Mladší dorostenci přehráli na svém ledě Zlín 5:3

Napsal 30.03.2013 Daniel Pavlík
C h o m u t o v - Piráti v první třetině měli navrch, ale Zlín dokázal využívat svých protiútoků a stále srovnával. Potom ale přišel zlínský výpadek, když během minuty dostali hosté dva góly. Piráti si svůj náskok pohlídali a zvítězili na svém ledě 5:3.
MMČR4 so 30.3.2013
5:3(2:2, 2:1, 1:0)
ZLN
Štefka (Strejc) – Toman, Stuchlík, Petržílka, D. Novák, Lyszczarczyk, A. Novák, Knobloch, Kulich,Kaše, Lidák, Gröger, Wágner, Rindoš, Dejmek, Adámek, Jindra, Rohla, Taraška, Hlaváček, Polák
Zlín
Ling (Barvík) – Gabrhelík, Váňa, Kolařík, Werbik, Mikulec, Tomešek, Gago, Peška, Babčuk, Stiksa, Strmiska, Martínek, Karafiát, Dlabaja, Kotek, Kuncek, Fridrich, Schmied, Rezek, Procházka

1. Rindoš (Rohla), 16. Polák (Lyszczarczyk, Wágner), 27. Polák (Wágner), 27. Lyszczarczyk (Lidák), 47. Toman (Novák)
Zlín
13. Kuncek (Gago), 17. Karafiát, 33. Gago (Kuncek, Rezek)

6:7
1:0
0:1
36:25

První třetina sice neukázala, jak se by se mohl průběh postupně odvíjet, ale za to nabídla dívákům velmi pěknou hokejovou podívanou. Již v první minutě se po přesné střele přes všechny obránce Zlína trefil JOSEF RINDOŠ. Chomutov měl sice převahu a stále se dostával do šancí, kterých však nevyužil. Potom ale nastala 13. minuta a bylo srovnáno. LUDĚK KUNCEK byl tím šťastným střelcem. Paradoxně se tak stalo na konci chomutovské přesilovky. To však Piráty nepoložilo a dál se snažil. Následně v 16. minutě ujel obraně ševců TOM POLÁK, který sám před brankářem Lingem nezazmatkoval. Jen o minutu později ale odpověděl JIŘÍ KARAFIÁT a Zlín stále držel krok. Na šance opravdu bohatá první třetina, přinesla celkem čtyři branky.

Piráti začali i druhou dvacetiminutovku lépe, ačkoliv byl hned na začátku vyloučen Adam Novák. Přesilovka Zlína však branku Štefky ani jednou neohrozil. Ve 27. minutě Chomutov znovu vedl, zásluhou TOMA POLÁKA, který z úniku dva najednoho trefil puk přesně pod víko. A hned v té samé minutě zvyšoval na 4:2 ALAN LYSZCZARCZYK,, který vyslal přesnou střelu od modré, na kterou brankář Ling neviděl. Následovaly další pěkné šance Pirátů, ale na tři branky se jim odskočit nepovedlo. Naopak hostující MICHAL GAGO využil chyby domácích a bekhendem sám před brankou dopravil kotouč do sítě.

Oproti předchozím dvoum třetinám byla ta poslední o poznání opatrnější. Branka padla až ve 46. minutě, kdy se po střele JOSEFA TOMANA puk odrazil od ramene brankáře do branky. Poslední dvě minuty před koncem ještě Ševci v přesilové hře odvolali strážce svatyně, ale nedokázali toho využít. Dvoubrankový náskok Piráti drželi až do konce. Ubráněná oslabení a několik vyloučení hostů na samém konci zápasu zajistilo Pirátům vítězství.