8. Třída - reportáž

Osmáci nezvládli ani třetí utkání na MMČR, s Vítkovicemi prohráli rozdílem třídy

Napsal 24.03.2017 Lukáš Foff, Martin Penker
C h o m u t o v - Osmáci ani ve třetím utkání na MMČR nezvítězili, když s Vítkovicemi prohráli 6:1. Vítkovice vstoupily do utkání aktivněji a po první třetině vedli zaslouženě 1:0. Druhá třetina byla z pohledu Chomutova tragická, neboť jí mladí Piráti prohráli 4:0! Ve třetí třetině se sice Pirátům podařilo snížit zásluhou Príhody, ale na vyrovnání už bylo pozdě a nakonec tak prohráli 1:6.
MMČR3 pá 24.3.2017
1:6(0:1, 0:4, 1:1)
VIT
Šatný – Němec, Strážovský J., Žďárský, Jenček, Petretič, Pöschl, Kovár, Černý – Šilar, Čech, Spudich, Príhoda (C), Kulich, Svoboda, Iljuk, Kosnár, Kosnar, Jakab, Koblížek, Döring, Novotný.
Vítkovice
Slíž – Vřeský, Bystroň, Dobeš, Javora, Šedivý, Bialy, Elbl – Holanik (C), Tošenovjan, Macho, Makovec, Pekr, Brada, Moškoř, Kubík, Krejsa.

52. Príhoda
Vítkovice
3. Brada (Elbl, Moškoř), 24. Krejsa (Bystroň), 26. Kubík (Brada, Moškoř), 30. Krejsa (Bystroň), 36. Bystroň (Dobeš, Kubík), 54. Bystroň

33. Josef Krejsa (VIT) - 10. min. - Zásah do oblasti hlavy a krku

Do třetího střetnutí na turnaji vstoupili jednoznačně aktivněji vítkovičtí hokejisté. Jakub Macho se mohl řítit sám na bránu, ale na kotouč jen těsně nedosáhl. V další šanci se objevil Marek Brada, ale ani on tentokrát nevyzrál na Šatného. To se mu povedlo až o tři minuty později, v čase 12:50. K vítkovickému útočníkovi se odrazil kotouč před poloprázdnou bránu a první branka zápasu byla na světě – 1:0.

Piráti poté dostali výhodu přesilové hry a i díky tomu se obrázek hry hodně vyrovnal. Až do konce první části zle zatápěli ostravské obraně, ale Slíž si se všemi pokusy poradil. V samém závěru první dvacetiminutovky si ještě Chomutovští zajistili přesilovou hru, kterou si takřka celou přenesli do prostředního dějství.

Jenže v téměř dvě minuty trvající přesilovce si Severočeši šanci nepřipravili a naopak ihned po ní hrozily Vítkovice. První šanci ještě zlikvidoval Šatný, ale na střelu Josefa Krejsy už byl krátký. Tento gól padl dokonce v další přesilovce Pirátů. O 108 vteřin později bylo pro Chomutov ještě hůř, neboť Martin Kubík zvýšil už na 3:0 pro Vítkovice.

A Ostravané pokračovali dál v pohodovém výkonu. Ve 30. minutě vstřelil gól na 4:0 opět Josef Krejsa, tentokrát do poloprázdné brány. Chomutov se snažil a vytvářel si i šance, ale s to je proměnit. Všechny puky končily buď mimo, nebo na dobře chytajícím Slížovi. Za to Rideře to tam padalo. Michal Bystroň se nejlépe zorientoval v závaru před bránou a dovršil nepopulárního bůra.

Po třiceti vteřinách třetí třetiny se Chomutovští dopustili faulu, ale oslabení ustáli bez problémů. Naopak po jeho skončení se mohli dočkat první branky, protože střela Štěpána Němce se zastavila až o břevno Slížovy klece. Toho se však Severočeši přece jenom dočkali, protože v čase 51:21 doklepl puk za bezmocného brankáře Vítkovic Ondřej Príhoda.

V 54. minutě se ale prosadili opět Moravané, a to Michal Bystroň, takže Vítkovice měly poslední slovo. Bylo to v přesilové hře po parádní ráně od modré čáry. Piráti tak nedokázali bodovat ani v třetím zápase po sobě, naproti tomu Vítkovice si připsaly první výhru za plný počet bodů.

Petr Jíra (Piráti Chomutov): „Bohužel jsme zase prohráli, ale první třetina podle mě nebyla špatná. Byl to nejvyrovnanější zápas, který jsme hráli, ale ve druhé třetině jsme tam udělali pár chyb, oni se dostali do vedení 5:0 a třetí třetina už se pouze dohrávala.“

Luděk Krayzel (HC Vítkovice Ridera): „Tento zápas byl úplně rozdílný, oproti tomu minulému. Kluci bojovali a jsme rád, že se chytli hráči, na kterých to stojí. Doufám, že je to uklidní a bude jim to tam padat i v sobotu a neděli.“