Piráti Chomutov porazili třetí HC Olomouc po vyrovnaném boji 2:0

Napsal 04.02.2012 Jan Řápek
C h o m u t o v - V rámci šestačtyřicátého kole přijela na chomutovský led třetí Olomouc. I bez svého kapitána a hlavní hvězdy Jiřího Dopity, byla Olomouc Chomutovu důstojným soupeřem. O svém vítězství rozhodli Piráti fakticky již v první třetině, kdy se trefil Marek Sikora. Tento gól se ukázal jako rozhodující. Druhou branku přidal ještě Richard Diviš. Chomutov tedy může slavit vítězství 2:0.
46.kolo so 4.2.2012
2:0(1:0, 1:0, 0:0)
OLO
Duba - Mrázek, Pavlas, Macháček, Palin, Jillson, Pulpán, Grof, Rutta - Hromas, Fiala, Heřman - Hafenrichtrer, Sikora, Jíra - Seman, Procházka, Hruška - Hřebejk, Kraft, Diviš
Olomouc
Žigárdy - Horák, Bartoň, Janáček, Kotvan, Lhotský, Ondrušek, Staněk, Vrána - Ministr, Šlahař, Selinger, Pšurný, Řípa, Herman, Zbořil, Haluza, Kolouch, Kucsera, Pekr, Kucharczyk

16. Sikora, 30. Diviš (Procházka, Hřebejk)
Olomouc

4:4
2713
Würtherle - Flegl, Zíka

Úvod utkání patřil aktivním Pirátům, kteří si vypracovali vyloženou šanci už ve čtvrté minutě, kdy dostal mezi kruhy ideální pas Lukáš Pulpán, ale nezamířil přesně. Následnou dorážku Milana Procházky potom bravurně zlikvidoval Žigárdy. V osmé minutě pohotově tečoval kotouč před olomouckým brankářem Hafenrichter, ale Žigárdy zasáhl výborně lapačkou. Až ve třinácté minutě si také poprvé šáhl na kotouč Tomáš Duba, na kterého ale Haluza nevyzrál. V šestnácté minutě se slušně zaplněný chomutovský stadion mohl poprvé radovat z gólu. Marek Sikora dostal na křídle trochu více prostoru a parádní střelou pod vyrážečku propálil Žigárdyho - 1:0. Chvíli na to se dostal Pekr do střelecké pozice a trefil břevno. V posledních vteřinách první dvacetiminutovky byl blízko vyrovnání Šlahař, ale Tomáš Duba v těžké pozici udržel kotouč před brankovou čárou.

Hned v úvodu druhé části dostali Piráti k dispozici dlouhou početní výhodu čtyř proti třem, ale v největší šanci netrefil před poloprázdnou brankou dobře kotouč Filip Seman. V polovině zápasu dostali stejnou výhodu i Kohouti. Duba ovšem svůj tým i s pomocí dobře bránících spoluhráčů podržel a domácí tak stále vedli o jednu branku. Prakticky hned po skončení domácích trestů se dostal před Žigárdyho Richard Diviš a parádní kličkou poslal Piráty do dvoubrankového vedení - 2:0. Chomutovští i po zbytek druhé části dotírali na olomouckého brankáře, svůj náskok ale nenavýšili.

Poslední dějství přineslo oboustranně zodpovědnou hru, kdy chomutovští dobře bránili a čekali na rychlé protiútoky. Olomoučtí se snažili o kontaktní branku, ale Tomáš Duba v domácí brance chytal více jak jistě a s pokusy Kohoutů si poradil. Ve čtyřicáté osmé minutě putoval na trestnou lavici Kucharczyk a domácí byli blízko třetí brance, Žigárdyho ovšem zachránila tyč. Olomoučtí to ještě v závěru utkání zkusili, ale nedostali se ani k odvolání brankáře. Chomutov si svůj náskok pohlídal a získal po výhře 2:0 další tři body do tabulky.

Václav Sýkora (Piráti Chomutov): „Utkání bylo kvalitní, Olomouc patří ke špičce soutěže a to se potvrdilo i v tomto zápase. Hrál se fyzický hokej ve vysokém tempu a střetnutí bylo hodně náročné. Oba týmy hrály dobře dozadu, takže nedocházelo k nějakým přečíslením. Důležité pro vývoj zápasu pro nás bylo to, že jsme se dostali do vedení a ubránili oslabení ve třech. Hned po skončení oslabení jsme nevýšili náš náskok a zbytek druhé třetiny jsme zvládli výborně, škoda jen, že jsme nepřidali další gól. Ve třetí třetině hrála Olomouc hodně aktivně a v některých momentech jsme se ubránili s vypětím sil. Mužstvo ale musím pochválit, jelikož hrálo s velkým nasazení a bojovností. Chyby, které se v zápase vždycky nějaké objeví, tak nebyly tolik závažné, jako tomu bylo v minulém utkání. Soupeř měl sice několik šancí, ale Tomáš Duba to dnes spolehlivě pokryl. I my jsme měli několik dalších šancí, ale bohužel v některých situacích jsme to opět přehrávali. Musíme se více nutit do střelby a nekombinovat až do prázdné branky. Celkově byl náš výkon velmi dobrý a jsme rádi, že jsme utkání takto zvládli.“

Jan Tomajko (HC Olomouc): „Prohráli jsme, takže moje hodnocení nebude pochopitelně kladné, nicméně jsme neodehráli špatné utkání. Určitě bylo lepší než to poslední, které jsme tu odehráli, jen škoda, že jsme neproměnili některou ze šancí a zápas více nezdramatizovali. Zejména ve třetí třetině se naše hra zvedla, udrželi jsme se na kotouči, ale bohužel. Celkově si ale myslím, že jsme nepodali špatný výkon.“