Ml. Dorost - reportáž

Mladší dorostenci se loučí vítězně, v posledním utkání sezóny porazili PZ Kladno

Napsala 05.03.2017 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti v posledním kole skupiny C v rámci ELIOD extraligy mladšího dorostu vyzvali na vlastním ledě PZ Kladno. Po bezbrankové úvodní třetině otevřel gólové konto Michal Gut, na kterého těsně před druhou sirénou ve dlouhé početní výhodě odpověděl Michal Čermák. V poslední periodě padlo celkem šest branek, které se rozdělily v poměru čtyři ku dvěma pro Piráty, takže se domácí rozloučili s diváky vítězně. Dva góly a jednu asistenci si připsal Michal Gut.
N20 ne 5.3.2017
5:3(0:0, 1:1, 4:2)
PZK
Dobeš – Petrásek, Vaňek, Ferbas, Matějka, Kastner, Klika – Králíček, Šafránek, Mežnar, Príhoda, Hofrichter, Prokop, Prokeš, Holka, Koláček, Gut, Brhel
PZ Kladno
Pulec – Vokurka, Teinitzer, Kulich, Volráb, Erben – Hrubý, Hašek, Ploch, Barsa, Routa, Petrus, Turek, Pejchal, Brabec, Vokurka, Černý, Čermák

29. Gut (Prokop), 49. Mežnar, 54. Gut (Vaněk), 59. Hofrichter (Gut), 59. Koláček (Mežnar)
PZ Kladno
38. Čermák (Volráb, Routa), 50. Routa (Hašek), 56. Turek (Pejchal)

Príhoda (Piráti) 5 minut a do konce utkání

Úvod utkání nabídl několik střeleckých pokusů, se kterými neměli brankáři starosti nebo hráči vůbec netrefili prostor mezi třemi tyčemi. V první opravdu nebezpečné pozici se objevil v páté minutě hostující Čermák, ale také on neměl přesně seřízená mířidla. Chvilku poté mohl ujíždět domácí Šafránek sám na branku, jenže ve středním pásmu nezpracoval puk a ze šance tak sešlo.

V polovině zahajovací třetiny bylo po nepřesné rozehrávce Pirátů horko před Dobešem. Domácí gólman však zneškodnil pokus Haška a s trochu štěstí zvládl i dorážku Pejchala. Od třinácté minuty hráli Chomutovští přesilovku, v níž měl největší šanci Príhoda. Ten nejprve minul branku z mezikruží a poté trefil jen přesouvajícího se brankáře, když dostal křížnou přihrávku z rohu přímo před hostující branku.

Gól nepadl ani v další početní výhodě Pirátů. Největší příležitost znovu přišla v jejím závěru, ovšem Gutova střela zblízka jen lízla horní hranu břevna a skončila v ochranné síti. Těsně před sirénou ještě vypadl Pulcovi puk po střele Mežnara, ale kotouč dopíchli domácí jen mimo tři tyče.

V úvodu prostředního dějství Pulec vychytal dorážku Mežnara, na sklonku 29. minuty už se skóre poprvé měnilo. Prokop po vlastní střele přihrál od zadního mantinelu na brankoviště, kde stál osamocený Michal Gut a trefil přesně horní roh kladenské branky – 1:0. V následující přesilovce Pirátů si Pulec poradil s pokusy Vaňka, Mežnara i Matějky. Stejně dopadly i velké možnosti Středočechů ve vlastní přesilovce. Neuspěli Pejchal s Haškem a nahození Jana Vokurky projelo jen těsně kolem tyče chomutovské branky.

Ve 37. minutě Petrus neprostřelil Dobeše z mezikruží, přesto hosté ještě do přestávky vyrovnali. Príhoda to přehnal s důrazem v útočném pásmu a za faul kolenem putoval předčasně pod sprchy. Po necelé minutě dlouhé přesilovky se v pravém kruhu opřel do puku Matěj Čermák a kotouč zastavila až síť za Dobešem – 1:1. V dalším průběhu početní výhody se o dorážku několikrát pokoušel agilní Routa, ale neuspěl nebo vůbec netrefil puk.

Zápas se tak posunul až do třetí části, která se změnila v šestigólovou přestřelku, přestože první gól třetiny padl až v čase 48:35, kdy Eric Mežnar vystihl hostující rozehrávku, vylepšil si pozici popojetím mezi kruhy a zavěsil – 2:1. Přesně za minutu vyrovnal David Routa, jenž mezi kruhy naznačil střelu, potáhl puk doleva, odkud prostřelil Dobeše na bližší tyč – 2:2. Poté Mežnarovi jen těsně unikl kotouč, který odpálil do bezpečí vyjetý Pulec.

V 54. minutě poslal Piráty potřetí do vedení Michal Gut. Domácí útočník vzal v situaci dva na jednoho zodpovědnost na sebe a střelou z levého kruhu překonal Pulce – 3:2. Krátce nato jel Mežnar sám na Pulce, jenže hostující brankář spoluhráče podržel a ti se mu odměnili třetím vyrovnáním. Štěpán Turek pohotově a snadno doklepl puk do sítě po zmatku, který v domácí defenzivě vyrobil Pejchal – 3:3.

To běžela 56. minuta a o pár vteřin mohli hosté jít poprvé do vedení. Domácí hráči si totiž málem srazili Pejchalovu přihrávku do vlastní branky. Když už to vypadalo na prodloužením udeřili znovu Piráti. V čase 58:21 vyjel Michael Hofrichter před brankou a bekhendem po ledě našel skulinku pod Pulcovými betony – 4:3. Počtvrté už si domácí vedení vzít nenechali.

Josef Koláček ho šťastným gólem naopak potvrdil. Čtyřiasedmdesát vteřin před závěrečnou sirénou domácí útočník vystřelil zblízka jen do Pulce, od něhož se puk odrazil do vzduchu a ztratil se všem z dohledu, aby po chvilce zapadl za dezorientovaného hostujícího gólmana – 5:3. Syn jedné z novodobých legend chomutovského hokeje tak gólově uzavřel sezónu mladšího dorostu, který do play-off nepostoupil.

Radek Šíp (Piráti Chomutov): „Byl to pro nás těžký zápas, protože vlastní vinou a kvůli nezvládnutému předchozímu utkání s Ústím jsme už nemohli pomýšlet na postup do play-off. Přesto jsme se snažili kluky namotivovat, aby se rozloučili se sezónou vítězstvím. Hrálo se vyrovnané utkání, které bylo z naší strany zbytečně nervózní. Tentokrát nám koncovka vyšle lépe než minule, takže jsme na závěr vyhráli, i když už to nic neřešili. Ale jsme rádi, že jsme v posledním duelu sezóny uspěli.“

Pavel Křepelka (PZ Kladno): „Viděli jsme docela vyrovnané utkání, ve kterém nás zradily naše celosezónní slabosti. Zase jsme neproměňovali šance a nehráli jsme dobře v našem obranném pásmu. Právě tyhle atributy rozhodly o tom, že soupeř byl šťastnější.“