Piráti bušili do obrany Slavie marně! Podruhé s Pražany padli, ale zůstali druzí

Napsal 03.04.2015 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - V pátém kole baráže o Tipsport extraligu zavítala do SD ARÉNY pražská Slavia. Piráti měli od počátku utkání herní převahu, ale nedokázali vyzrát na dobře chytajícího Furcha. Hosté se prosadili na začátku třetí třetiny hodně kuriózní brankou, která nakonec rozhodla o vítězi. Piráti i přes prohru zůstávají druzí v tabulce.
BAR5 pá 3.4.2015
0:2(0:0, 0:0, 0:2)
SLA
Kopřiva – Skinner, Rutta, Drtina, Rýgl, Toman, Šulák, Bartejs – Hřebejk, Gajovský, Hovorka – O. Kaše, V. Růžička, D. Květoň – L. Květoň, Dušek, McGregor – R. Veselý, Kämpf, Chlouba – Šagát
Slavia
Furch – Štich, A. Růžička, Šulc, Novák, Kolařík, Knot, Drahorád – Tomica, Pletka, Stránský – Doležal, Vlasák, Čermák – Kolář, Vas, Holec – J. Veselý, Poletín, Andres – Sklenář

Slavia
41. Sklenář (Tomica), 60. Stránský (Vlasák)

5:7
0:0
0:0

Zápas již od začátku provázela výborná atmosféra, kterou domácí hokejisté jistě ocenili. V první třetině totiž Piráti hosty z hlavního města intenzivně tlačili a Dominik Furch měl ve své brance co dělat.

Chomutovští měli navrch a jejich dobrý pohyb nutil Slávisty k faulům. Domácí hokejisté měli celkem šest příležitostí početní výhody, ale puk ani po několika vážných šancích za záda slávistického brankáře neprošel.

Jak úvod, tak i závěr třetiny patřil Pirátům, chybělo jen štěstí v koncovce. Po dvaceti minutách si Pražané při odchodu do šaten mohli oddychnout, protože tlak Severočechů byl chvílemi velmi silný. Poměr střel 20:4 hovoří za vše.

Chomutov svých nevyužitých šancí mohl později litovat, protože Slavii se na začátku druhé dvacetiminutovky naskytla přesilová hra 5 proti 3. Jenže domácí defenzíva fungovala dobře, takže bezbrankový stav trval i nadále.

Jen co přesilová hra Sešívaných skončila, Piráti pokračovali ve své herní převaze.

Pro domácího brankáře Kopřivu bylo důležité, aby i přes neaktivitu Slávistů udržel koncentraci, což při několika brejků hostujících hokejistů prokázal.

Ve druhé periodě domácí své impotence ještě litovat nemuseli, nicméně pouhých 19 vteřin po začátku třetí periody přišel šok. JAKUB SKLENÁŘ z nulového úhlu vystřelil na Kopřivu, jemuž se kotouč od výstroje odrazil až za brankovou čáru. Pražané sice branku Chomutova ohrozili jen málokdy, ale odměna za jejich trpělivé vyčkávání přeci jen přišla. Pro Piráty to však byl poněkud krutý úvod třetiny.

Po této brance se hosté razantně stáhli a vsadili na striktní obranu. I přesto však Piráti mohli udeřit. Například Vladimír Růžička se ocitl nikým nehlídaný mezi kruhy, ale Furch stále držel čisté konto, což chomutovské útočníky čím dál více deptalo.

Konec se blížil a domácí střídačka odvolala brankáře Miroslava Kopřivu a ofenzíva Pirátů byla v pohotovosti. Ani tvrdé střely od modré a pokusy o teč však Furcha v brance nepřekonalo. Naopak Tomáš Vlasák se dokázal prodrat až do chomutovské třetiny, kde našel lépe postaveného JANA STRÁNSKÉHO, který jen potvrdil výhru pražského klubu.

Piráti měli v celém utkání jasnou převahu, ale neschopnost dát branku stála svěřence Břetislava Kopřivy důležité tři body do tabulky baráže.

Aleš Totter (Piráti Chomutov): „Sport je někdy krutý. Můžeme být spokojeni s výkonem, protože jsme Slávii podruhé jasně přehráli. Nebýt Furcha, věřím tomu, že bychom si z obou vzájemných zápasů odnesli 6 bodů. Ještě nic nekončí, čekají nás další dva zápasy se Slávií. Dnes jdeme domů smutní, ale pevně věřím, že se tu všichni za 14 dní budeme radovat z postupu do extraligy. Musíme pokračovat v dobrých výkonech a dávat góly.“

Jan Srdínko (HC Slavia Praha): „V Chomutově jsme chtěli bodovat a podařilo se nám získat všechny body. Kluci podali fantastický bojovný výkon za pomoci skvělého Dominika Furcha. Více bych to nerozebíral.“