Na úvod roku veze Chomutov bod z Berouna

Napsal 05.01.2008 David Matula
C h o m u t o v - Na úvod nového roku cestoval vedoucí celek první ligy do Berouna. V prvním letošním měření sil na berounském ledě se z jednoznačné výhry radovali Severočeši. Že tentokrát nepůjde o jednoznačný zápas bylo patrné od úvodních minut. V první třetině diváci branku neviděli, vše však změnila druhá část. V ní po neproměněné šanci Bombice skóroval domácí Kameš. Bílomodří však ještě do sirény stačili výsledek otočit, když srovnal Stanislav Mikšovic, vedoucí trefu potom po krásné kombinaci s Charouskem zařídil Ladislav Boušek. Ve třetí třetině nastřelil Jíra jen břevno a Medvědi dokázali srovnat skóre zásluhou Frolíka. Tři vteřiny před koncem řádné hrací doby, doráželi v brankovišti Polodna s Koldou, leč neúspěšně. V následném prodloužení se již v první minutě po přihrávce Šinágla prosadil Tvrzník a rozhodl o druhém bodě pro domácí. Chomutov tak veze z Berouna pouze bod.
33.kolo so 5.1.2008
BER
3:2p(0:0, 1:2, 1:0 - 1:0)
Beroun
Štelmach (Novák) - Gudas, Braniš, Kameš, Lukačovič, Novotný, Výborný - Besser, Slížek, Nedorost, Tvrzník, Šinágl, Vlček, Appel, Křesťan, Frolík, Jankových, Kupec, Pavel
Horčička (Podolka) - Bombic, Malínský, Kolda, Trefný, Černý, Chatrnúch, Březina, Ťupa - Jíra, Kostourek, Polodna, Stehlík, Šíp, Havlůj, Černý, Tauš, Mikšovic, Boušek, Charousek, Hašek

Po dvou nevyužitých přesilovkách ze strany domácích Medvědů se do první šance dostali opět Středočeši. Na začátku 10. minuty Jankových našel najíždějícího Michala Pavla, který ale trefil jen boční síť chomutovské klece. U další možnosti byli opět Medvědi. Při vlastním oslabení vypíchl puk chomutovským obráncům David Appel, ale v zakončení při jeho sólovém nájezdu se mu puk v rozhodující chvíli postavil na hranu a kanonýr mířil vedle.

Ve 13. minutě pak po Gudasově ráně od modré dorážel Kameš, ale trefil jen beton dobře postaveného brankáře Horčičky. Hosté se dostali do první větší šance až na konci 17. minuty, ovšem jejich kapitán Radek Šíp v samostatném nájezdu netrefil Štelmachovu branku.

I druhou třetinu začali lépe domácí. Po pasu obránce Výborného jel sám na branku Tvrzník, ale jeho ránu Horčička vyrazil nad. Pak se ale začali čím dál víc prosazovat hosté. Ve 23. minutě v přesilovce po střele Kostourka už byla před Bombicem jen prázdná branka, ale jistý gól sebral chomutovskému obránci odvážný skok Braniše. O 4tyři minuty později do té doby skvělý Štelmach během jediné minuty nejprve zlikvidoval sólo Kostourka a pak i jeho dorážku.

Na začátku 29. Minuty přihrál Martin Frolík před modrou čáru na najíždějícího obránce Kameše, který ujel po pravém, počkal si na pohyb gólmana Horčičky a ranou k tyčce zavěsil – 1:0.

Jenže za dvě minuty bylo vyrovnáno. To Mikšovic vystihl špatně postaveného Štelmacha a překvapil ho střelou z těžkého úhlu – 1:1. Ve 38. minutě šli hosté dokonce do vedení, když při signalizované výhodě skóroval Boušek po akci na jeden dotek už do prázdné branky – 1:2.

V úvodu třetí třetiny Medvědi nevyužili téměř minutu a půl dlouhou dvojnásobnou přesilovku a poté to dlouho vypadalo, že hosté z rychle vedených protiútoků přidají třetí branku. Přišla ale 54. minuta. V ní ujel skvěle hrající Gudas a po jeho nahrávce Frolík prostřelil Horčičku – 2:2.

Zápas pak dospěl do prodloužení, které se hrálo pouhých 49 vteřin. Na vlastní modré čáře hrubě chyboval chomutovský bek Březina a Tvrzník jeho zaváhání využil. Sám před Horčičkou střílel nad jeho lapačku – 3:2.