Novou arénu nedobyl ani mladší dorost Mladé Boleslavi, padl 6:3

Napsal 05.08.2011 Václav Mohelník
C h o m u t o v - Další útok soupeře odvrácen! Další kdo se pokoušel Chomutov dobýt, byl mladší dorost Mladé Boleslavi. Ovšem Severočeši neměli slitování a hned po prvních dvaceti minutách vedli 3:0. Vedení si již domácí nenechali utéct. Dvěma brankami v zápase se zaskvěl domácí Wágner. Piráti porazili Mladou Boleslav nakonec 6:3.
přát. pá 5.8.2011
6:3(3:0, 1:1, 2:2)
MBL
Danylec(Černý) - Páleník, Kozák, Dimitrov, Drořák, Knobloch, Benda, Pokorný, Adámek, Strunc, Pitra, Klepl, Toman, Macháček, Wágner, Kaše, Zedník, Šmejc, Urban, Taraška.
Ml.Boleslav
Kváča(Prchlík) - Černý, Žalud, Mitter, Mattis, Marček, Makovička, Bulíček, Průšek, Skořepa, Veselý, Sedmik, Němec, Ďurac, Prokop, Krejčík, Vaníček, Švejdh, Vassajtl, Pravda.

Do první třetiny vlétl Chomutov, jako uragán a zamkl Mladou Boleslav v jejich obranném pásmu. Bohužel pro domácí, to žádnou větší příležitost a brankovou možnost nepřineslo. Branky se diváci dočkali, až na přelomu čtrnácté minuty, kdy se po pěkné přihrávce prosadil Zedník. S úvodní brankou se domácí hra ještě více uklidnila a za nedlouho přišla i branka druhá. Po přihrávce toho se trefil Wágner. Na časomíře neutekla, ani další půl minuta, a již to bylo 3:0. Třetí branku Severočechů vstřelil Šmejc. Poslední minuta přinesla příležitosti na obou stranách, ale branka již nepadla.

Druhá třetina začala poklidně. To ovšem týmům nezůstalo moc dlouho a první vyloučení v zápase na sebe nenechalo čekat. Vyloučeným byl hostující hráč. Domácí měli výhodu jednoho hráče v poli navíc, ale příležitost nevyužili. Boleslav měla možnost také v přesilovce zdramatizovat, ale bohužel se hostům dnes nic nedařilo. To přestalo platit, až v dvaatřicáté minutě, kdy se do branky Chomutova trefil Sedmik. Domácí odpověděli za minutu a navrátili skóre na rozdíl tří gólů. Druhá třetina skončila nerozhodně 1:1.

Třetí třetina nabídla nejvíce gólů. První gól obstaral ve třiačtyřicáté minutě domácí Wágner, pro kterého to byl druhý gól v zápase a zvýšil na 5:1, pro domácí piráty. Hostům se podařilo snížit v osmačtyřicáté minutě, trefil se Prokop. Domácí vedení o dvě branky nestačilo a následovalo ofenzivně laděné útoky, které jen s obtížemi zachraňoval hostující gólman Danylec. Domácí se i tak prosadili. Čtyři minuty před koncem si vzal puk David Kaše a překonal hostujícího gólmana po šesté. Hosté už pouze snížili dvě minuty před koncem. Konečný výsledek zní: Piráti – Mladá Boleslav 6:3.

V následujících dnech Vám přineseme i zajímavý rozhovor s hlavním trenérem mladšího dorostu. Tak sledujte naše webové stránky i nadále a podporujte náš tým v hledišti.

Trenér Chomutova:

"První třetina byla z mého pohledu nejlepší za celý zápas z naší strany. V druhé části hry jsme soupeře tlačili, ale nic nám tam nespadlo do brány. Třetí třetina se už pouze dohrávala. Škoda špatného ledu, kluci mohli předvést ještě lepší výkon".

Trenér Mladé Boleslavi:

"Chomutov byl v dnešním zápase lepším týmem a zaslouženě vyhrál. My máme pár svých hráčů ve starším dorostu. Byl to hezký hokej".