Ml. Dorost - reportáž

Mladší dorostenci nestačili na domácím ledě na Energii, které podlehli o dva góly

Napsala 25.02.2017 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti v osmnáctém kole skupiny C ELIOD extraligy mladšího dorostu vyzvali na vlastním ledě známého soupeře z Karlových Varů. Energie si vypracovala během první a počátku druhé třetiny tříbrankový náskok, který zkorigoval v polovině utkání Jan Šafránek. Poslední dějství zdramatizoval Michal Gut, na kterého ale Vít Jiskra, jenž uzavřel gólové konto.
N18 so 25.2.2017
2:4(0:1, 1:2, 1:1)
KVA
Dobeš – Petrásek, Vaněk, Ferbas, Matějka, Machyňa, Kastner, Klika, Psar – Králíček, Zahrádka, Harkabus, Šafránek, Mežnar, Hofrichter, Prokop, Holka, L. Benda, Koláček, Gut, Vrhel
Karlovy Vary
Bednář – Stejskal, Pohanka, V. Benda, Kosina, Krutina – Vondráček, Matoušek, Zdeněk, Remeš, Bílek, Mašek, Rozhon, Jiskra, Karbulka, Korčmaroš, Novotný

30. Šafránek (Matějka, Ferbas), 44. Gut (Machyňa)
5. Novotný (Jiskra, Stejskal), 25. Novotný (Zdeněk, Jiskra), 26. Kosina (Krutina, Karbulka), 48. Jiskra (Novotný, Mašek)

6:3
1:1
0:0
40:31
Vyštejn – Kurtin, Beneš

V první šanci se ocitl Jan Šafránek, jehož únik zneškodnil Vladislav Pohanka, takže se skóre neměnilo. Do páté minuty se hrálo převážně v obranném pásmu Energie, která ale poté udeřila. Střelou z mezikruží otevřel skóre zápasu David Novotný, jenž zužitkoval Jiskrovu nahrávku – 0:1.

O chvíli později mohlo být vyrovnáno, když tváří v tvář neprostřelil Jana Bednáře domácí Michal Gut, jenž byl i u další šance, která skončila stejně. Na druhé straně vystihl rozehrávku Vít Jiskra, poslal na Jana Korčmaroše, jenž jeho nabídky nevyužil. Druhou třetinu začali Piráti oslabeni o jednoho hráče.

Hned na začátku prostředního dějství Michal Gut neuspěl v samostatném úniku. Krátce poté Energie přidala dva slepené góly. Nejprve se prosadil v početní výhodě David Novotný, jenž zakončil pohlednou akci s Tomášem Zdeňkem – 0:2. Poté Šimon Krutina od modré vůbec netrefil bránu, ale puk se dostal na hůl Jana Kosiny, který zvýšil už na rozdíl třech přesných zásahů – 0:3.

Před polovinou duelu Piráti nevyužili 44 vteřin dlouhou dvounásobnou přesilovku. V čase 29:27 poslal vyraženou střelu do sítě Jan Šafránek – 1:3. Ve 34. minutě si Jan Korčmaroš vybojoval trestné střílení, které poté rychlou střelou neproměnil. Před koncem dějství ujel ve vlastním oslabení Alexandr Machyňa, ale mezeru ve výstroji Jana Bednáře nenašel.

Na začátku třetího dějství zdramatizoval průběh střetnutí Michal Gut, jenž střelu ze samostatného úniku otřel o tyčku – 2:3. Hned poté měla Energie možnost přesilové hry, ve které měl největší šanci Václav Stejskal, který ale neprocpal puk za Dobešova záda. Ve 48. minutě Vít Jiskra doklepl vyražený puk po střele Matěje Maška a dorážce Davida Novotného – 2:4.

Krátce poté Michal Gut ujel po levém křídle, vyražený puk se jen prohnal kolem Erica Mežnara, který by mohl dorážet. Dále Jan Šafránek z dobré pozice přestřelil. Závěr utkání to Piráti zkoušeli po oddechovém času v šesti, ani to jim však nepomohlo, naopak mohl hattrick zkompletovat David Novotný, jenž ale přes celé kluziště trefil tyčku.

Michal Jäger (Piráti Chomutov): „Z naše pohled výsledek úplně neodpovídá dění na hřišti. Několikrát jsme se ocitli tváří v tvář gólmanovi, jenže jsme dali jen dva góly a soupeř nás vyškolil z produktivity. Klukům nejdou upřít snaha a nasazení. Bohužel jsme udělali tři hrubé chyby, po kterých jsme inkasovali dva góly. Právě to nás stálo body.“

Jiří Kovka (HC Energie Karlovy Vary): „Podali jsme velmi dobrý týmový výkon. Chybí nám nějací hráči, kteří nastupují za starší dorost v play-off, a možná o to víc se kluci semkli. Byl to hokej se vším všudy od obou týmů. Důrazný a rychlý zápas, ve kterém jsme chtěli výhru asi o trochu víc. Jsme moc rádi, že se nám tu podařilo vyhrát.“