Piráti dokázali dvakrát vyrovnat, přesto v Litvínově těsně prohráli

Napsal 23.03.2014 Michal Luxa
L i t v í n o v / C h o m u t o v - V rámci posledního kola play-out Tipsport extraligy poslal los Piráty na led nedalekého Litvínova. Utkání mělo být pro chomutovské generálkou na baráž. Svěřenci Jaroslava Becka dokázali dvakrát srovnat skóre zápasu. Ovšem na branku Petera Jánského ve třetí části hry už nestihli gólově odpovědět, i proto utkání prohráli 3:2.
OUM6 ne 23.3.2014
LIT
3:2(1:1, 1:1, 1:0)
Litvínov
Nechvátal – Stříteský, Gula, Pavlík, Posmyk, Chaloupka, Sklenička - Černý, Hübl, Jánský - Trávníček, Piroš, Martynek - Laš, Jurčík, Majdan.
Růžička – Stehlík, Malec, Rutta, Jass, Havel, Mrázek, Bartejs - Bartečko, Svoboda, Bomersback - Hřebejk, Gajovský, Hruška - Kubinčák, Sikora, O. Kaše - Hromas, Kämpf, Balej.

Litvínov
11. Hübl (Chaloupka, Gula), 24. Pavlík (Majdan, Jurčík), 53. Jánský (Černý, Stříteský)
19. Gajovský (Hruška, Jass), 28. Bartečko (Mrázek)

2:6
0:0
0:0
30:27
1037

Už po třiceti vteřinách zápasu si první velkou šanci připravili hráči Litvínova. Jánský ujížděl sám na Růžičku, který předvedl pěkný zákrok. V osmé minutě prostrčil Bartečko puk k úplně volnému Bomersbackovi, jehož střela z úhlu našla pouze připraveného Nechvátala. V polovině první periody vystřelil od modré Gula. Růžička kotouč vyrazil pouze před sebe, kde ho našel Viktor Hübl . Ten už neměl problém uklidit černou gumu do branky - 1:0.

V šestnácté minutě jeli Piráti tři na jednoho obránce. Hruška poslal puk přes šířku kluziště na osamoceného Hřebejka, který střelou z první trefil litvínovského brankáře. Tři minuty před koncem první třetiny se zjevil sám před Nechvátalem Bartečko. Jeho pokus mířil pouze do betonu brankáře Vervy. O minutu později našel pěknou přihrávkou Hruška Nikolu Gajovského, který poslal kotouč mezi Nechvátalovy betony - 1:1.

V úvodu druhé části hrál Litvínov přesilovou hru, jenže Růžička nemusel zasahovat. Hned po vypršení početní výhody přihrával zpoza branky Majdan, jehož nahrávka našla Filipa Pavlíka. Ten neměl problém uklidit kotouč do prázdné branky - 2:1.

Ve devětadvacáté minutě dostal puk do jízdy Ľuboš Bartečko, který vymíchal blafákem Nechvátala a srovnal skóre zakončením pod víko branky - 2:2.

V polovině utkání našel puk na vrcholu brankoviště Černý, ale svým zakončením trefil pouze tyč chomutovské branky. Chvíli na to střílel Gajovský, který minul jen těsně domácí bránu. Dvě minuty před koncem druhé třetiny našel Hruška dojíždějícího Hřebejka. Ten hledal svým pokusem místo mezi betony brankáře Vervy.

V úvodu třetího dějství dostal puk mezi kruhy Černý, jehož pokus minul chomutovskou branku. Hned z protiútoku se mohli radovat také Piráti. Havel vyslal dělovou ránu od modré čáry, kterou Nechvátal vyrazil pouze ke Kašemu. Ten ovšem mířil svou dorážku opět do litvínovského gólmana. V osmačtyřicáté minutě prověřil Jurčík chomutovského brankáře, od kterého se puk odrazil k dojíždějícímu Pavlíku. Jeho pokus ale Růžička zlikvidoval.

Téměř v polovině třetí části hry se do slibné šance dostal Svoboda, jenže trefil litvínovského brankáře pouze do hrudi. Ve třiapadesáté minutě využil Peter Jánský pěkné přihrávky od Černého a poslal černou gumu za bezmocného Růžičku - 3:2.

V závěru utkání se dostal do slibné šance Kubinčák, který na dvakrát nepřekonal ležícího Nechvátala. Hned po této situaci si vzal chomutovský trenér oddechový čas, ale ani to Pirátům k vyrovnání nepomohlo.