Piráti drží naději na play-off, derby s Litvínovem rozhodl v prodloužení Kryštof Ouřada

Napsala 09.02.2018 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti nastoupili k předpolednímu zápasu nadstavbové skupiny extraligy staršího dorostu v Litvínově. Před derby měly oba celky shodný počet bodů na páté a šesté pozici, těsně za příčkami zachovávajícími možnost prát play-off. Díky dvoubodové výhře se Chomutovští posunuli jediný bod za čtvrtý Vsetín, který už má odehraná všechna střetnutí. V posledním kole nadstavby se svěřenci Davida Kočího s Radkem Šípem střetnou se sedmým Třincem, s nímž potřebují tři body, aby měli osud ve vlastních rukou. V případě nižší výhry nebo prohry bude záležet na zápase Litvínova.
N21 pá 9.2.2018
LIM
1:2p(1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
Litvínov
Pejsar – Baláž, Viedemann, Kitzberger, Bártek, Liška, Šubrt – Kovačič, Jindra, Jouza, Dufek, Kysela, Bartoš, Šarlinger, Svoboda, Myšák, Beran, Berka
Běhula – Seemann, Zeman, Beneš, Váchal, Jarý, Procházka, Štochl – Černý, Baier, Prokop, Jaroč, Lobodowski, Mežnar, Koláček, Gut, Pech, Ouřada, Brandner

Litvínov
16. Jindra (Myšák, Kysela)
38. Koláček (Gut, Mežnar), 65. Ouřada (Gut)

4:4
0:0
0:0
34:30
81
Petružálek – Goltsch, Michajličenko

Litvínov začal dvě po sobě jdoucími vyloučeními, když se podražením provinili Radek Liška a Josef Kitzberger. Nabídnuté početní výhody ale Chomutovští nevyužili, takže mohli udeřit domácí. Na úvodní branku se čekalo do konce šestnácté minuty, když kombinaci mezi Vojtěchem Kyselou a Janem Myšákem gólově zakončil David Jindra – 1:0.

Na začátku druhé části Piráti ubránili oslabení, když byl vyloučen na dvě minuty Kryštof Ouřada za podražení. Ve druhé polovině dějství se stalo mnohem více, jelikož Chomutovští nejprve nevyužili početní výhodu nabídnutou Přemyslem Svobodou, ale poté vyrovnali.

V čase 37:40 Michal Gut a Eric Mežnar asistovali na první branku modrobílých Josefu Koláčkovi, jenž nakonec poslal duel do prodloužení – 1:1.

Ve druhé polovině závěrečného dějství si oba celky vyzkoušely početní výhodu, Litvínov dokonce dvakrát, ale branku už Zimní stadion Ivana Hlinky do konce základní hrací doby branku nevyděl.

V nastaveném čase se na rozhodnutí čekalo až do poslední minuty, když Michal Gut přihrál Kryštofu Ouřadovi, který přiřknul bonusový bod na stranu Chomutova – 1:2p.