Piráti Chomutov proti favoritovi neuspěli. Se švédským HV71 prohráli 1:3

Napsal 26.08.2012 Václav Mohelník
C h o m u t o v - Dalším zápas měl na programu turnaj Euro Trophy. Do Chomutova zavítal zvučný soupeř HV71. Tým Pirátů se svého soka nezalekl a od začátku zápasu si vytvářel šance. Více gólů si připsali hráči HV71 a odvážejí si výhru 3:1. Jedinou branku Pirátů zaznamenal v devětapadesáté minutě Nikola Gajovský.
ET4 ne 26.8.2012
1:3(0:0, 0:2, 1:1)
HV7
Kostúr (Řehoř) - Pulpán, Palin, Rutta, Macháček P., Mrázek, Andersons, Lučka, Rýgl - Hřebejk, Kraft (C), Lušňák - Procházka, Zálešák, Hruška - Hromas, Gajovský, Důras - Hafenrichter, Kůs, Sikora.
HV 71
Wesslau (Pettersson) - Williamsson, Petrasek, Luomma, Trygg, Fantengerg, Fälth - Sundh, Davidsson (C), Nilsson - Trörnberg, Karlsson, Lindström - Kristiansen, Strandberg, Dyk - Carlsson.

59. Gajovský (Lučka)
HV 71
28. Strandberg, 39. Davidsson (Sundh), 53. Sundh (Nilsson)

4:10
1:0
0:0
3069

Úvodní třetina se nesla v duchu promarněných šanci Pirátů Chomutov. První šanci měli domácí ve druhé minutě, kde v útočné třetině kombinovali Patrik Lušňák společně s Milanem Kraftem. Patrik Lušňák neměl tolik štěstí, aby puk zastrčil za záda Gustafa Wesslaue. Nebezpečná střela se mohla zrodit z hokejky Jespera Trörnberga. Ten tvrdě pálil od modré, ale nevydržena karbonová hůl, která následně zůstala ležet na ledové ploše. Otevřít skóre mohl na konci třinácté minuty Michal Důras. Puk si našel před brankou, ale brankář hostů vyrazil. V sedmnácté minutě vypálil Michal Důras od pravého kruhu pro vhazování. Puk se kolem hlavy brankáře HV71 dostal, až na zadní tvrzené sklo. Šanci ke skórování měl následně i Bratt Palin a Petr Macháček. Ani jeden neupěl. Po první třetině se šlo do kabin za stavu 0:0.

Druhá třetina již góly nabídla. Bohužel všechny do domácí sítě. Nejprve se ale zmiňme o pěkné výměně názorů, které si vyříkala dvojice Milan Kraft a Tommy Kristiansen. Ani jeden nebyl vyloučen do konce utkání, a tak mohli po čtyřminutové přestávce na trestné lavici v zápase pokračovat. Gól HV71 přišel po tlaku Pirátů Chomutov. Domácí obraně ujel Sebastian Strandberg. Na hranici útočné třetiny se obtočil o tři sta šedesát stupňů, obelstil obranu i gólmana Matúše Kostúra a zakončil do prázdné brány. Druhý gól si hosté připsali na konci devětapadesáté minuty. Nahrával Oscar Sundh a střelou nad brankářova ramena se prezentoval Johan Davidsson. Puk skončil v horní části domácí brány. Po druhé třetině se tak šlo do kabin lépe hostům z Jönköpingu.

Poslední část přinesla po jedné brance na každé straně a bitku Štěpána Hřebejka s Marcusem Nilssonem. Chomutov se do svého soupeře zakousl v polovině poslední části. Nejdříve neuspěl Milan Kraft tečovanou střelou a následně o minutu později ani Štěpán Hřebejk. Byli to hosté, kdo zvyšoval na rozdíl tří gólů. Oscar Sundh si počkal na příležitost, odebral obráncům puk a pod horní tyčku zakončil. V sedmapadesáté minutě si to na ledě rozdali Štěpán Hřebejk a Marcus Nilsson a podruhé se radoval domácí borec. Čestný zásah z pohledu Pirátů zaznamenal Nikola Gajovský, který po několika odrazech mohl před více jak třítisícovou návštěvou oslavit gól. Bohužel času bylo málo a Piráti Chomutov, už žádný gól nezaznamenali. HV71 si odváží domu tři body, za výhru 3:1.

Jiří Doležal (Piráti Chomutov): My bychom mohli hrát další tři třetiny a stejně bychom tu branku nedali. Kdyby si to tam soupeř před koncem zápasu nekopnul sám, skončilo by to 0:3. S koncovkou jednoznačně nejsem spokojený. Někteří hráči dělali individuální chyby a i přesto, že soupeře ve druhé třetině přestřílíme, stejně prohrajeme. Byla to krásná lekce z produktivity a taktiky od soupeře. Ten ukázal svojí kvalitu a za stavu 0:0 nepanikařil. I proto vlastně vede naší skupinu.