Mladší dorost po velkém boji zdolal Zlín a připisuje si první vítězství na MČR!

Napsal 27.03.2015 Adam Janeček, David Panuška
C h o m u t o v - Chomutovští mladší dorostenci se vydali do Hradce Králové, kde se odehraje Mistrovství České republiky. Piráti do utkání se Zlínem vstoupili skvěle a po čtyřiadvaceti minutách vedli již 3:0. Vedení ovšem ztratili a když už to vypadalo, že utkání půjde do prodloužení, udeřil Tomáš Koblížek. Chomutovský útočník se trefil dvakrát během posledních dvou minut, a tak se nakonec z výhry radovali Piráti.
MMČR1 pá 27.3.2015
ZLN
3:5(0:1, 3:2, 0:2)
Zlín
Šimonů (24. Huf) – Gába, Dřímal, Janošek, Hamrlík, Klauda, Jenáček "C", Marek – Kočica, Sedlák, Hefka, Blažek, Sedláček, Dobiáš, Pröschl, Zmeškal, Nesrsta, Dvořáček, Chytil, Václavek.
Pavlát (Běhula) – Buchtela, Jírovec, Bukač "C", Seemann, Studený, Zeman, Jarý, Záruba – Mežnar, M. Svoboda, Baier, J. Svoboda, Lauko, Chlán, Jaroš, Veselý, Hnídek, Stínil, Breczko, Koblížek.

Zlín
29. Sedlák (Hefka, Dobiáš), 37. Jenáček (Chytil), 37. Dvořáček (Kočica, Zmeškal)
11. Bukač (Stínil), 21. J. Svoboda, 24. Koblížek (Buchtela), 59. Koblížek (Jírovec, Bukač), 60. Koblížek (J. Svoboda)

7:10
1:2
0:1

První utkání turnaje lépe načal zlínský celek. Hned v prvních vteřinách se naskytla možnost Janu Václavkovi, který z levého kruhu neúspěšně hledal najíždějícího spoluhráče. Chomutov byl zpočátku velmi nedisciplinovaný a doplatil na to dvěmi vyloučeními. V nich se ale dostal do dvou zajímavých protiútoků po chybách moravské obrany, zejména pak do zhaceného úniku Jana Hnídka.

Poprvé se kotouč dostal za záda brankaře Ševců, a to v 11. minutě po dělové ráně Daniela Bukače od modré čáry během početní výhody – 0:1. Severočeši měli i další možnosti, jak navýšit skóre, převážně v jejich propracovaných přesilových hrách, žádná z nich však nevedla k druhé brance tohoto duelu.

Velmi kuriózním gólem začala druhá perioda. Jan Svoboda se vydal naproti Danielu Šimonů, jenž jeho střelu nešťastným způsobem promáchl a zbržděný puk doputoval po ledě až za brankovou čáru – 0:2. Netrvalo dlouho a kotel bubnujících maminek Chomutova se mohl radovat znovu. Ve 24. minutě si Tomáš Koblížek dokázal poradit s obránci Moravanů i vestoje a bekhendovou střelou z pravého kruhu překonal mezeru mezi betony golmana – 0:3

To už bylo moc i na Daniela Šimonů, který se nechal vystřídat Danielem Hufem. Toto střídání zřejmě domácím pomohlo, neboť ve 29. minutě zásluhou Zdeňka Sedláka a Vlastimila Hefky snížili stav utkání po přečíslení dva na jednoho – 1:3. Ani to však Ševcům nestačilo a započali cestu za obratem. V něm pokračoval moravský obránce Jakub Jenáček ve 37. minutě střelou od modré, jež se nešťastně odrazila od ruky chomutovského hráče přímo do sítě – 2:3. O vyrovnávající branku se pak postaral Kryštof Dvořáček, nabil mu na ni z rohu přímo do mezikruží Jonáš Kočica. Stav utkání se tak po druhé třetině vyrovnal – 3:3.

Nerozhodný stav vyžadoval pochopitelně i opatrnou hru. Ta trvala přibližně do 47. minuty, kdy byl vyloučen zlínský Jakub Jenáček. Chomutov díky Michalu Stínilovi v následné početní výhodě nastřelil tyč. Obrovská šance k rozhodující brance se naskytla i druhé straně, Zlín si zahrál dokonce dvojnásobnou přesilovku. Ani tento moment však nepřinesl rozdílový gól.

Šest minut před koncem měl na hokejce osud klání i Jan Svoboda v samostatném úniku. Zaváhání moravských obránců ale nevyužil. Celý souboj zpečetila až dorážka Tomáše Koblížka v 59. minutě, ke kterému se puk dostal po střele Štěpána Jírovce – 3:4. Severočeši si své vítězství pojistili dalším gólem po odvolání zlínského brankáře, který vstřelil opět Tomáš Koblížek – 3:5. Těsně vybojované tři body si tak připsali na účet Piráti.

Tomáš Valášek (HC PSG Zlín): „Začátek nebyl z naší strany dobrý, dostali jsme góly ve vlastní přesilovce a prohrávali 0:3. Kluci byli rozklepaní. Pak jsme ale začali hrát, jako kdybychom se uvolnili, a podařilo se nám vyrovnat. Za stavu 3:3 to bylo kdo s koho, ale hokejový zákon je jasný: Pokud nevyužiješ přesilovku pět na tři, nezasloužíš si vyhrát. Bohužel jsme gól nedali, a naopak ho před koncem dostali. Do příštích zápasů musíme zlepšit nasazení od první minuty a přesilovky.“

Jaroslav Hejcman (Piráti Chomutov): „Určitě se sešla dvě mužstva, která celou sezónu prokazovala, že se na mistrovství dostala právem. Zápas tomu odpovídal. Po opatrném začátku jsme se dostali do vedení 3:0, ale pak jsme se možná trochu uspokojili, že se nemůže nic stát, a najednou Zlín vyrovnal. Ale ve třetí třetině jsme mohli rozhodnout i dřív než ty dvě minuty před koncem. Perfektně jsme ubránili oslabení tři na pět a čtvrtý gól zápas rozhodl. Klukům blahopřeju, ale soupeř hrál taky dobře.“