Mladší dorostenci nezvládli druhé utkání na MČR, i přes porážku mají jistou medaili

Napsal 28.03.2015 Michal Luxa
H r a d e c K r á l o v é / C h o m u t o v - Mladší dorostenci se dne 28. března představili ve druhém utkání na Mistrovství České republiky, kde prohráli s domácím Hradcem Králové poměrem 3:5. Piráti po úvodních pěti minutách vedli už o dvě branky. Jenže do kabin odcházeli s dvoubrankovým mankem. V dalším průběhu si oba týmy připsaly po jedné brance, a tak si Severočeši další body do tabulky nepřipsali. Za Chomutov se postupně trefili Petr Chlán, Jan Svoboda a Jakub Lauko. I přes porážkou mají svěřenci trenérského týmu Radek Šíp, Jaroslav Hejcman a Karel Soudek jistou medaili, neboť na čtvrtý Zlín mají zápas před koncem závěrečného turnaje ELIOD extraligy náskok tří bodů a lepší vzájemný zápas.
MMČR2 so 28.3.2015
3:5(2:4, 1:0, 0:1)
HKR
Pavlát – Buchtela, Jírovec, Bukač, Seemann, Studený, Zeman, Jarý, Záruba – Mežnar, M. Svoboda, Baier, J. Svoboda, Lauko, Chlán, Jaroš, Veselý, Hnídek, Stínil, Breczko, Koblížek.
Hr.Králové
Vomáčka – Lelek, Pohl, Muška, Gaspar, Šalda, Jonáš – Kellner, Hladík, Jakubec, Růta, Pažourek, Matouš, Havelec, Jirásek, Dvořák, Štohanzl, Hašek, Maršík, Síla.

4. Chlán (Stínil, Bukač), 5. J. Svoboda, 25. Lauko (Buchtela, J. Svoboda)
Hr.Králové
8. Hašek (Muška, Gaspar), 9. Hašek (Šalda), 15. Dvořák, 17. Štohanzl (Hašek, Jirásek), 52. Dvořák

10:15
0:0
1:0
33:26
234

Že bude v hradecké FORTUNA aréně k vidění něco bláznivého, to dávali aktéři vědět hned od samého začátku. Chomutov vstoupil do utkání mnohem aktivněji a v úvodu svého soupeře doslova semlel. První přesilovku ještě nevyužil, ale ve druhé přišla pohotová dorážka Petra Chlána. Navíc hned v čase 4:42 přidal druhou trefu po obkroužení branky Jan Svoboda a s Královskými lvy to vypadalo špatně.

Jenže pak si vzala slovo hradecká devatenáctka. Jakub Hašek nejdřív využil končící přesilovku dorážkou Muškovy dělovky a v 9. minutě zůstal před brankářem znovu a vyrovnal – 2:2!

Hradečtí poté byli jako polití živou vodou. Ještě do konce první třetiny z toho vytěžili obrat! Když zůstal po zákroku soupeře ležet na ledě kapitán Štohanzl, Piráti ztratili koncentraci a jejich obranou projel jako nůž máslem Jaroslav Dvořák, který mířil přesně. Potom se o slovo zase přihlásila kompletní první formace, jejíž souhru po ose Jirásek – Hašek – Martin Štohanzl završil poslední jmenovaný gólem na 2:4!

Tolik gólů už sice další třetiny nenabídly, ale neuvěřitelně dramatická a nervózní partie teprve začínala. Chomutov prokazoval, že má obrovskou sílu, hlavně jeho přesilovky zaváněly gólem co deset sekund. Chlánovi ale vytáhl dorážku do prázdné brány Vomáčka, Svoboda pak odkrytou klec minul. Ale těsně po konci trestu přišla z nepřehledné situace úspěšná dorážka Jakuba Lauka a bylo to jen o gól – 3:4.

Festival obrovských příležitostí a menších trestů pokračoval. Každý z týmů chvilku svíral svého soupeře v drtivém tlaku, po dělovce Bukače už se Piráti radovali, ale puk orazítkoval tyč. Počet vyloučení narůstal hlavně na hradecké straně, Chomutov několikrát sahal po vyrovnání, ale stejně tak mohl skórovat třeba na druhé straně Maršík.

Zkraje třetí třetiny přicházely pro tým trenéra Tomáše Martince další a další nepříjemné chvilky. Na trestné lavici se dvířka netrhla a Chomutov měl k dispozici nejdřív přesilovku čtyři na tři, pak dokonce pět na tři. Ale obětavost všech hráčů, vynikající Tomáš Vomáčka i kupa štěstí – to byly hlavní faktory, proč hradečtí mladíci všechno přestáli.

A když se psala 52. minuta, přišlo rozhodnutí. Hned po buly se k puku dostal Jaroslav Dvořák, udělal ještě pár temp, a pak po ledě vsítil gól na 3:5! Piráti poté předvedli několik zbytečných nedovolených zákroků a lví parta prakticky dohrávala zápas ve dvojnásobné přesilovce. Další branku však nepřidala.

Po závěrečné siréně už mohla propuknout hradecká radost, ani závěrečná bitva se Zlínem už na prvenství Lvů nic změnit nemůže. Piráti mají díky výhře nad Zlínem a tříbodovému náskok na Valachy jistou medaili. Pokud v závěrečném vystoupení porazí Kometu, bude z toho stříbro.

Karel Soudek (Piráti Chomutov): „Začali jsme velmi dobře, podařilo se nám vstřelit dvě branky, ale potom jsme začali dělat neuvěřitelné chyby, dostali tři góly z prostoru mezi kruhy, kdy střílel úplně volný hráč. To se stávat nesmí. Druhou část jsme se vrátili do zápasu, dali branku na 3:4 a tam jsme byli jasně lepší, samozřejmě tomu pomohly i přesilovky. Třetí třetinu jsme byli špatní, kupodivu nás rozhodily naše početní výhody, hráli jsme je hodně špatně, zejména ty pět na tři. Po takovém průběhu jsme nemohli počítat s tím, že vyhrajeme.“

Tomáš Martinec (Královští lvi Hradec Králové): „Hráli jsme neuvěřitelně. Chtěli jsme výborně začít a v páté minutě jsme 0:2 prohrávali. Chtěli jsme hrát disciplinovaně a měli jsme 15 vyloučených. Všichni byli tak natěšení na zápas, že dělali všechno naopak. Naštěstí gólman Vomáčka po druhém gólu zavřel branku a kluci ten zápas dokázali nesmírnou bojovností dovést do vítězného konce.“