Piráti Chomutov v prvním zápase turnaje porazili po boji domácí Zvolen 3:2

Napsal 11.08.2011 Jakub Novák
C h o m u t o v - Do zápasu vstoupil lépe chomutovský celek. Lépe bruslil a připravil si i několik velmi slibných situací. Odměnou mu byla první branka zápasu, kterou vstřelil Dwight Helminen. Zvolen se snažil zlepšit hru do těla, ale moc se to nedařilo. Ve druhé třetině se hrálo v podobném rytmu. Chomutov kontroloval hru a přidal další dvě branku. Nejprve přesně zamířil Jaroslav Hafenrichter a následně se do kolonky střelců přidal i Karel Hromas luxusní střelou do růžku. Postupem času začal Zvolen lépe bruslit a bylo to vidět i na hře. Drama v podobě snížení zařídil nejprve Martin Trochta a přidal se k němu i kapitán Lukáš Jurík. Na konci zápasu Piráti zabojovali a nakonec vydřeli cenné vítězství.
Turnaj čt 11.8.2011
ZVO
2:3(hraje se ve Zvolenu)
Zvolen
Skrečko Lukáš (Trenčan Adam) - Mucha Ján, Jaraško Michal, Vantroba Miroslav, Ďaloga Marek, Hraško Peter, Tomko Slavomír, Ťavoda Ján, Zošiak Ondřej - Baláž Vladislav, Jurík Lukáš, Otčenáš Ondřej, Slovák Marek, Šachrajčuk Vadim, Brabenec Kamil, Škvaridlo Tomáš, Trochta Martin, Leskovjanský Matúš, Zuzin Peter, Jurík Milan, Meidl Radek
Řehoř Milan (Hanuljak Miroslav) - Havíř David, Palin Brett, Macháček Petr, Grof Jakub, Bombic František, Rutta Jan, Jillson Jeff, Mrázek Jaroslav - Hruška David, Jabrocký Jaroslav, Procházka Milan - Hormas Karel, Helminen Dwight, Ondřej Zdeněk - Seman Filip, Sikora Marek, Davídek Martin - Hafenrichter Jaroslav, Kůs Jaroslav, Gajovský Nikola

Zvolen
49. Trochta (Baláž), 58. Jurík (Zuzin, Baláž)
4. Helminen (Macháček), 24. Hafenrichter (Gajovský, Kůs), 37. Hromas (Mrázek)

6:5
1:0
0:0
Gašparík, Holínek, Farkaš

Piráti se hned od začátku snažili vstřelit branku. Pokyny trenérů zněly jasně – začít od začátku aktivně, ale nezapomínat na obranu. Zvolen působil hodně zaskočeným dojmem a jeho hra nebyla moc dobrá. Značné problémy měl se založením útoku. Domácí dovolili Chomutovským několik příležitostí a jednu z nich dokázali Piráti využít. Jmenovitě Dwight Helminen, který se ukázal jako buldočí typ a neskutečným důrazem propasíroval puk až za Skřečkova záda. Petr Macháček nastřelil puk od modré a jedna ze zahraničních posil si už s domácím gólmanem poradila. Zvolen měl také několik slibných příležitostí, ve kterých se cpal před Řehoře. Ten ale nápor ustál a držel jednobrankový náskok Chomutova až do konce první třetiny.

Druhá třetina byla ze strany domácího týmu o něco lepší, přesto to na Piráty nestačilo. V prvních minutách druhé třetiny totiž nádhernou akci předvedla dvojice mladíků Nikola Gajovský – Jaroslav Hafenrichter. Prvně zmiňovaný zatáhl puk v třetině a krásnou přihrávkou vybídl Jaroslava Hafenrichtra k zakončení. Ten prokázal výbornou mušku a trefil prázdný prostor branky. Chomutovští tedy vedli o dvě branky, ale to nebylo všechno. S přibývajícím časem se hra Zvolena zlepšovala a bylo k vidění vyrovnané utkání. Klid chomutovským fanouškům dodal střelec třetí chomutovské branky – Karel Hromas. Tato branka byla opravdu výstavní. Mrázek výborně vybojoval puk a vydal se do útočné třetiny. Krásnou přihrávkou našel v jízdě Karla Hromase a ten krásnou střelou vymetl pavučiny domácí branky. Po druhé třetině tedy Chomutov vedl o tři branky, ale stále nebyl konec utkání.

Třetí třetina nabídla velice pohledný hokej ze strany Zvolena a mírné polevení ze strany Pirátů z Chomutova. Hra se přelévala ze strany na stranu a oba gólmani předváděli výborné výkony. V devětačtyřicáté minutě se ukázal, Chomutovským známý, Martin Trochta. Nejlépe se zorientoval ve změti hokejek před brankou a dokázal překonat výborně chytajícího Řehoře. Kamil Brabenec několikrát zahrozil i ve vlastním oslabení a zvyšující se tlak Zvolena vyústil v druhou vstřelenou branku. Domácím se povedlo využít přesilovou hru a po důrazu před brankou Chomutova se prosadil domácí kapitán Milan Jurdík. Do konce zápasu zbývaly asi dvě a půl minuty. Zvolen dával vše do útoku a minutu před koncem si vzali oddechový čas. Ani odvolání gólmana půl minuty před koncem Zvolenu nestačilo a Chomutov si připsal velmi cenné vítězství na turnaji.

Po skončení utkání se ještě pro diváky jezdily série samostatných nájezdů. K vidění bylo dvanáct nájezdů. Malou náplastí pro Zvolen byla výhra alespoň v této dovednostní soutěži.

Zítra Chomutov čeká další slovenský soupeř – Žilina. Utkání začíná v 15:30 a opět budete moci sledovat online přenos na www.onlajny.cz.

Jozef Škrak (HKm Zvolen): „Myslím si, že to byl velmi kvalitní zápas. Chomutov Potvrdil svou pověst. Je to kvalitní tým. Diváci viděli velmi kvalitní hokej. Hrálo se z jedné strany na druhou. V první třetině jsme nastoupili se zbytečným respektem. Máme velmi mladý tým a pro některé to byl první ostrý zápas. Dalo by se říct, že všechny naše chyby Chomutov potrestal. K naší cti slouží to, že jsme to nezabalili a ještě jsme ve třetí třetině zamakali a celý zápas zdramatizovali.“

Václav Sýkora (Piráti Chomutov): „Byl to velice kvalitní zápas. Z naší strany tam ta kvalita byla jen dvě třetiny. Bohužel. Některé situace jsme zahráli dost lehkovážně. Koledovali jsme si a nakonec se to i potvrdilo ve třetí třetině. O přestávce jsme si říkali nějaké věci a bohužel jsme z nich dostali branku. Následoval gól v oslabení. Soupeř se dostal do tlaku. Z naší strany jsem viděl ztrátu koncentrace a důslednosti. Je to škoda, dvě třetiny to byl opravdu kvalitní výkon.“