ksandr (Altrichter), 59. Matějka.

4:7
0:0
1:0
37:32
Hucl - Jelínek, Jakešová.

Do utkání vstoupili aktivněji domácí hokejisté. V rozmezí jedné minuty měli šanci Lukáš Benda, který se nacpal před brankáře, ale nadvakrát ho nepřekonal a hned po něm také Eric Mežnar, jenž byl sám před brankou, ale nezakončil úspěšně. Stále byli domácí lepší, ale když neuspěl tvrdou střelou ani Dominik Ferbas, přišlo trestné střílení.

K exekuci trestného střílení se postavil Lukáš Koval, který střelou přes brankářovo rameno vstřelil šťastnou branku a poslal tak svůj celek do vedení. Do konce první dvacetiminutovky nebyla k vidění žádná další akce, a tak se šlo do kabin za stavu 1:0 pro Kobru

I do druhé periody domácí hokejisté vlétli aktivní hrou. Dominik Vaněk dostal puk před branku, kde ale Oldřicha Cichoně nepřekonal. Po šestadvaceti minutách byl v šanci kapitán Michal Gut, jehož vyražená rána padala do branky, kde byl ale pozorný obránce. Odpor byl zlomen až v polovině utkání. Stanislav Vrhel našel šikovnou přihrávkou Michaela Hofrichtera, který rychlou střelou vyrovnal.

Vyrovnaný stav nevydržel dlouho. Jan Ksandr se v pětatřicáté minutě prodral od pravého mantinelu až k brance, kde se mu se štěstím povedlo překonat Jakuba Dobeše. Do konce třetiny bylo ovšem srovnáno. Eric Mežnar okradl na modré čáře obránce, najel si až před branku, kde se mu bekhendem o tyčku povedlo vyrovnat. Byla to hodně těsná situace, ale rozhodčí neváhal ani vteřinu a branku uznal.

Pražský celek si mohl své vedení vzít zpět. Na začátku třetí třetiny se ovšem nepovedlo z bezprostřední blízkosti skórovat Jakubu Altrichterovi. Poprvé do vedení se mohli dostat Piráti v devětačtyřicáté minutě. Michal Gut dostal kotouč před branku, kde se mu ale nepovedlo ideálně zakončit. Když už to vypadalo, že půjde utkání do prodloužení, udeřil Oldřich Matějka. Hostující útočník si v předposlední minutě najel do pásma, obešel hráče a střelou o tyčku vystřelil první tři body pro Kobru na venkovním kluzišti.