Piráti bojovali, ale semifinálovou sérii nesrovnali. O titul si zahraje Liberec

Napsal 09.04.2017 Kateřina Kundertová, Martin Penker
C h o m u t o v - Piráti v šestém utkání semifinále Generali play-off s Libercem odvraceli konec série, ale brzy inkasovali, což ovlivnilo průběh utkání. Chomutovští se sice rvali jako lvi, jenže kýžený gól nepřicházel. Ve třetím dějství si Bílí Tygři pojistili vedení a znovu po roce si zahrají o český titul. Čtvrté místo party kolem kapitána Vondrky znamená vyrovnání třetí nejlepší sezóny v nejvyšší soutěži!
SF6 (ČT SPORT) ne 9.4.2017
0:4(0:1, 0:0, 0:3)
LIB
Laco – Rutta, Chalupa, Flemming, Kudělka, Skinner, Dlapa, Valach, Mrázek – Vondrka, Huml, Tomica – Račuk, Růžička, Sklenář – Koblasa, Skokan, Poletín – Kaše, Kämpf, Lauko
Liberec
Will – Šimek, Ševc, Jánošík, Vitásek, Mojžíš, Derner – Lakatoš, Jelínek, Radivojevič – Valský, Krenželok, Svačina – Bartovič, Bližňák, Ordoš – Stránský, Vantuch, Dlouhý

Liberec
3. Jelínek (Vitásek, Lakatoš), 44. Bartovič (Bližňák, Ordoš), 47. Valský, 54. Stránský

Hradil, Mrkva – Gebauer, Lederer

Do utkání vstoupili lépe hosté, jelikož už na konci třetí minuty Ondřej Vitásek našel před bránou Petra Jelínka, jenž z blízkosti brankoviště trefil prostor u vzdálenější tyče – 0:1. Na druhé straně Ivan Huml posunul puk na Michala Vondrku, který se ocitl za obranou, ale nepřekonal Romana Willa v liberecké bráně. Krátce poté střelu Tomáše Mojžíše od modré tečoval před brankovištěm Jan Stránský mimo tři tyče.

V patnácté minutě zabránil gólu Jan Rutta, který vyražený puk Branka Radivojeviče odpálil pryč předtím, než zapadl za chomutovskou jedničku. Před koncem periody ujížděl sám na bránu Vladimír Svačina, jenž ale vysoko přestřelil. Do třetice zmařených šancí se zapsal Dominik Lakatoš pokusem z bezprostřední blízkosti.

V počátku druhé části Mário Bližňák dostal přihrávku mezi kruhy, odkud trefil Lacovy betony. Na druhé straně kluziště stál sám před Romanem Willem domácí Michal Poletín, kterého za obranou našel pěknou přihrávkou David Kämpf, ale na libereckého gólmana útočník s třiatřicítkou nevyzrál.

V dalším průběhu Brett Flemming a Jan Rutta dostali více prostoru na modré, čehož ale ani jeden nevyužil. Od začátku 39. minuty si domácí vybojovali první početní výhodu, o kterou však rychle přišli po tlaku do brány. Sporně byl za sekání vyloučen Michal Poletín, a tak se dohrávalo ve čtyřech proti čtyřem, což se částečně přeneslo i do třetí třetiny.

Chomutovští dvaačtyřicet vteřin v oslabení přečkali. Poté celým kluzištěm projel Radim Šimek, jenž ale tváří v tvář Jánu Lacovi neuspěl. Po dvou nadějných pokusech Chomutovských se do přečíslení tři na dva dostal Liberec, Mário Bližňák našel od mantinelu hůl Milana Bartoviče, jenž protečoval puk do horního rohu Lacovy klece – 0:2. V sedmačtyřicáté minutě Jakub Valský obral o puk Petra Koblasu v útočném pásmu a prostřelil chomutovskou jedničku mezi betony – 0:3.

Jakub Lauko o chvíli později vybojoval puk za bránou a poslal ho na Davida Kašeho, který ale netrefil puk ideálně. V 53. minutě měli Piráti přesilovku, ve které to domácí zkusili v šesti proti čtyřem, ale Jan Stránský si připsal čtvrtý gól do opuštěné brány – 0:4. Na druhé straně vyslal David Kämpf jmenovce Kašeho, jenž ale bekhendovým blafákem neuspěl. Poslední minuty hráli Liberečtí početní výhodu, a tak si hlídali pohodlný náskok.

Vladimír Růžička (Piráti Chomutov): „Brzo jsme dostali gól a potom nás nic nenastartovalo. Neměli jsme vůbec žádné štěstíčko, aby se nám něco odrazilo a dali jsme gól. Pak nohy moc nejedou, ale já to klukům odpustím, protože odehráli sedmnáctý zápas a asi došly síly.“

Filip Pešán (Bílí Tygři Liberec): „Věděli jsme, že nás čeká nesmírně těžká série. Nebylo náhodou, že Chomutov vyřadil Mladou Boleslav a pak Třinec. Série byla opravdu velmi těžká. Kromě dvou útočných faulů není týmu v šestém zápase co vytknout. Dlouhou dobu jsme vedli 1:0 a nepolevili z naší hry, i když měl Chomutov místy velký tlak, za což jsem rád.“