Olomouc si z Chomutova odváží kanára

Napsal 14.10.2006 Martin Bocian, foto Martin Ritter
C h o m u t o v – Třetí domácí utkání v jednom týdnu odehráli v sobotu v podvečer chomutovští hokejisté. Tentokrát byl jejich soupeřem poslední celek tabulky HC Olomouc. Celý průběh měli Severočeši jasně ve své moci a postupně přidávali gól za gólem. Šťastným střelcem byl Ladislav Boušek, který se postaral o rovné čtyři zásahy. Další přidali Charousek a Kostourek, a tak hokejisté KLH zvítězili nad Hanáky 6:0.
12. so 14.10.2006
6:0(3:0, 1:0, 2:0)
OLO
Horčička (Podolka) - Bombic, Szakal, Trefný, Révay, Černý, Řezníček, Malínský, Nosek - Boušek, Šíp, Polodna - Jíra, Kostourek, Charousek - Gellner, Mikšovic, Malát - Tauš, Heinisch, Havlůj
Olomouc
Adamec (Tuček) - Šafařík, Vlček, Bartoň, Kříž, Světlík, Švrček, Ondrušek, Faltýnek - Žajgla, Bouz, Slaninák - Zbořil, Najdek, Smejkal - Šimo, Hradecký, Barták - Jurdič, Čuřík, Rak

Luboš Horčička vychytal nulu a připsal si gólovou asistenci.

Chomutov vstoupil do utkání jak je jeho dobrým zvykem aktivně a již po jednadvaceti vteřinách zakončoval pěknou souhrou první útok do poloprázdné branky Boušek, ale nastřelil jen chrániče před ním stojícího obránce. V šesté minutě vysunul pěkným pasem Polodna do brejku Šípa, ale tomu v poslední chvilce kotouč z hole odskočil. O chvilku později se ale přeci jen domácí fanoušci dočkali. Velký tlak první formace přetavil ve vedoucí branku důrazný Ladislav Boušek, který několikanásobnou dorážkou propasíroval kotouč za Adamce - 1:0. Olomouc dostala šanci vyrovnat hned vzápětí, když dostala po faulu Trefnýho šanci přesilové hry. Paradoxně si ale šance vytvářeli domácí. Nejprve pálil jedovatě přes obránce Mikšovic a následně ujela dvojice Boušek, Šíp a jejich šanci přerušil nedovolený zákrok. Hanáci byli v první třetině pramálo nebezpeční a domácí si v klidu hlídali své vedení. Trochu vzrušení vnesl do hry kapitán hostí Šafařík, který zůstal otřesen ležet na ledové ploše a podle snahy jeho spoluhráčů to vypadalo na vyražený dech, popřípadě zapadlý jazyk. Vše dobře dopadlo a hostující opora se brzy vrátila zpátky do hry. Ve čtrnácté minutě mohli olomoučtí srovnat, ale osamoceného Světlíka skvěle vychytal Horčička a Barták z následné dorážky přesně nemířil. Tři minuty před koncem prvního dějství se radovali domácí podruhé. V přesilové hře od modré čáry tvrdě vypálil Bombic a jeho střelu pohotově dorazil do branky dnes již podruhé Ladislav Boušek - 2:0. Bílomodří nepřestávali ve svých útočných manévrech a odměnou jim byla třetí branka za zády Adamce. Milan Kostourek opět v přesilové hře krásnou přihrávkou vybídl Jiřího Charouska, pro kterého nebyl problém trefit odkrytou branku - 3:0. V úplném závěru si skoro až likvidačním zákrokem vyšlápl na Gllnera Vlček. Domácí útočník zůstal řádnou chvilku na ledě, ale naštěstí se vše obešlo bez vážnější problémů.

V úvodu druhé třetiny útočil na hattrick Boušek, ale Adamec se vytáhl kvalitní zákrokem. Chvilku na to byl v permanenci i Luboš Horčička, jehož provětral tvrdou ranou Bouz. Poté dostali Hanáci šanci prodloužené přesilovky, jelikož Jírova vysoká hůl byla „oceněna“ čtyřmi minutami. Olomouc si ale krom pár tvrdých střel od modré nic nevypracovala. V polovině utkání dostali domácí výhodu přesilové hry 5 na 3 a udeřili počtvrté. Opět to byl Ladislav Boušek, který tak zkompletoval svůj hattrick. Bombic opět tvrdě vypálil od modré, Polodna přiťukl svému kolegovi z útoku a ten poslal kotouč pod Adamce do branky - 4:0. Hanáci jako by po čtvrté obdržené brance úplně rezignovali, Horčičku ohrožovali spíše sporadicky a snažili se bránit střední pásmo se snahou již dále neinkasovat. To se jim až do závěru druhé části povedlo.

Ladislav Boušek dnes vstřelil čtyři branky.

Třetí dějství odstartoval přesilovka Chomutova. Domácí si však tentokrát nic nevytvořili. Hned po skončení dostali tu samou výhodu i hosté. Naložili s ní však mizerně, jelikož jim ujel Milan Kostourek, prosmýkl se mezi dvěma bránícími hráči, položil si Adamce a pohodlně poslal kotouč do branky – 5:0. V polovině závěrečné třetiny hráli bílomodří opět o hráče navíc a Revay krásnou ranou trefil pouze břevno. O chvilku později trefil stejný díl konstrukce i Bombic. V 54. minutě se počtvrté v zápase prosadil Ladislav Boušek. Po dalším zámku první formace se nejlepší hráč utkání prosadil opět přesnou dorážkou - 6:0. V závěru utkání dostal hostující Šafařík 2+10 minut a odešel pod sprchy předčasně. Hosté se po většinu zápasu k ničemu nedostali a domácí si v poklidu dokráčeli pro další tři důležité body. Zároveň to je čtvrté vítězství v řadě. Luboš Horčička si připsal své druhé čisté konto v sezóně.

Vladimír Kýhos (Chomutov): „Dnes proti nám nastoupil poslední tým tabulky, ale když se podíváte na jejich inkasované skóre, tak jsou na tom stejně jako my, takže je spíše trápí to, že góly nedávají. Před zápasem jsme na to hráče upozorňovali, ti k utkání přistoupili zodpovědně a od začátku jsme měli zápas ve své moci. Je dobře, že kluci nezapomínají na obranu a pomohli jsme tak Lubošovi k vychytané nule.

Aleš Tomášek (Olomouc): „Dnes nemohu být vůbec spokojen. Věděli jsme, kde hrajeme, že zde se nevyhrává a skoro všechny manšafty tady dostávají pět a více gólů. Hráči neplnili taktické pokyny a předvedený výkon byl bídný. Obzvláště jsem rozhořčen z množstvím vyloučení na naší straně, které pramenilo z toho, že jsme nestíhali.