Mladší dorostenci ztratili slibné vedení. Vary si odvážejí dva body

Napsal 14.09.2014 Antonín Domanický
Zápas čtvrtého kola ELIOD extraligy mladšího dorostu začali lépe domácí když po první třetině jasně vedli tříbrankovým náskokem. Ten ovšem postupně ztráceli ve druhé třetině, kdy Vary snížili na rozdíl jediné branky. Posléze se ve třetí třetině podařilo hostům vyrovnat. V nájezdech pak štěstí přálo taktéž hostům a ti si odvážejí cenné dva body.
4.kolo ne 14.9.2014
3:4sn(3:0, 0:2, 0:1 - 0:0)
KVA
Pavlát – Buchtela, Jírovec, Bukač, Studený, Zeman, Starý – Hejduk, Baier, Lauko, Chlán, M. Svoboda, J. Veselý, Hnídek, Breczko, Koblížek.
Karlovy Vary
Fuksa – Holub, Bernáth, Štaif, Přibyl, Klejna, Ptáček, Kala – Nídl, Hoang, Slabý, D. Šedivý, Prošek, Šik, Bečka, Halberštát, Petrov.

11. Bukač (M. Svoboda), 12. Chlán (Stínil, Hnídek), 19. Bukač (Lauko, Koblížek)
26. Ptáček (Nídl), 33. Šik (Klejna), 41. Bernáth, rozh. náj. Slabý

6:5
2:1
0:0
50
Svoboda (CHM) 2+10 min. osobní trest

Úvodních deset minut zápasu se neslo ve vyrovnaném tempu. Šance jsme viděli na obou stranách, ale vážnější gólové příležitosti se nekonali. Teprve v 11. minutě se Pirátům podařilo otevřít skóre. DANIEL BUKAČ se zjevil na křídle a poslal puk nad rameno brankáře – 1:0. Vzápětí přišlo navýšení a to v přesilové hře. Piráti předvedli několik pohledných nahrávek, na jejichž konci byl PETR CHLÁN, jehož přesná střela poslala Piráty do dvoubrankového vedení -2:0. Domácí nepolevovali a připravili si několik šancí. Skórovat mohl Lauko, v šanci byl i Bukač. Gólu se však Piráti dočkali až během přesilové hry. Od modré hezky pálil DANIEL BUKAČ a puk zapadl do sítě – 3:0. Ke konci třetiny měl šanci karlovarský Slabý, jemuž však v cestě za skórováním stál dobře chytající Pavlát.

Druhou třetinu zahájili hosté přesilovkou. Ještě během ní stihl Slabý nastřelit tyč. Gól ovšem přišel o chvíli později. JAKUB PTÁČEK dostal puk po vhazování a od modré poslal puk slabým nahozením přímo do růžku branky – 3:1. Vary se rázem probudily a Piráti měli co dělat aby odráželi jejich útoky. Hosté posléze v přesilovce snížili na rozdíl jediné branky. OTAKAR ŠIK se obtočil kolem brány a poslal puk do odkryté klece – 3:2. Posléze byli k vidění šance na obou stranách. Žádná však již ke gólu nevedla.

Úvod třetí třetiny pak přinesl Varům kýžené vyrovnání. Při hře čtyři na čtyři využil chyby v rozehrávce Pirátů FILIP BERNÁTH a sám před bránou nezaváhal – 3:3. Hra po vyrovnání nabírala na tempu. Akce střídala akci a šancí bylo dostatek na obou stranách. Velkou šanci měl za domácí Zeman, ale Fuksa v poslední chvíli zasáhl. Koblížek o chvíli později jen těsně míjel bránu. Skóre se již nezměnilo a zápas se musel prodlužovat.

Prodloužení bylo taktéž zajímavé na šance. Gólu se však ani jedna strana nedočkala. Došlo tedy na nájezdy, ve kterých byli úspěšnější hosté a zásluhou MARTINA SLABÉHO si z SD ARÉNY odvážejí dva body.

Radek Šíp (Piráti Chomutov): „Zápas se mi nehodnotí dobře. Ztratili jsme zápas, který jsme měli po dobrém vstupu ve svých rukou. Měli jsme tříbrankový náskok, který jsme ztratili opět vlastní nedisciplinovaností. Zbytečnými fauly a vyloučeními jsme dostali soupeře zpět do hry. Vyrovnávací gól přišel po naší hrubé chybě. Snažili jsme se, soupeře jsme měli připraveného, ale dostal se zpět do utkání a my jsme to již nezvládli.“