Piráti Chomutov v premieře porazili Energii Karlovy Vary 3:2

Napsal 02.08.2011 Pavel Kadeřábek
C h o m u t o v - Premiéra v nové chomutovské aréně domácím Pirátům v první třetině nevyšla, když je zaskočili dvě branky v 10. minutě, které vstřelili karlovarští Martin Grundling a Pavel Kuběna. Hosté ještě nevyužili své 2 přesilovky. Do druhé třetiny vlétli domácí jako uragán a v rozmezí 27. a 28. minuty dokázali využít dvě přesilovky a vyrovant. Šťasnými střelci byli Zdeněk Ondřej a David Hruška. Ve třetí třetině se hrál vyrovnaný hokej. Šťastnější byli ale nakonec domácí, které poslal do vedení ve 43. minutě Karel Hromas a jak se později ukázalo, byla to i branka vítězná
přát. út 2.8.2011
3:2(0:2, 2:0, 1:0)
KVA
Řehoř(Hanuljak) - Havíř, Palin, Pulpán, Bombic, Grof, Pavlas, Macháček, Jillson - Seman, Sikora, Procházka, Hromas, Jabrocký Jíra, Helminen, Kraft, Hřebejk, Davídek, Hruška(C), Ondřej
Karlovy Vary
Mensator (41.Závorka) - Gulaši, Nosek, Rohan, Gřegořek, Gründling, Prošek, Látal, Přindiš - Košťál, Skuhravý (C), Kumstát, Zaťovič, Pech, Bartánus, Skladaný, T.Klíma, Dej, T.Rohan, Kuběna, Zucker

27. Ondřej (Jabrocký), 28. Hruška (Palin), 43. Hromas (Ondřej)
10. Grunling (Přindiš, Skladaný), 10. Kuběna (Zucker)

6:4
2:0
0:0
4950

K prvnímu ostrému utkání nastoupili Piráti Chomutov proti Karlovým Varům a od počátku byl k vidění svižný hokej. Po několika šancích na obou stranách udeřili hosté v 10. minutě a to hned dvakrát. Nejprve se trefil MARTIN GRUNLING a o 28 vteřin později PAVEL KUBĚNA, který zajistil hostům dvoubrankové vedení. Nutno ještě dodat, že hosté měli možnost dvou přesilových her, ale skórovat se jim v nich nepodařilo. Největší šanci na snížení měla nová chomutovská posila Dwight Helminen, který trefil jen pravou tyč Mensatorovi branky.

Do druhé třetiny vstoupili domácí Piráti lépe. Chomutov si dlouho vytvářel tlak a v 27. minutě se také dočkal historicky prvního gólu. ZDENĚK ONDŘEJ potěšil fanoušky, když překonal karlovarského strážce svatyně Mensatora. Tlak Pirátů nepolevoval ani po prvním gólu a za méně než minutu vystřelil od modré Brett Palin a jeho střelu v pohodě dorazil dnešní kapitán DAVID HRUŠKA. Hosty mohl v přesilovce poslat opět do vedení Petr Kumstát, ale Řehoř udržel remízový stav utkání i do třetí třetiny.

Historicky první zápas dospěl do třetí třetiny. Byla to vyrovnaná partie, ve kterém však měli víc štěstí domácí. Ve 43. minutě se Chomutov dostal poprvé v zápase do vedení po šikovné střele pod víko KARLA HROMASE. Karlovarští i přes šance a přesilovou hru nedokázali utkání zvrátit. Osud byl potvrzen i marnou šancí Klímy, jehož střela byla sražena kousek od Řehořovi branky. Utkání tedy nakonec zvládl celek Václava Sýkory, který vítězí 3:2.

Václav Sýkora (Piráti Chomutov):

Myslím si, že na první ostré utkání měl zápas velmi dobrou úroveň. Samozřejmě, že ve hře bylo dost chyb, ale to je v téhle fázi normální. Chtěl bych ocenit hráče, že utkání hráli s velkým nasazením, přestože mají v nohách dost velké tréninkové dávky. Dále je dobré, že nás nepoložili dva slepené góly v první třetině a že jsme se vrátili do utkání.

Václav Baďouček (HC Energie Karlovy Vary):

V zápase byly některé pozitivní věci, objevilo se něco málo z toho, co bychom chtěli hrát v sezóně a byly tam samopzřejmě také špatné věci. Z utkání nejsem ani zklamaný ani potěšený, je to stále jen příprava. Na to, že to bylo první utkání, tam bylo na můj vkus až moc osobních střetů.