Obrovské drama se šťastným koncem: Petr Jíra vystřelil důležitou výhru minutu před koncem!

Napsal 04.04.2007 Martin Bocian
C h o m u t o v – Po dvou odehraných zápasech se za stavu 1:1 přesunula semifinálová série mezi HC VČE Hradec Králové a KLH Chomutov na sever Čech. Velmi slušně zaplněný ČEZ stadion sledoval z počátku trochu taktickou bitvu. Až první gól Bouška v 7. minutě přispěl k oboustrannému otevření hry, která tím pádem získala na zajímavosti. Na 2:0 zvyšoval v 15. minutě ve vlastním oslabení Mikšovic, jenže hostům se v dalším průběhu utkání podařilo vyrovnat a před třetí třetinou byl stav nerozhodný 2:2. Zbytek zápasu byl ve znamení obrovského dramatu. Když už se zdálo, že o vítězi se v normální hrací době nerozhodne, trefil se v čase 58:33 Petr Jíra a rozhodl o důležité druhé výhře.
SF3 st 4.4.2007
3:2(2:1, 0:1, 1:0)
HKR
Horčička - Bombic, Chatrnúch, Trefný, Révay, Malinský, Vaněček, Černý, Nosek - Boušek, Šíp, Polodna - Jíra, Kostourek, Charousek - Jeslínek, Mikšovic, Havlůj - Polanský, Hašek, Tauš
Hr.Králové
Hylák - Toužimský, Prošek, Flamík, Hendrich, Pazdera, Lesák, Burián, Klement - Fořt, Roubík, Diviš - Fojtík, Koudelka, Vondráček - Šebek, Šinágl, Volráb - Fink, Sakrajda, Fišer

Po dvou utkáních na východě Čech se semifinálová série přesunula na ČEZ stadion do Chomutova. Hned na začátku první třetiny měli domácí výhodu přesilové hry, ale ta se jim příliš nepovedla, neohrozili hradeckou bránu. V průběhu 5. minuty se prezentoval chomutovský Mikšovic, který tvrdou střelou přestřelil Hylákovu bránu. V čase 6:54 se chomutovští ujali vedení, když Tauš zpoza brány předložil nahrávku Ladislavu Bouškovi a ten z první po ledě překonal Hyláka - 1:0. Vzápětí na druhé straně měl velkou šanci hradecký Vondráček, ale Horčička svým prvým zákrokem zasáhl úspěšně. Severočeši po vstřeleném gólu byli při chuti, nebezpečně střílel Jíra a ani kombinace Jeslínka s Kostourkem brankou neskončila. Poté hradečtí hokejisté hráli dvakrát po sobě v početní výhodě, ale nic vážnějšího si nevypracovali a tak přišel trest v podobě inkasované branky. V 16. minutě při druhé přesilovce hostů, obránce Flamík trefil na modré čáře Stanislava Mikšovice a ten se dostal do samostatného nájezdu a střelou pod horní tyčku zvýšil náskok Chomutova na 2:0. Radost modrobílích netrvala dlouho. Vzápětí v samotném závěru přesilovky snížili Východočeši na 2:1, když nahození Zdeňka Toužimského skončilo za Horčičkovými zády. O chvíli později se Energetici dostali do přečíslení dva na jednoho, Horčička však zasáhl úspěšně proti tvrdé Fojtíkově střele. Za minutu se objevil před prázdnou bránou domácích úplně volný Fořt, ale jeho dorážka minula jen těsně Horčičkovu klec. A tak první dějství skončilo jednobrankovým vedením Chomutova.

Do druhé třetiny vstupovali chomutovští hokejisté s výhodou 1:42 dlouhé přesilové hry, ze které kromě střely Bouška přes obránce si nic jiného nevytvořili. Po skončení přesilovky měl obrovskou šanci Kostourek, ovšem Hylák jeho střelecký pokus zneškodnil. Následně se Severočechům naskytla hned dvakrát po sobě početní výhoda, ale z velkého tlaku nedokázali vytěžit dvoubrankový náskok. Mezi oběma přesilovkama se modrobílí dostali do dobrého přečíslení tři na jednoho hradeckého hráče, na jejímž konci byl opět zasahující Hylák. Krátce po polovině utkání se objevil v další velké šanci domácí Boušek, ale blafákem na Hyláka nevyzrál. A však vzápětí na druhé straně se potvrdilo pravidlo nedáš - dostaneš! Ve 32. minutě udeřili hradečtí hráči, Roubíkovu střelu Horčička vyrazil jen před sebe, Diviš přiklepl kotouč volnému Josefu Fojtíkovi a ten dorazil do poloprázdné brány a bylo vyrovnáno - 2:2. O chvíli později nebezpečně pálil Šinágl, Horčička jeho ránu ztlumil ve své výzbroji. Po vyrovnávacím gólu Východočeši ožili a následně měli téměř minutovou dvojnásobnou přesilovku, ve které se mohli dostat do vedení, ale Severočeši se ubránili. Ve zbytku druhého dějství se nic významného nepřihodilo a tak stav po čtyřiceti odehraných minutách byl vyrovnaný.

Na začátku třetí třetiny vstupovali chomutovští opět s výhodou téměř stejně dlouhé přesilovky jako ve druhém dějství. Po pár vteřinách hosté ujeli v oslabení do přečíslení dva na jednoho obránce, ale Horčička situaci zlikvidoval. O chvíli později nebezpečně střílel z mezikruží úplně volný Mikšovic, ovšem jen do připraveného Hyláka. Ve 45. minutě vystřelil chomutovský obránce Černý, puk vypadl hradeckému brankáři z výstroje a ten proskákal o pár centimetrů vedle levé tyče. Téměř za dvě minuty ujížděl sám v oslabení Šíp na hradeckou svatyni, zezadu se k němu vracel obránce a tak tísněn zakončoval jednou rukou jen do Hylákových betonů. V půlce třetího dějství hráli domácí opět dvakrát po sobě přesilovku a mohli tak strhnout vedení na svou stanu, ale to se nestalo a tak zápas nabíral na dramatičnosti. V 56. minutě měl obrovskou příležitost hostující Diviš, který jen zblízka nasměroval puk do tyče. Zanedlouho přišli dvě střelecké šance Severočechů, kdy Boušek a ani Trefný neskórovali. Z protiútoku mohlo přijít rozhodnutí, když Fojtík jel úplně sám na chomutovskou bránu, ale bekhendem Horčičku nepřekonal. V čase 58:33 se rozhodlo, Mikšovic vyhrál buly v útočném pásmu a Petr Jíra bleskově prostřelil Hyláka mezi betony - 3:2 a tím Chomutovu vystřelil vítězství ve 3. semifinálovém zápase. KLH Chomutov se ujal vedení v sérii 2:1 na zápasy.