Obrat dokonán! Piráti smázli Mladou Boleslav a postoupili do čtvrtfinále

Napsal 12.03.2017 David Panuška
C h o m u t o v - Po dvou venkovních výhrách se série předkola Generali play-off s Mladou Boleslaví vrátila do Chomutova. Piráti již od začátku utkání dominovali a od osmé minuty vedli 2:0. Ve druhé třetině přišla ofenzivní smršť a výsledek se zastavil až na šestce. Piráti jako první celek v extraligovém předkole obrátili stav, ačkoliv prohrávali již 0:2.
PK5 ne 12.3.2017
6:1(2:0, 4:0, 0:1)
MBL
Laco – Rutta, Chalupa, Flemming, Skinner, Valach, Mrázek – Skokan, Huml, Tomica – Vondrka, Růžička, Sklenář – Kaše, Kämpf, Koblasa – Raška, Šťovíček, Poletín – Lauko
Ml.Boleslav
Maxwell – Štich, Stříteský, Hrdinka, Hanzlík, Kučný, Bernad, T. Voráček – Lenc, Musil, Hyka – Žejdl, Klepiš, Orsava – Pabiška, Urban, Látal – Pospíšil, Vampola, Pacovský

2. Huml (Poletín, Rutta), 9. Huml (Chalupa, Skokan), 24. Flemming (Růžička, Kämpf), 28. Růžička, 33. Kämpf, 37. Kaše (Růžička, Kämpf)

Hribik, Pavlovič – Barvíř, Blümel
Jakub Klepiš 10 minut, David Štich (oba Mladá Boleslav) 5 minut a do konce utkání + 10 minut a do konce utkání

Domácí vstoupili do utkání velice aktivně a už v první minutě si zahráli přesilovku, kterou také využili. Rutta napřáhl ke střele od modré, kterou zastavil před Maxwellem chumel hráčů. Následně se kotouč dostal z hokejky Poletína k osamocenému Ivanu Humlovi, a ten se bekhendovou střelou do poloodkryté klece nemýlil – 1:0. Do další zajímavé šance se dostali opět domácí. Flemming se protáhl s kotoučem podél pravého mantinelu až ke střele z pravého kruhu, kterou vyděsil Maxwella. Ten ale kotouč s menšími problémy vyrazil mimo tři tyče.

V deváté minutě po závaru v útočném pásmu střílel od modré Chalupa, jeho pokus ještě tečoval před Maxwellem Ivan Huml a kotouč se nakonec došoural za brankovou čáru – 2:0. Zhruba pět minut před koncem první třetiny zahrozili hosté. Hyka se dostal zcela osamocen ke střele z levého kruhu. Jeho pokus mířený do odkryté klece ale obětavě zachytil Rutta, který si do střely klekl. V šestnácté minutě se pokoušel Huml o hattrick, ale střelou z mezikruží neprostřelil mladoboleslavského brankáře.

Hosté vstoupili bleskově do druhé třetiny a už po půl minutě mohl snížit Pacovský. Ten ale tvrdou střelou z pravého kruhu trefil pouze tyčku, od které se kotouč odrazil k Žejdlovi, který také rozezvučel tyč. Ke konci druhé minuty chyboval za vlastní brankou Maxwell a kotouč se tak dostal k Vondrkovy. Ten ještě hledal před brankou Růžičku, ale jeho slabý pokus chytil vracející se mladoboleslavský brankář. Ve čtvrté minutě druhé třetiny Piráti skórovali potřetí. Brett Flemming dostal do mezikruží skvělou přihrávku od Růžičky a bombou ke vzdálenější tyči rozvlnil síť za mladoboleslavským brankářem – 3:0.

Zhruba v polovině druhé třetiny si Štich neporozuměl před brankou s Maxwellem a kotouč nahrál přímo na hůl Vladimíra Růžičky, který se střelou do pravého horního růžku Maxwellovy branky nemýlil – 4:0. V třiatřicáté minutě se prosadil po závaru před Maxwellem David Kämpf a Piráti vedli už 5:0! Ve čtyřiatřicáté minutě ruply Štichovy nervy a v utkání dohrál, když tvrdě narazil na mantinel Humla. Po opouštění ledové plochy se ještě snažil zaútočit na hlavního rozhodčího, ale oba čároví mu to nedovolili. Domácí pokračovali v demolici soupeře v šestatřicáté minutě, kdy se střelecky prosadil David Kaše6:0.

Začátek třetí třetiny byl z obou stran velice opatrný. Hosté sice hráli hned na začátku přesilovku, která se jim ale příliš nepovedla a stav utkání se tak neměnil. V sedmačtyřicáté minutě pálil Pospíšil z pravého kruhu, ale orazítkoval jen tyč Lacovy branky.

Zhruba v polovině třetí třetiny se hosté přeci jen dočkali branky. Lukáš Žejdl dostal přihrávku do samostatného úniku a kotouč propasíroval po Lacovými betony – 6:1. Huml měl zhruba pět minut před koncem utkání možnost vstřelit třetí branku, ale z bezprostřední blízkosti neprostřelil Maxwella.

Vladimír Růžička (Piráti Chomutov): „Utkání se nám povedlo. Dobře jsme bránili oslabení, a také v pěti. Důležité bylo, že se nám podařila první přesilovka, ze které jsme dali gól. Trochu jsme se uklidnili. Poté jsme zápas ve druhé třetině rozhodli a třetí třetinu jsme v podstatě jen dohrávali. Chtěl bych hráčům poděkovat, protože není nic jednoduchého prohrávat v sérii 0:2 po domácích zápasech a sérii ještě otočit. Musím říct, že obrovská poklona pro hráče.“

František Výborný (BK Mladá Boleslav): „Sérii jsme měli skvěle rozehranou. Dvakrát jsme vyhráli v Chomutově, což jsme nečekali ani v nejlepším snu. Myslím si, že Chomutov byl po těchto dvou zápasech hodně dole, ale prokázal, že má charakter a vůdčí osobnosti, které dokáží mužstvo táhnout na ledě i v kabině. Zaslouženě postoupil. Vést 2:0 po dvou prvních zápasech a nakonec prohrát 3:2 je, řekl bych, trestuhodné. To kdyby se kotouč měl nosit v zubech nebo já nevím jak, tak to jedno utkání se mělo doma udělat. Je to pro mě zklamání v tom, že jsme vedli 2:0 se skóre 13:2. Soupeře jsme nechali zvednout a to je škoda. Jinak si myslím, že ta série byla padesát na padesát, ale přesto si myslím, že Chomutov tam měl nějaké procento navíc za sezónu i za umístění, což potvrdil.“