Ml. Dorost - reportáž

Mladší dorostenci jako vůbec první obrali suverénní Spartu o body, padli až v prodloužení

Napsal 17.11.2016 Martin Penker
C h o m u t o v - V rámci sedmnáctého kola ELIOD extraligy mladšího dorostu přivítali Piráti na domácím ledě vedoucí tým tabulky pražskou Spartu, která v předchozích šestnácti duelech neztratila ani jeden bod. Svěřenci Radka Šípa, Jaroslava Hejcmana a Michala Jägera nejprve vedli, aby následně dvakrát vyrovnali těsný náskok Pražanů. Po bojovném výkonu nakonec padli až po prodloužení, takže jako první sebrali Spartě bod.
17.kolo čt 17.11.2016
3:4p(1:2, 1:1, 1:0 - 0:1)
SPA
Dobeš – Vaněk, Ferbas, Matějka, Birhanzl, Herles, Kastner, Psar – Králíček, Zahrádka, Harkabus, Mežnar, Hofrichter, Prokop, Holka, Benda, Koláček, Gut
Sparta
Škorpík – Bureš, Truhlář, Bláha, Vandirek, J. Najman, Slavíček, Guryevskiy, Zemchenkov, Kumpošt – Prymula, Klimo, Čížek, Rubeš, Obadal, M. Najman, Gluzman

11. Birhanzl (Koláček), 36. Prokop (Mežnar), 49. Gut (Mežnar, Prokop)
Sparta
12. Prymula (Kumpošt, Slavíček), 14. Čížek (Prymula), 39. Čížek (Prymula), 62. Prymula (Čížek)

2:2
2:2
0:0
32:60
90
Folk – Ševic, Beneš

Sparťané na svého soupeře vlétli hned od začátku utkání. Dobeš ale nejdříve zneškodnil samostatný únik Čížka a následně povedenou střelu Klima z mezikruží. Stav utkání se podařilo změnit až v jedenácté minutě Filipu Birhanzlovi, který využil přesilovou hru střelou do levého horního růžku Škorpíkovy svatyně. Vedení Pirátů ale netrvalo příliš dlouho, neboť ve dvanácté minutě vyrovnal taktéž z přesilové hry Patrik Prymula.

Hosté dokonali obrat o dvě minuty později, když Marcel Čížek využil druhou přesilovku sparťanů v zápase přesnou střelou z mezikruží do levého horního růžku branky. Dobeš neměl šanci kotouč chytit. V patnácté minutě mohl Prymula zvýšit vedení svého týmu na 1:3, ale na Dobeše z těsné blízkosti nevyzrál.

Do druhé třetiny vstoupili lépe domácí, když se hned na začátku třetiny dostal ke střele z mezikruží Mežnar, ale trefil pouze tyčku. Domácí pokračovali v tlaku a Lukáš Benda mohl vyrovnat v pětadvacáté minutě, když se dostal ke kotouči zcela osamocen před Škorpíkem, kterého sice dokázal překonat, ale kotouč se zastavil pouze na brankové čáře, odkud ho následně odpálil daleko od branky jeden z obránců.

Zhruba od poloviny druhé třetiny převzali iniciativu opět hosté. Nejdříve v sedmadvacáté minutě selhal v obrovské šanci Čížek a následně ve třicáté minutě nadvakrát nepřekonal Dobeše Slavíček. Piráti vyrovnali v šestatřicáté minutě, kdy prostřelil Škorpíka mezi betony Jan Prokop. Hosté ale nenechali nic náhodně a po dvou zmařených šancích se v poslední minutě druhé třetiny prosadil podruhé v zápase Marcel Čížek a sparťané tak vedli opět o jednu branku.

Do závěrečné třetiny vstoupily oba týmy velice opatrně, ale domácím se přeci jenom podařilo v devětačtyřicáté minutě vyrovnat na 3:3. Mežnar vyslal na branku střelu z pravého kruhu. Jeho pokus Škorpík vyrazil pouze na hůl Michala Guta a ten už neměl problém poslat kotouč za brankovou čáru. O minutu později se ale mohli dostat hosté opět do vedení. Čížek střílel zcela osamocen z mezikruží, ale branku těsně minul.

Do konce třetí třetiny už gól nepadl a následovalo tak prodloužení. V něm šlo vidět, že více sil mají přeci jenom hosté a hned ve druhé minutě to potvrdili rozhodující brankou. Patrik Prymula dostal skvělou přihrávku před branku od Obadala a následnou střelou z první poslal kotouč přesně mezi betony Dobeše, který proti této střele neměl šanci.

Radek Šíp (Piráti Chomutov): „Nastupovali jsme do zápasu s tím, že je Sparta velký favorit, neboť letos ještě neprohrála. My jsme je samozřejmě chtěli potrápit, chtěli jsme bodovat, což se nám svým způsobem povedlo. Sahali jsme možná i po více bodech, ale Sparta bohužel ukázala svou kvalitu a po většinu zápasu nás přehrávala. My jsme také měli nějaké šance, ale nás dlouhodobě trápí koncovka, takže v těchto utkáních rozhodují maličkosti typu přesilových her nebo jedna prohraná bule. rozdíl mezi námi a Spartou je právě v těchto maličkostech, v herní vyspělosti. Nicméně náš bojovný výkon vedl k jednomu bodu, za což bych chtěl klukům poděkovat. Doufám, že v příštím zápase už budeme bodovat naplno.“

Jaroslav Nedvěd (HC Sparta Praha): „Nám se strašně líbil výkon domácích. My jsme nebyli v útoku tak důrazní, hlavně v zakončení. Mysleli jsme si, že to půjde samo. Domácím výborně chytal brankář. Myslím, že to byla z jejich strany zasloužená remíza. Pro nás je to určitě poučení do dalších zápasů, ale ztratili jsme první bod a soupeř si po výkonu ten bod určitě zasloužil.“