Mladší dorost zabojoval v závěru utkání a v derby vyhrál nad Litvínovem 3:2, po prodloužení

Napsal 20.11.2011 Václav Mohelník
C h o m u t o v - Velké Severočeské derby bylo ke zhlédnutí v nové Pirátské aréně. Do Chomutova totiž zavítali rivalové z Litvínova. Domácí šli do vedení v zápase, ale hosté skóre otočili a dlouho své vedení drželi. Piráti vyrovnali dvě minuty před vypršením základní hrací doby, když se prosadil Lukáš Pitra. V Prodloužení měl více štěstí domácí Chomutov a připsal si druhý bod.
15.kolo ne 20.11.2011
3:2p(1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)
LIT
Lukeš (Strejc) - Toman, Dvořák, Gröger, Macháček, Klepl, Pokorný, Dimitrov, Kozák, Pitra, Macháček, Rohla, Pala, Páleník, Kaše, Rindoš, Zedník, Strunz.
Litvínov
Spěšný (Slíba) - Helt, Najman, Bečvář, Jonák, Chmelař, Zeman, Bárdoš, Dvořák, Vostárek, Šíp, Sklenička, Krátký, Dunko, Pospíšil, Stříbrný, Moravec, Březák, Kučera, Brzek.

První třetina zápasu začala přibližně s půl hodinovým zpožděním. Důvod byl jediný - chybějící rozhodčí. Když se konečně vše dalo do pořádku, tak se po půl hodinovém rozbruslení mohlo jít na samotný zápas. Do utkání vlétli lépe domácí, kteří ve čtvrté minutě otevřeli skóre. Přesně mířil David Kaše. Hosté dlouho nemohli najít recept na domácího gólmana. Až v deváté minutě se prosadil lehčí střelou z mezikruží Jan Bartoš a uzavřel střeleckou listinu první třetiny na 1:1.

Ve druhé třetině se úspěšně mezi střelce zapsal pouze jediný hráč, a byl to hostující Josef stříbrný, který otočil skóre zápasu ve prospěch Litvínova. Domácím nestačilo ke srovnání, ani několik příležitostí, kdy již měli brankáře položeného, ale prázdnou branku netrefili. Po závěrečném hvizdu rozhodčích, se na ledě strhla bitka, za kterou byli domácí Petr Macháček a hostující Radek Šíp odměněny shodně čtyřminutovým trestem, za hrubost.

Třetí třetina byla z pohledu domácích nejdůležitější, jelikož jestli chtěli pomýšlet na vítězství, tak museli minimálně jeden gól vstřelit a žádný nedostat. Piráti se dlouho prosadit nedokázali. Psala se osmapadesátá minuta a unikající Lukáš Pitra byl faulovaný, což znamenalo trestné střílení Chomutov. Sám faulovaný se postavil k nájezdu a bez problémů bekhendem doplavil puk do sítě. Následovalo tak prodloužení.

V prodloužení se nejprve mohli prosadit hosté, kteří měli dvouminutovou přesilovou hru, ale domácí všechny šance Litvínova zlikvidovali a následně hostům zasadili smrtící úder. Třiadvacet sekund před koncem prodloužení se prosadil Martin Strunz a rozhodl o bonusovém bodu pro Chomutov.

Jaroslav Hejcman, hlavní trenér Chomutova

„Úvod zápasu jsme měli výborný. Vlítli jsme na Litvínov a nepustili jsme je prakticky z jejich třetiny. Bohužel jsme celý zápas neproměňovali své šance. Přišlo tam nesmyslné vyloučení našeho hráče od rozhodčího, za údajné hraní v šesti. Náš hráč byl už na střídačce, ale to ať posoudí sami rozhodčí. V přesilovce jsme dostali gól. Ve druhé třetině, jsme Litvínov nepustili prakticky osmnáct minut ke střele. Opět jsme neproměnili ani nejvyloženější šance. Takové zápasy bývají. Bohužel jsme dostali gól na dva jedna. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že chceme vyrovnat. Bylo tam trestné střílení, které si myslím, že mělo být a zaplať pánbůh, jsme vyrovnali. V prodloužení jsme měli větší odvahu v zakončení a zaslouženě jsme vyhráli“.

Robert Reichel, hlavní trenér Litvínova:

„Zápas se mi těžko hodnotí. Vedeme dva jedna a pak Chomutov vyrovná penaltou, která neměla být, ale bohužel byla. Čekáme tu půl hodiny na rozhodčího a touto chybou jsme si prohráli zápas. Víc bych k tomu říct nemohl“.