Mladší dorost zdolal druhý tým tabulky, po vítězství ztrácí na Energii jediný bod

Napsal 16.12.2012 Libor Kult
C h o m u t o v - Skupina Západ ELIOD extraligy mladšího dorostu pokračovala třetí prosincovou neděli dvaadvacátým kolem, v němž Pirátů přivítali na vlastním ledě druhé Karlovy Vary. Po vyrovnané úvodní třetině, v nímž každé z mužstev proměnilo jednu přesilovou hru, rozhodli Chomutovští o svém vítězství třemi góly v první polovině prostředního dějství. Dvěma přesnými zásahy a stejným počtem asistencí se na vítězství podílel útočník Alan Lyszczarczyk. Tým Roberta Kašeho se tak soupeři přiblížil na rozdíl jediného bodu a navíc má zápas k dobru.
22.kolo ne 16.12.2012
5:2(1:1, 3:1, 1:0)
KVA
Strejc - Petržílka, A. Novák, Knobloch, Lidák, Gröger, Hlaváček - Toman, Stuchlík, Lyszczarczyk, Kulich, M. Svoboda, Rindoš, Adámek, Jindra, Rohla.
Karlovy Vary
Kuchař (31. R. Černý) - Prachař, Beer, Pastier, Troška - Chodounský, Vodička, Kunc, Salajka, Trapl, K. Svoboda, Vildumetz, Janata, Hauzr, Pajk, Šála, Kozák.

7. Lyszczarczyk (Lidák, Hlaváček), 21. Toman (Rohla, Lyszczarczyk), 29. Rindoš (Stuchlík, Gröger), 31. Rohla (Lyszczarczyk), 43. Lyszczarczyk (Toman, Novák)
14. Prachař (Janata, K. Svoboda), 37. Vildumetz (Trapl)

2:4
2:1
0:0
41:24
70

Úvodní oťukávání soupeřů, jejichž předešlé dva vzájemné zápasy v letošní sezoně skončily výhrou Pirátů, ukončila až šestá minuta, v níž byl vyloučen hostující Janata. Domácím stačila na využití početní výhody necelá minuta.

V čase 6:07 otevřel skóre Alan LYSZCZARCZYK, který za brankou sebral puk odražený od zadního mantinelu po ráně Lidáka od modré čáry a pohotově jej zasunul do sítě - 1:0. Krátce poté mohl Janata odčinit svůj prohřešek proti pravidlům. Sám se řítil na Strejce, ovšem chomutovský brankář předvedl výborný zákrok a bekhendový blafák vytěsnil mimo tři tyče.

Přesně sedm minut po úvodním gólu už však Piráti kapitulovali. Pěknou přesilovkovou kombinaci zakončil do odkryté domácí branky David PRACHAŘ, který se ocitl sám na vrcholu brankoviště a poprvé v sezoně skóroval - 1:1. Další trefu už v prvním hracím období diváci neviděli, klíčové okamžiky zápasu přišli po přestávce.

Už po dvanácti vteřinách se puk třepetal v hostující síti. Chomutovský kapitán Rohla projel podél levého mantinelu do útočného pásma, přesně přihrál Josefu TOMANOVI, jenž vrátil Pirátům těsné vedení - 2:1. Následně mohla Energie vyrovnat v přesilové hře, ale Strejc si s oběma střeleckými pokusy poradil.

To položilo základ třetího chomutovského gólu. V polovině 29. minuty Josef RINDOŠ šikovně tečoval Stuchlíkovo nahození a zvýšil - 3:1. Za necelé dvě minuty, přesně v čase 30:06 bylo pro tým Roberta Kašeho ještě veseleji. V závaru před Kuchařem se během početní výhody nejlépe zorientoval Roman ROHLA, který přidal čtvrtý gól domácích a donutil hosty ke střídání brankářů - 4:1.

Nastoupivšího Romana Černého prověřil poprvé v polovině 33. minuty Toman střelou z levého křídla, což byl odpověď na ránu hostujícího Trapla o pár vteřin předtím. Brzy poté se v dobré pozici objevil karlovarský Kozák, který neuspěl ani s dorážkou a po pár vteřinách při třetím pokusu se otřel o horní část břevna, odkud se odrazil do ochranné sítě.

Hosté se však ještě do přestávky snížení přece jen dočkali. Ve 37. minutě poslal Trapl dlouhým pasem na zteč Tomáše VILDUMETZE, který bekhendem propasíroval puk za Strejcova záda - 4:2.

Také start do třetího dějství se lépe povedl domácím. Po necelé půlminutě si velké šance vypracovala první formace Pirátů, ale prosadila se až na sklonku 43. minuty, kdy Alan LYSZCZARCZYK uplatnil důraz před brankou a vrátil Chomutovu třígólový náskok - 5:2.

Severočeši poté nevyužili přesilovou hru, přestože v dobré pozici se u pravé tyče karlovarské branky ocitl Toman. Před polovinou třetině neuspěl z prostoru mezi kruhy ani Lidák, a tak přišli chvíle Energie, již mohl nakopnout k závěrečnému tlaku v 53. minutě Janata. Ten přebruslil bránícího hráče, ale dlouhý bekhendový blafák Strejce nepřekvapil, a tak zůstalo skóre 5:2.

Robert Kaše (Piráti Chomutov): „Z počátku se hrálo vyrovnané utkání, ale postupem času jsme potvrdili, že na Karlovy Vary umíme. Věřili jsme si a řekl bych, že od druhé třetiny, do které jsme vstoupili výborně díky většímu odhodlání vyhrát, jsme soupeře naším hokejem přehrávali. Rychlý gól nás samozřejmě povzbudil. Díky vítězství jsme se přiblížili na jeden bod druhému místu a máme zápas k dobru, ale tabulka je vyrovnaná. Do konce soutěže zbývá hodně času, takže nechceme nijak hýřit emocemi.“

Radek Škarda (HC Energie Karlovy Vary): „Přijeli jsme do Chomutova se šňůrou zápasů, v nichž jsme bodovali, ale věděli jsme, že nás nečeká nic lehkého. Respektovali jsme sílu soupeře, který nastoupil bez dvou klíčových hráčů – Kašeho a Wágnera. Výsledek vypadá jednoznačně, ale nemyslím si, že by takový byl i zápas. Chomutov nás dlouhodobě přehrává a převyšuje tím, jak řeší situace v předbrankovém prostoru. Jeho hráči jsou důraznější a navíc si přihrávají přesně na hokejku do forhendu, takže jim puk nejde na bekhend nebo pod nohy a mohou hned zakončovat. My to takhle kvalitně neděláme. Na začátku třetí třetiny jsme mohli zkorigovat, ale zase jsme akci pokazili nepřesnou přihrávkou. Soupeř vyhrál naprosto zaslouženě.“