Piráti dopolední zápas zvládli, Litvínov porazili i díky dvěma přesilovkovým gólům

Napsal 18.02.2014 R.Jüngling, M.Kučera, L.Kult
C h o m u t o v - Piráti si během olympijské přestávky naplánovali dva přípravné zápasy s Litvínovem. Ten první se měl uskutečnit odpoledne, ale play-off olympijského turnaje v Soči donutilo kluby ke změně. Předposlední únorové úterý se tak hrálo už od 10:30 a Piráti svého soka zdolali. V utkání vedli už o tři góly, ale Verva krátce po čtvrtém chomutovském gólu snížila. Tým Jaroslava Becka už však dvougólové vedení uhájil.
přát. út 18.2.2014
4:2(1:0, 2:1, 1:1)
LIT
Růžička – Pulpán, Stehlík, Lojek, Jass, Krstev, Mrázek, Malec, Havel – Hřebejk, Gajovský, Svoboda – Kubinčák, Straka, Šagát – Bomersback, Kämpf, O. Kaše – Veselý, Račuk, L. Novák
Litvínov
Francouz (32. Nechvátal) – Šlégr, Pavlík, Kousalík, Gula, Chaloupka, Stříteský, Kokeš – Lukeš, Hübl, Jánský – Trávníček, Hanzl, Martynek – Jurčík, Piroš, Černý – Mical, Válek, Majdan

7. Svoboda, 25. Lojek (Kubinčák, Jass), 38. Straka (Šagát), 47. Kubinčák
Litvínov
28. Hanzl (Stříteský), 47. Jánský (Lukeš)

6:4
2:0
1:0
289

V úvodu utkání byli aktivnější hosté z Litvínova, kteří zatápěli domácím obráncům. Ze svého tlaku se však nedokázali prosadit. V sedmé minutě hráli Piráti v oslabení, to jim ale nezabránilo ve skórování. Navrátilec do sestavy Jaroslav Svoboda se zmocnil kotouče a po samostatném nájezdu prostřelil Francouze.

Oba týmy se snažili vstřelit branku. Hodně blízko k ní měl jak hostující Mical, tak domácí Jass. Žádný z hráčů však skórovat nedokázal. Když se v devatenácté minutě neprosadil ani Trávníček svou tečí, do kabin šli hráči Pirátů s jednobrankovým vedením.

V úvodu druhé části to na ledě jiskřilo. Nejdříve se do sebe pustili Gula s Bomersbackem a oba vyfasovali dvě minuty na trestné lavici. O pár okamžiků později fauloval Stehlík a Chaloupka si to s ním chtěl vyřídit. Ze souboje nakonec sešlo, ale litvínovský Lukeš dostal osobní trest.

Poté se ale opět začal hrát hokej. Na konci pětadvacáté minuty vystřelil Kubinčák a Martin Lojek tečoval přesně za Francouzova záda. Litvínov však brzy snížil. Robin Hanzl se ocitl sám před Růžičkou a přesnou střelou zavěsil kotouč pod víko domácí branky.

Litvínov se snažil aktivně vyrovnat, ale ani dvě obrovské šance druhý gól chomutovského rivala nepřinesly. Naopak to byli Piráti, kteří se ještě v prostřední části prosadili. Josef Straka dostal přesnou přihrávku a se štěstím dostal kotouč do branky. Po třetím obdrženém gólu vystřídal Francouze v hostující bráně Nechvátal.

Do závěrečné části opět vstoupili o něco lépe hosté, ale opět nedokázali skórovat. Nejblíže k tomu byl Trávníček, ten ale svůj samostatný únik neproměnil v branku. Ve 47. minutě se ke kotouči dostal bývalý litvínovský hráč Vojtěch Kubinčák a překvapivou střelou od mantinelu překonal Nechvátala.

Piráti se z tříbrankového vedení radovali přesně dvacet vteřin. Peter Jánský se dostal do samostatného úniku a na rozdíl od svého kolegy Trávníčka prostřelil Růžičku přesně mezi betony.

Hráči Vervy mohli zdramatizovat utkání v 56. minutě, kdy udělal chybu Růžička, Válek toho však nedokázal využít. První ze dvou přípravných utkání tak zvládli lépe Piráti. Odveta se odehraje v pátek 21.2. od 10 hodin na Zimním stadionu Ivana Hlinky v Litvínově.

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov) „Zápas splnil účel. Z naší strany to vypadalo slušně, uvidíme, jak budeme pokračovat. Ve hře se objevily prvky, které jsme do ní chtěli dostat, ale zároveň se vždycky najde nějaká ta chybička. V klidu si vše rozebereme. Těší nás, že do hry naskočil Jarda Svoboda. Věříme, že marodka se nám brzy vyprázdní a mužstvo bude mít ještě větší sílu. Každá výhra pro nás znamená obrovské povzbuzení, jde o impuls, který ukazuje, že se vyplácí dodržovat, co po hráčích chceme. Na některých věcech musíme ještě pracovat, ale podali jsme slušný výkon.“

Radim Rulík (HC VERVA Litvínov): „Hrál se dobrý zápas. Pojali jsme ho jako přípravný, protočili v něm oba gólmany a rozložili zatížení i čas na ledě na všechny čtyři formace. Nekoučovali jsme ho za každou cenu k úspěšnému výsledku. Zápas splnil naše očekávání.“