Obrovské drama rozhodl minutu před koncem prodloužení Petr Polodna

Napsal 21.02.2005 Libor Kult, Martin Bocian
C h o m u t o v – Čtvrtfinálová série mezi Hradcem Králové a Chomutovem se za stavu 2:0 pro Východočechy přesunula na led Duhového stadionu. Hráči KLH měli nůž na krku, kdyby prohráli, sezona by pro ně skončila. Zejména na začátku utkání si to vzali k srdci a svůj nápor zužitkovali ve dvoubrankové vedení. Trefili se Pražák a Mikšovic. Poté se ovšem hra vyrovnala, Luboš Horčička předvedl několik výtečných zákroků, ale v poslední minutě první třetiny nestačil na dorážku Petra Suchého – 2:1. Po přestávce převzali otěže do svých rukou hosté, kteří také ve 27. minutě po brance Roubíka zaslouženě vyrovnali. Na začátku třetí třetiny dokonal obrat Vondráček, jenže za několik málo minut vyrovnal ve vlastním oslabení Jan Šulc – 3:3. Domácí byli poté několikrát za sebou vyloučeni, ale více než 10ti minutové oslabení se štěstím přečkali. Podruhé v sérii tak došlo na prodloužení. Drama rozhodl až v 69. minutě Petr Polodna. Další utkání se hraje již zítra v 17:30 na Duhovém stadionu. Přijďte podpořit hokejisty KLH Chomutov.
ČF3 po 21.2.2005
4:3p(2:1, 0:1, 1:1 - 1:0)
HKR
Horčička - Hájek, Révay, Nosek, Szakal, Plaček, Řezníček, Trefný, Jakub Šulc - Malát, Mikšovic, Jíra - Polodna, Koláček, Boušek - Jan Šulc, Šíp, Pražák - Sklenička, Heinisch, Řepík
Hr.Králové
Hylák - Mečiar, Pazdera, Petr Suchý, Linhart, Kolafa, Hendrich, Táborský, Šeda - Fořt, Roubík, Beck - Kacíř, Martinec, Vondráček - Diviš, Volráb, Pavel Suchý - Potůček, Heřman, Luštinec

Po dvou těsných porážkách, které jim dali nůž na krk, se hokejisté KLH Chomutov představili ve čtvrtfinále play-off 1.ligy na domácím ledě. Pokud si chtěli uchovat naději na postup museli bezpodmínečně zvítězit, což se jim po nervy drásajícím průběhu podařilo.

V úvodu utkání měli puk častěji na hokejkách právě Severočeši, kteří se snažili o rychlé vstřelení branky, která by je uklidnila. Jejich tlaku se hosté bránili jen za cenu zakázaných uvolnění. První vážnější šanci však měli Hradečtí na začátku páté minuty. Novic v dresu Východočechů Diviš se prodral až před Horčičku, na něhož si blafákem nepřišel. Uhodilo však na druhé straně. Domácí získali pásmo a ještě v téže páté minutě našel Radek Šíp zpoza branky Romana Pražáka, jenž zacílil přesně – 1:0. Za necelých 120 sekund bylo na Duhovém stadionu ještě veseleji. Stanislav Mikšovic napřáhl na modré a procedil kotouč skrz všechny překážky včetně Hylákovy výstroje – 2:0. Poté se hrál opatrný hokej a hosté se jen pomalu zvedali po těžkém KO. Náznak útočné aktivity přišel v polovině třetiny, kdy Pavel Suchý v úniku 2 na 1 jen vyprášil Horčičkův beton. Další zajímavé momenty přišly v závěru úvodního dějství. Varování v podobě tyče po Táborského střele z konce 19.minuty Chomutovští nebrali zřejmě příliš vážně, a tak přišel trest. Při hře 3 na 3 se sám na Horčičku řítil Martinec, ale nedal. Za ním však dojížděl Petr Suchý, pro něhož nebylo problémem dorazit opuštěný kotouč do odkryté svatyně domácích – 2:1. Několik okamžiků po snížení mohl vrátit jistotu na hole Chomutovských Řezníček. Jeho ránu však zastavilo břevno.

Druhé hrací období zahájila obě mužstva ve čtyřech. Následovala krátká přesilová hra Chomutova, který ji nevyužil. Zmatek před Hylákem se snažili ukončit gólem Pražák se Šípem, ale jejich pokusy odvrátila defenziva hostí s vypětím všech sil do bezpečí. Po tomto závaru se dostali ke slovu Východočeši. Dvakrát tvrdě pálil Petr Suchý, ale neuspěl stejně jako Beck. Hosté se tak dočkali až ve 27.minutě. Pazderovu střelu odraženou od zadního mantinelu pohodlně doklepl za Horčičkova záda Jaroslav Roubík – 2:2. Po vyrovnávací brance se na led vkradla zbytečná nervozita. Svěřenci trenéra Kýhose se snažili rychle otřepat ze ztráty vedení, ale přesilovkové pokusy Szakala, Noska, Jíry ani Hájka nenašli cestu za brankovou čáru střeženou Alexandrem Hylákem. V dalších minutách převzali otěže zápasu hosté. Jen díky Horčičkovi ustáli Severočeši bez pohromy obrovské šance Fořta s Roubíkem a znovu Fořta, jemuž pomohl k možnosti otočit vývoj střetnutí hlavní rozhodčí, který se připletl do rozehrávky Chomutovských. Ve zbytku tohoto dějství se již skóre neměnilo.

Tlak hostí vrcholil ve třetí části hry. V početní výhodě o jednoho muže nejprve neuspěli Suchý s Vondráčkem. Ale Roman Vondráček přeci jen tuto přesilovou hru ve 43.minutě ukončil, když přetavil v gól Kacířovu příhru – 2:3. Krátce po vstřelené brance si vyzkoušeli oslabení i hosté, kteří jej zvládli bez problémů. Ovšem další přesilovku sehráli Hradečtí lajdácky a nechali Jana Šulce, aby si dojel ve vlastním oslabení pro vyrovnání – 3:3. Pak přišel dlouhý úsek, kdy bylo na ledě vinou vyloučení více prostoru. Častěji pykali domácí, kteří museli dvakrát čelit přesile dvou mužů. Poprvé se tak stalo na 40 vteřin a podruhé se jednalo o 33 sekund. Dohromady sehráli v početní nevýhodě téměř deset minut v kuse. Ani tento průběh třetí třetiny je však nezlomil a soupeře do vážnější šance nepustili. Bohužel jim nezbyli síly na pokus o rozhodnutí v normální hrací době. Dramatický duel tak gradoval nastaveným časem.

Prodloužení přineslo opatrný hokej, neboť jediná chyba mohla znamenat pro domácí konec sezony. O něco aktivnější se jevili Chomutovští, kteří se i díky nepřesnostem v rozehrávce Východočechů a následným zakázaným uvolněním bez boje dostávali do svého útočného pásma. Při většině pokusů gólmani nemuseli zasahovat a všichni se začali smiřovat s faktem, že tento souboj rozhodnout samostatné nájezdy. Jako správný kapitán se však ukázal Radek Šíp. Zopakoval svůj kousek, jenž předcházel první brance. Tentokrát byl adresátem jeho přihrávky od zadního mantinelu Petr Polodna, který v čase 68:13 nedal Hylákovi nejmenší šanci a trefou do pod břevno prodloužil sérii minimálně do úterka – 4:3.

Vladimír Petrovka (KLH Chomutov) Dnes jsme měli vynikající vstup do zápasu, dostali jsme se do vedeni 2:0 a bylo to pro nás hodně důležitý. Kluci věděli, že musí vyhrát a dá se říct, že ten začátek byl hodně důležitý. Na druhou stranu je škoda, že jsme dostali gól ke konci první třetiny na 2:1 a tak se soupeř dostal na kontaktní gól. Kluci udělali dvě zbytečné chyby, nemůžeme dostat 30 vteřin před koncem třetiny gól,když se hraje 3 na 3, nemůžou hráči hrát jen dopředu, musí myslet hlavně na zadní vrátka. Když by jsme dali gól na 3:0 tak by o zápasu bylo rozhodnuto. Jsem hrozně rád, že hráči to vydrželi. Dokázali překonat to co tady předvedli páni rozhodčí, že jsme to ustáli a nezvrhlo se to. Kluci dokázali pořád myslet na to, že chtějí vyhrát zápas a bojovali. To bylo hodně důležité. Některé fauly byly hodně nepříjemné, bylo tam sekání a já si myslím, že páni rozhodčí pískali hodně špatný zápas. Pevně doufáme že se série vrátí ještě do Hradce.¨
Ladislav Kolda ( Hradec Králové) Dneska to bylo již třetí vyrovnané utkání, my jsme špatně začali, prohrávali jsme již 2:0, ale dokázali jsme to zvrátit a dostali jsme se do vedení. Rozhodující moment byl, když jsme dostali gól v přesilovce, šance byly na obou stranách domácím vyšla v závěru koncovka. My jsme si mysleli, že dojde na nájezdy, ale bohužel. Domácím blahopřejeme a zítra si to rozdáme znovu. Nedokáži říct zda se série ještě vrátí do Hradce, každý zápas se hraje od nuly a my nevíme jaké ten dnešní zápas na nás zanechá stopy. Musíme vydržet hlavně fyzicky. Až tato série skončí budeme buďto balit nebo se připravovat na Ústí.