Piráti dlouho obléhali Cháberu v brance Kladna, ale body nakonec neberou

Napsal 11.10.2014 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - Ve dvanáctém kole první hokejové ligy zavítali na chomutovský led Rytíři Kladno. Zápas byl dlouho bezbrankový, což změnil až ve druhé třetině Tenkrát. Piráti dlouho obléhali hostující klec, v níž byl ale výborný Chábera. Chomutov se prosadil až pár vteřin před koncem a to mu na vítězství bohužel nestačilo.
12.kolo so 11.10.2014
1:2(0:0, 0:1, 1:1)
KLA
Kopřiva – Rýgl, Šulák, Drtina, Skinner, Rutta, Koma – Kämpf, McGregor, Sinisalo, Hovorka, Hřebejk, Račuk, Květoň, Gajovský, V. Růžička, O. Kaše, D. Kaše
Kladno
Chábera – Kehar, Gutwald, Kužel, Kania, Chalupa, Bunda, D. Růžička – Melka, Redlich, Lukáč, Hořava, Eberle, Dalecký, Pitule, Tenkrát, Havlíček, Rudovský, Strnad

60. D. Kaše (V. Růžička, Hovorka)
Kladno
24. Tenkrát (Eberle), 43. Kužel (Melka, Eberle)

3:6
1:0
0:0
36:29
4099

První třetina začala z obou stran opatrně. První vážnější šanci si vytvořili v přesilové hře Rytíři, ale osamocený Dalecký nedokázal překonat Kopřivu. Velmi blízko k brance byli hosté v desáté minutě, kdy ujeli ve vlastním oslabení Lukáč s Havlíčkem. Na druhého jmenovaného zírala otevřená pirátská klec, ale kladenský útočník nastřelil pouze tyč.

Piráti ale měli herní i střeleckou převahu. Velmi dlouho obléhali branku Chábery, ale kladneský brankář svůj tým držel. Podržel ho i proti střele Květoně, který dostal více času mezi kruhy, ale Cháberu nepřekonal. První třetina tak skončila bez branek.

Do druhé třetiny vstoupili lépe opět Rytíři. Petr Tenkrát si navedl kotouč mezi kruh pro vhazování a modrou čáru a střelou zápěstím propálil vše, co mu stálo v cestě, včetně Kopřivy. Piráti i nadále neustále útočili, ale nedokázali najít recept na obranu Kladna.

Chomutovští se nedokázali prosadit ani v přesilové hře, kterou jim hosté nabídli. Naopak měli ke konci druhé třetiny na mále. Aktivní tenkrát si výborně najel a svou teč střely od modré čáry umístil jen těsně vedle branky Kopřivy. Po dvou třetinách tak vedli hosté 1:0.

Třetí třetina začala stejně, jako ta druhé. Kladenští se vrhli do útoku a vytěžili branku. Nejdříve se ale předvedl Kopřiva, který, ačkoliv se přesouval v brankovišti, dokázal zastavit hostující střelu. O minutu později se ale Rytíři prosadili. Lukáš Kužel vystřelil tvrdou ránu od modré a ta se od horní tyče odrazila za záda Kopřivy.

Piráti ostřelovali hostující bránu čím dál častěji a vynutili si i několik dalších přesilových her. V jedné z nich byli domácí blízko snížení stavu. Vladimír Růžička nastřelil tyč, od které se kotouč odrazil k dalšímu z domácích, který ho ale nedokázal poslat za dezorientovaného Cháberu.

Piráti se ale přecejen dočkali snížení. To však ale přišlo velmi pozdě. Čtyři vteřiny před koncem třetí třetiny vystřelil z voleje David Kaše a jeho střela prošla až do sítě. Snížení Pirátů ale přišlo velmi pozdě a vyrovnání se zaplněné ochozy SD ARÉNY nedočkaly.

Břetislav Kopřiva (Chomutov): „Předně gratuluji soupeři k výborně zvládnutému utkání, hlavně takticky se jim velmi povedlo. Prohráli jsme výsledkem, ale určitě ne hrou. Občas jsme měli až drtivou převahu, ale bohužel jsme nestřelili branku. Obranná hra Kladna v jeho třetině byla výborná. Od druhé třetiny jsme se zvedali, ale nedali jsme šance.“

Jiří Kopecký (Kladno): „Několik předchozích zápasů jsme prohráli kvůli tomu, že soupeři byli zalezlí a čekali na brejky, tak jsme dnes zvolili tuto taktiku a ta nám vyšla. Chomutov nás občas dostal pod tlak, ale naštěstí se nám podařilo dát góly. Vyhráli jsme kolektivním výkonem.“