Osmá třída přestřelku s Pardubicemi nezvládla, Východočechům podlehla

Napsal 30.03.2013 Libor Kult
C h o m u t o v - V divokou přestřelku se změnilo čtvrté vystoupení osmé třídy Pirátů v rámci mládežnického mistrovství České republiky. Chomutovští mladíci sice po první třetině vedli nad Pardubicemi o jeden gól, ale v prostředním dějství šestkrát inkasovali, což položilo základ jejich prohře. V závěrečné třetině se Piráti přiblížili na rozdíl dvou gólů, avšak Východočeši už větší komplikace nepřipustili a dalšími třemi zásahy uzavřeli skóre na konečných 11:6 ze svého pohledu.
MMČR4 so 30.3.2013
6:11(3:2, 1:6, 2:3)
PCE
Khůn (40. Vecka) – Jírovec, Seemann, Bukač, Studený, Fraško, Starý – J. Svoboda, Lauko, Chlán, M. Svoboda, Kharboutli, Hnídek, Stínil, Hejduk, Koblížek, Kunc, Löffelmann
Pardubice
Vlk – Bílý, Polák, Hrubý, Mikula, Pilný, Jančařík, Mert, Žouželka – Matýs, Zahradník, Kohoutek, Frydrych, Zadina, Machač, Hašek, Pochobradský, Hlaváček, Hudec, Černý

5. Kunc (J. Svoboda), 11. Koblížek (Chlán), 17. Stínil (Kharboutli), 33. Hnídek (Bukač), 45. Chlán, 48. Kharboutli (Stínil)
Pardubice
4. Mert (Machač), 10. Zadina (Mert), 23. Zadina (Frydrych), 24. Frydrych (Zadina), 32. Zadina (Matýs, Frydrych), 36. Matýs (Frydrych), 38. Zadina (Matýs), 38. Žouželka (Frydrych, Matýs), 53. Frydrych (Zadina), 54. Zadina (Frydrych), 56. Zahradník (Pochobradský)

6:6
2:1
0:1
Machač (Pardubice) 10 minut.

Oba celky se na turnaji prezentovaly jednou dvoucifernou kanonádou, což dávalo tušit, že se mají diváci nač těšit. Hned první minuta naznačila, že tomu tak opravdu bude, neboť zazvonila tyč chomutovské branky. Na sklonku třetí minuty přišlo první vyloučení, přesilovku hráli Piráti.

Jenže místo tlak inkasovali. Pardubice se i v oslabení usadily v útočném pásmu, jejich akci zakončil ranou od modré čáry Jakub Mert, který otevřel skóre - 0:1. Rychlou chomutovskou odpověď zařídil za necelých čtyřicet vteřin po úvodním gólu Matěj Kunc dorážkou střely Jana Svobody - 1:1. V polovině šesté minuty mohl přidat druhý gól domácích Chlán, ovšem po přihrávce Matyáše Svobody v situaci dva na brankáře trefil jen Vlkův beton.

A tak se podruhé ujali vedení Pardubičtí. Filip Zadina skóroval v desáté minutě v početní výhodě pěti proti třem ranou z pravé strany do protější šibenice - 1:2. Piráti však dokázali znovu poměrně rychle zareagovat, tentokrát vyrovnali po necelých dvou minutách, když Tomáš Koblížek procedil puk skrz Vlkovu výstroj - 2:2.

Od čtrnácté minuty se domácí bránili ve čtyřech. Inkasovat mohli na konci sedmnácté minuty po šancích Zadiny s Frydrychem, které však Khůn vychytal. Chomutovský gólman tak položil základ vedení Pirátů v po první třetině. V čase 16:32 poslal Severočechy poprvé a bohužel naposledy v utkání do vedení Michal Stínil, jenž v pádu dopravil puk do branky, přestože hosté reklamovali, že se tak stalo po kopnutí - 3:2. Ještě do pauzy měli velké šance Machač s Frydrychem, který se po své akci z konce 19. minuty dožadoval gólu, ale rozhodčí byl neoblomný.

Druhá třetina de facto určila vítěze, neboť Východočeši v ní skórovali hned šestkrát. Hned v jejím úvodu mířil Zadina do tyče, stejného hráče o pár vteřin později vychytal Khůn. Pardubický útočník uspěl až ve třetím souboji. V polovině 23. minuty se Filip Zadina natlačil před brankáře a zavěsil pod břevno - 3:3.

A hosté dál soustavně útočili na domácí branku. Za minutu a půl znovu vedli, když Lukáš Frydrych chladnokrevně zakončil samostatný nájezd na Khůna - 3:4. Stejný hráč navíc ve 28. minutě trefil břevno. Druhou polovinu duelu odstartovala šance Machače, jenž po průniku po levém křídle zakončil jednou rukou jen do betonů Khůna. Na druhé straně zahrozil Kharboutli, ale Vlk se zaskočit nenechal.

V čase 31:34 Pardubice zvýšily a prsty v tom měl znovu Filip Zadina. Střelec zápasu se prosadil ranou z prostoru mezi kruhy - 3:5. Za necelou minutu se skóre znovu měnilo. Matyáš Svoboda ještě s dorážkou Chlánovy střely neuspěl, Jan Hnídek však o chvilku později v podobné situaci snížil - 4:5.

Jenže závěrečných pět minut patřilo Východočechům. V polovině 36. minuty neměl Ondřej Matýs problém doklepnout kotouč u tyče do prázdné branky - 4:6. V čase 37:11 přidal čtvrtý gól v utkání Filip Zadina, který se trefil z pravého kruhu pro vhazování do vzdálenější šibenice - 4:7. Za dalších 32 vteřin si Michal Žouželka najel z druhé vlny a nekompromisní ranou zavěsil - 4:8.

Nástup do třetí dějství patřil domácím. Ve 45. minutě se povedl Petru Chlánovi výpad zpoza branky - 5:8. Vteřinu před vypršením 48. minuty převzal v rychlosti puk Samir Kharboutli a bekhendovým blafákem přiblížil Piráty na rozdíl dvou gólů - 6:8.

Jenže Pardubice si střetnutí nehodlaly komplikovat. Dobře bránily a v čase 52:02 přidaly devátou trefu, když Lukáš Frydrych zakončil svůj únik mezi betony Vecky, který po druhé třetině vystřídal Khůna - 6:9. O necelé dvě minuty se v přesilové hře popáté v duelu prosadil Filip Zadina a na kostce už svítil dvouciferný počet pardubických gólů - 6:10. Čtyři minuty před koncem uzavřel střelecký účet divokého utkání Vladimír Zahradník, který mířil přesně z levého kruhu - 6:11.