Piráti dvakrát vyrovnali, potřetí už se jim to nepovedlo a v Liberci prohráli

Napsal 06.10.2013 Lukáš Šonský, Libor Kult
C h o m u t o v - Chomutovští hokejisté zajížděli v desátém kole Tipsport extraligy na led Liberce, na který měli před úvodním vhazováním náskok jednoho bodu. Přestože Piráti inkasovali už ve druhé minutě, v zápase dokázali těsný náskok Bílých Tygrů hned dvakrát vyrovnat. Na druhou trefu Martina Bartka z padesáté minuty už však soubor Jiřího Čelanského odpovědět nedokázal. Konečný výsledek 4:2 z pohledu domácích pak určil gól do prázdné branky, když hráli Piráti bez brankáře a navíc měli početní výhodu.
10.kolo ne 6.10.2013
LIB
4:2(1:0, 1:2, 2:0)
Liberec
Melicherčík – Čakajík, Jánošík, Voráček, Výtisk, Hunkes, Ulrych, Čutta – Vampola, Víšek, Bartek, Pospíšil, Filippi, Urban, Valský, Bulík, Bulíř, Jass, Nedvěd, Zacha
Řehoř – Šulák, Trefný, Kučný, Pulpán, Lakos, Melec, Mazanec – Kämpf, Balej, Kaše, Divíšek, Sikora, Bartečko, Svoboda, Hřebejk, Kubinčák, Hruška, Šagát, Račuk

Liberec
2. Zacha (Vampola), 27. Bartek (Bulík, Vampola), 50. Bartek (Vampola), 60. Filippi (Nedvěd)

Vampola (Liberec) 10 minut

Oba týmy měly před střetnutím desátého kola hodně společného. Loni zachraňovaly svoji extraligovou příslušnost až v baráži a přes léto přivedly několik zvučných posil. V úvodu soutěže však opět tápaly a pod Ještědem se utkaly o důležité body.

Na první branku duelu nemuseli diváci dlouho čekat, Vampola posunul kotouč na Pavla Zachu a liberecký benjamínek trefil z pravého kruhu přesně ke vzdálenější tyči. Časomíra v tu chvíli neukrojila ani dvě minuty a Tygři už měli těsný náskok.

Jinak ale úvodní třetina příliš atraktivní hokej nepřinesla. Zblízka prověřil brankáře Řehoře útočník Víšek a na druhé straně operoval u liberecké klece Šagát, ovšem poskakující puk do sítě nedotlačil.

Vyrovnávací trefy se Piráti dočkali na začátku prostřední dvacetiminutovky. Hruška sice nejprve slibnou šanci z mezikruží nevyužil, ale o chvilku později zužitkoval přesilovou hru po chybě beka Ulrycha David Kämpf, jenž stál před brankovištěm a prostřelil gólmana.

Chomutovu narostla křídla a v oslabení mohl další trefu přidat Hřebejk, ovšem jeho prudký pokus zleva vytěsnil Melicherčík lapačkou těsně nad břevno. Zato na druhé straně bylo veselo, Martin Bartek využil přesilovku. Slovenský útočník byl neobsazený u Řehoře a kotouč přizvedl pod břevno.

Vyrovnaný hokej pokračoval, avšak domácí neměli od třetího zásahu daleko při další početní převaze. Hunkesova tečovaná střela prolétla těsně vedle tyče a Bulíř vzápětí dvakrát ztroskotal na Řehořovi. Nejprve mířil ze spodní části kruhu jen do jeho betonů a o pár minut později, už při libereckém oslabení, nezúročil Filippiho přihrávku při přečíslení.

Hosté však soupeřovu aktivitu přečkali bez úhony a v závěru druhé třetiny slavili gól na 2:2. Při hře ve čtyřech na obou stranách propadla Melicherčíkovi střela Jaroslava Svobody, který si sjel v pravý čas mezi kruhy.

Ve třetí třetině měli Bílí Tygři navrch, jenže přes chomutovskou obranu se dlouho nemohli prosadit. V nadějné příležitosti selhal Bulík a z kruhu posléze pálil Valský, jeho ostrý projektil si však Řehoř pohlídal. Včas klekl k zemi a kotouč vytěsnil betonem.

Prosadil se až Martin Bartek, který deset minut před koncem rozhodl o osudu utkání. Brankář se proti jeho střele natahoval zbytečně. Chomutov v závěru zvýšil útočné úsilí a Liberci se otevíral prostor pro brejky. Hosté zkoušeli i hru v šesti bez gólmana, ale jejich riskantní tah potrestal gólem do prázdné branky Tomáš Filippi.

Pavel Hynek (Bílí Tygři Liberec): „Už před zápasem jsme věděli, že to nebude o nějaké velké hokejové kráse, ale půjde o boj, ve kterém padne málo gólů. Pro nás bylo nesmírně důležité, že jsme stále vedli. Za stavu 2:2 jsme dali rozdílový gól a byli jsme šťastnější.“

Jiří Čelanský (Piráti Chomutov): „Bylo to spíše urputné utkání. Věděli jsme, že to nebude o moc gólech. Za stavu 2:2 na začátku třetí třetiny bylo jasné, že to bude o jedné chybě a jednom gólu navíc. To se potvrdilo a bohužel jsme inkasovali my, takže neodvážíme žádné body.“