Ml. Dorost - reportáž

Mladší dorostenci padli na domácím kluzišti s Energií, když prohráli po nájezdech

Napsal 10.11.2016 Martin Penker
C h o m u t o v - V rámci 15. kola NOEN extraligy mladšího dorostu přivítali Piráti na svém kluzišti karlovarskou Energii, která nakonec dokázala porazit Piráty 4:5 po samostatných nájezdech. Dvěma góly se dnes blýskl Michal Gut, ale ani to nestačilo na více jak jeden bod.
15.kolo čt 10.11.2016
4:5sn(1:2, 1:1, 2:1 - 0:0)
KVA
Dobeš – Vaněk, Ferbas, Matějka, Birhanzl, Herles, Kastner, Klika, Psar – Králíček, Mežnar, Príhoda, Hofrichter, Prokop, Prokeš, Holka, Benda, Vlach, Koláček, Gut, Vrhel
Karlovy Vary
Bednář – Stejskal, Pohanka, Kosina, Kursa, Tureček, Ševčík – Matoušek, Zdeněk, Křemen, Bílek, Mašek, Rozhon, Jiskra, Karbulka, Korčmaroš, Bokštefel

11. Herles (Hofrichter), 29. Gut (Holka), 44. Gut (Mežnar, Prokop), 44. Vrhel (Benda, Hofrichter)
1. Křemen (Rozhon), 12. Karbulka (Stejskal), 37. Rozhon (Karbulka), 47. Karbulka (Kosina, Křemen), rozh. náj. Tureček

1:5
0:0
0:0
100
Vyštejn – Kokrment, Kurtin

Karlovarští na Piráty vlétly hned od začátku první třetiny, a to také vyústilo v jejich brzkou první branku. V čase 00:24 se střelecky prosadil Adam Křemen, který překvapil Dobeše střelou z velkého úhlu k bližší tyči – 0:1. V čase 05:12 se Jan Prokop dostal zcela osamocen ke střele z mezikruží. Jeho povedenou střelu však dokázal Bednář chytit.

Po další zhruba půl minutě se ve vlastním oslabení dostal do samostatného úniku Křemen, ale jeho nepovedenou kličku do backhandu dokázal Dobeš chytit. V čase 08:25 se opět dostal Křemen do samostatného úniku, ale na Dobeše opět nevyzrál. Domácím se podařilo vyrovnat v čase 10:50, kdy se Dominik Herles dostal zcela osamocen ke střele z mezikruží a svou střelou k pravé tyči nedal Bednářovi sebemenší šanci kotouč chytit – 1:1.

Po této vyrovnávající brance uběhlo zhruba deset sekund a hosté se opět dostali do vedení. Jan Karbulka se totiž dostal s kotoučem podél pravého mantinelu ke střele z pravého kruhu. Jeho následný střelecký pokus mířený ke vzdálenější tyči skončil za bezmocným Dobešem – 1:2. Zhruba pět minut před koncem první třetiny se dostal Gut s Prokopem do přečíslení dva na jednoho. Gut to nevzal na sebe, přihrál Prokopovi, ale ten Bednáře prostřelit nedokázal. V samotném závěru první třetiny se ještě Mašek dostal k nebezpečné střele z mezikruží. Dobeš však jeho střelecký pokus dokázal vyrazit svou vyrážečkou mimo tři tyče.

Začátek druhé třetiny byl z obou stran velice opatrný. První větší šance přišla zhruba po šesti odehraných minutách. Jan Kosina se dostal zcela osamocen ke střele z levého kruhu. Dobeš mu však vyjetím z branky zmenšil střelecký úhel, a jeho následnou střelu dokázal chytit. Do další zajímavé šance se dostal v čase 27:20 Benda, když těsně před Bednářem dokázal tečovat střelu Herlese od modré. Bohužel pro domácí ale pouze těsně vedle pravé tyče.

V čase 28:45 se ale Pirátům už podařilo vyrovnat. Michal Gut se dostal ke kotouči za brankou soupeře. Následně s ním objel branku a kotouč zasunul k levé tyči – 2:2. Bednář se ke své levé tyči nedokázal včas přesunout. V zhruba polovině druhé třetiny se Eric Mežnar dostal do samostatného úniku, ale Bednáře se mu nepodařilo prostřelit.

V čase 36:08 Tobiáš Holka vyslal na branku nebezpečnou střelu z levého kruhu. Jeho pokus mířený do levého horního růžku branky však Bednář dokázal svým pravým ramenem vyrazit mimo tři tyče. V čase 36:31 se hosté opět dostali do jednobrankového vedení. Petr Rozhon se dostal ke střele z vrcholu levého kruhu a přesně mířenou střelou pod horní tyčku nedal Dobešovi žádnou šanci kotouč chytit – 2:3. V samotném závěru druhé třetiny mohl přidat další branku na konto hostů opět Petr Rozhon, ale v samostatném úniku mu těsně před Dobešem kotouč přeskočil čepel a kotouč se mu tak nepodařilo zasunout za brankovou čáru.

Ihned na začátku třetí třetiny se Pirátům podařilo otočit skóre utkání. Nejdříve se podařilo v čase 43:22 Michalovi Gutovi vyrovnat na 3:3, když střelou od modré čáry prostřelil Bednáře, který přes skrumáž hráčů před sebou nic neviděl a v čase 43:29 se Stanislav Vrhel dostal ke střele z mezikruží a svým přesným pokusem k pravé tyči nedal Bednářovi šanci kotouč chytit – 4:3. Zhruba o tři minuty později po brance na 4:3 mohl zvýšit na 5:3 Eric Mežnar, ale Bednáře nedokázal prostřelit z těsné blízkosti.

V čase 46:47 ale bylo znovu srovnáno. Jan Karbulka dostal skvělou přihrávku před poloodkrytou klec od Křemena, a ten tak neměl problém poslat kotouč do poloprázdné branky – 4:4. Stav 4:4 zůstal i po třetí třetině a na řadu tak přišlo prodloužení. V prodloužení jsme i přes mnoho velkých šancí na obou stranách branku neviděli a na řadu tak přišly samostatné nájezdy, ve kterých uspěl pouze hostující David Tureček a svému týmu tak dopřál jeden bod k dobru.