Osmáci ztratili v divoké třetí třetině třikrát vedení a podlehli Karlovým Varům po nájezdech

Napsal 28.03.2013 Kryštof Kousal
C h o m u t o v - Piráti začali zápas proti vyčerpaným Karlovým Varům skvěle, vedli už 3:0, ale hosté se stihli vzchopit a srovnat stav. V divoké pasáži na konci zápasu padly na střídačku čtyři góly a o osudu zápasu musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Rozhodující gól si připsal karlovarský Jan Bečka s hosté tak zvítězili 6:5.
MMČR2 čt 28.3.2013
5:6sn(2:0. 1:1, 2:4 - 0:0)
KVA
Vecka (SN Khůn) – Strejc, Jírovec, Seemann, Bukač, Svoboda J., Lauko, Chlán, Svoboda M., Studený, Kharboutli, Fraško, Hnídek, Stínil, Hejduk, Starý, Koblížek, Kunc, Löffelman
Karlovy Vary
Fuksa – Bernáth, Chmiel, Nídl, Kellner, Hoang, Habr, Bečka, Halberštát, Přibyl, Tocik, Glanc, Šetek, Koco, Vašíček, Prošek, Šik, Maloušek, Petrov, Ptáček

6. Hejduk (Stínil, Svoboda J.), 16. Chlán (Svoboda M.), 27. Hejduk (Hnídek, Kharboutli.), 57. Kharboutli (Stínil), 59. Chlán (Svoboda M.)
0. Nídl, 47. Haberštát (Prošek), 48. Prošek (Bečka), 58. Šik (Bečka, Bernáth), 60. Nídl (Prošek, Bečka), rozh. náj. Bečka

10:4
0:1
0:0
200

V první třetině měli více ze hry Piráti a převahu zužitkovali poprvé v 6. minutě. Jan Svoboda s Michalem Stínilem dvěma rychlými přihrávkami rozebrali hostující obranu a TOMÁŠ HEJDUK dorážel už jen do odkryté klece. Podruhé to domácím vyšlo o 10 minut později, kdy Matyáš Svoboda poslal přihrávku na modrou čáru PETRU CHLÁNOVI, který se prokličkoval mezi třemi hráči v zeleném a bekhendem zavěsil do pravého horního rohu Fuksovy brány. A protože hosté nevyužili ani tři čtvrtě minuty přesilovky 5 na 3, panoval po první části stav 2:0 pro domácí.

Ve 27. minutě vedli domácí už 3:0, když vyhráli vhazování v útočném pásmu a vyraženou střelu Hnídka dorazil do brány TOMÁŠ HEJDUK. Hosté ale vzápětí snížili. Vybojovali kotouč u mantinelu a obranu objel JIŘÍ NÍDL, který si bekhendovým blafákem zakončeným mezi betony vychutnal gólmana Vecku. Druhá polovina druhé třetiny už branku nenabídla, a taky byl stav po čtyřiceti minutách 3:1 pro domácí.

Na začátku třetí části mohl hatrtrick završit Hejduk, ale tváří v tvář Fuksovi tentokrát neuspěl. Pak si ale vzali slovo hosté. Nejprve ve 47. minutě snížil z dorážky JIŘÍ HABERŠTÁT, čímž využil přesilovou hru a vzápětí v podobné situaci dostal kotouč za brankovou čáru RADEK PROŠEK a hra byla rázem opět otevřená. Karlovy Vary měli hned více elánu, ale ani minuta a 39 sekund dvojnásobné přesilovky jim ke vstřelení rozdílového gólu nepomohla. Pak se začaly dít velké věci. Při signalizovaném se krásně do pravé šibenice Fuksovy brány trefil SAMIR KHARBOITLI. Následoval ho vyrovnáním OTAKAR ŠIK, pak na 5:4 zvýšil PETR CHLÁN, no a při závěrečné power-play srovnal 9 sekund před koncem svým druhým gólem JIŘÍ NÍDL.

V prodloužení měli domácí výhodu přesilové hry, ale největší šanci měl karlovarský Maloušek, který z dorážky před Veckou trefil tyč.

Na samostatné nájezdy se do branky domácích postavil náhradník Jakub Khůn. Nejprve byl úspěšný Michal Stínil, záhy ho ale napodobil Jaroslav Vašíček. Ve čtvrté sérii se pak trefil JAN BEČKA, a jelikož další nájezd vychytal Fuksa, byl Bečkův gól rozhodující.

Martin Ťupa (Piráti Chomutov): „Zápas se nám líbil, až na konec, který jsme nezvládli. Dostali jsme dva zbytečné góly dvě minuty před koncem. Byly to góly z dorážek. Nepokryli jsme si prostor před bránou. Ale jinak se nám to líbilo, kluci bojovali. Byl to takový týmový výkon,což jsme vyžadovali.“

Martin Barčák (HC Energie Karlovy Vary): „Po včerejším těžkém utkání jsme se nemohli dát dohromady. V první třetině jsme deset minut zvládli, pak nás ale opustily síly a dokázali jsme se dát dohromady až na třetí třetinu.“