Piráti jen marně odtahovali litvínovský náskok, nakonec padli o jedinou trefu

Napsala 28.10.2017 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti odjeli k šestnáctému kolu extraligy staršího dorostu do nedalekého Litvínova, kde se střetli ve čtvrtém derby sezóny. Litvínovští si v úvodní třetině vypracovali dvougólové vedení, které si ač ztečené pohlídali do závěrečné sirény. Kryštof Ouřada si v utkání připsal po jednom gólu a jedné asistenci.
16.kolo so 28.10.2017
LIM
4:3(2:0, 1:1, 1:2)
Litvínov
Pejsar – Baláž, Viedemann, Kitzberger, Bártek, Liška, Šubrt – Jouza, Jindra, Dufek, Kysela, Šarlinger, P. Svoboda, Myšák, Beran, Damašek, Berka
Skokan – Rudy, Ferbas, Zeman, Váchal, Viktorin, Procházka, Štochl – Černý, Baier, Hofrichter, Prokop, Jaroš, Lobodowski, Mežnar, Hradecký, Pech, Ouřada, Brandner

Litvínov
9. Myšák (Liška), 19. Berka (Dufek, Baláž), 28. Jouza (Jindra, Myšák), 59. Svoboda (Dufek)
21. Ouřada (Prokop), 57. Jaroš (Hradecký, Zeman), 60. Lobodowski (Ouřada)

3:0
0:0
0:0
38:26
94
Petružálek – Coubal, Michaljičenko

Piráti si hned na začátku utkání zahráli početní výhodu, ve které však neskórovali, a tak mohli udeřit domácí. Brankové konto utkání otevřel v deváté minutě litvínovský střelec Jan Myšák, který zužitkoval přihrávku od Radka Lišky. Chvíli před první sirénou zvýšil na rozdíl dvou gólů Marek Berka – 2:0.

Do druhé části měli Chomutovští dobrý vstup, jelikož hned za osmadvacet sekund Kryštof Ouřada prostřelil Martina Pejsara a snížil. Dvoubrankové vedení vrátil na domácí hole před polovinou střetnutí Daniel Jouza – 3:1.

První polovina závěrečného dějství byla protkána třemi vyloučeními na straně Černožlutých, čehož však svěřenci Davida kočího nevyužili. Až na konci 57. minuty vstřelil kontaktní branku Jakub Jaroš, z čehož se však Piráti neradovali příliš dlouho, jelikož za necelou minutu přidal pojistku litvínovský Přemysl Svoboda. Za Chomutovské upravil na konečných 4:3 z pohledu domácích Peter Lobodowski v čase 59:48.