Piráti letos poprvé porazili Duklu Jihlava, když na jejím ledě nastříleli šest gólů

Napsal 19.12.2011 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - Piráti cestovali na Vysočinu za Duklou Jihlava, která v minulém kole utrpěla debakl 8:0 v Havlíčkově Brodě, a tak se jistě chtěla ukázat proti Chomutovu v dobrém světle a odčinit tak prohru. Již v první minutě šli ale Piráti do vedení zásluhou Gajovského. Poté přidal Chomutov druhou branku. Domácím nepomohlo ani snížení stavu na 1:2, protože chomutovští hokejisté nastartovali svůj brankostroj, který se zastavil až na šesti brankách.
35.kolo po 19.12.2011
JIH
2:6(0:1, 1:2, 1:3)
Jihlava
Rittich - Petráček, Kolafa, Jaroš, Dobrovolný, Kaláb, Malena, Grundmanis, Kolda - Čachotský, Hubáček, Hodek - Domin, Zeman, Polcar - Maliník, Bezděk, Vysloužil - Pometlo, Pěška, Prokš
Hanuljak (od 31. do 36. Strmeň) - Mrázek, Havíř, Palin, Jillson, Grof, Opalek, Deveri, Rutta - Hřebejk, Helminen, Hruška - Procházka, Gajovský, Seman - Hafenrichter, Sikora, Ondřej - Hromas, Lapšanský, Jíra

Jihlava
22. Domin (Polcar), 54. Hodek (Čachotský, Dobrovolný)
1. Gajovský (Procházka), 22. Procházka (Seman), 28. Ondřej (Sikora), 42. Mrázek (Lapšanský), 45. Hromas (Jíra, Lapšanský), 56. Hafenrichter (Gajovský, Seman)

5:7
0:0
0:1
26:29
1312
Vampola - Rittich, Guth

Rittich, Jaroš, Kolda, Polcar,Vysloužil, Pometlo, Pěška, Prokš. Toť výčet všech juniorů, kteří si svými výkony ve své kategorii vysloužili nominaci k prestižnímu utkání jihlavské Dukly s Piráty z Chomutova. Juniorům totiž patří v tabulce pátá příčka a mají našlápnuto k historickému úspěchu. Trenér hostí přivezl ze severu Čech juniory „pouze“ dva – Deveriho a Opálka.

Jihlavští odstartovali tím nejhorším možným způsobem. nabídnutou přesilovku z první minuty nejenže nevyužili, ale dokonce při ní inkasovali. Nikola Gajovský zakončil neomylně přečíslení 2 na 1 a poslal svůj tým do brzkého vedení 1:0. Chomutov jasně dominoval a nováček Rittich v brance domácích si na nedostatek práce stěžovat rozhodně nemohl.

I do druhé části nastoupili lépe Piráti. Ve 22. minutě vyčíhal špatnou rozehru Jihlavy Milan Procházka a švihem nad lapačku zvýšil na 2:0. Nedá se říct, že by hosté polevili, přesto ještě v téže minutě snížil Petr Domin. Jeho trefa spíše vyplynula ze špatného postavení brankáře Hanuljaka, který jihlavskému špílmachrovi nechal odkrytou celou pravou stranu své klece - 1:2.

Ve 28. minutě hosté znovu odskočili na rozdíl dvou branek. Marek Sikora uplatnil důraz v prostoru před brankovištěm a překonal Ritticha - 1:3. V polovině zápasu schytal od devatenáctiletého Pěšky tvrdý direkt brankář Hanuljak. Tvrdou ránu z mezikruží zastavila jeho helma a chomutovská opora padla na zem. Za doprovodu lékaře opustila kluziště a do branky si to šinul mladý Strmeň. Brankář chomutovské juniorky ale vydržel pouze pět minut, poté přepustil místo vyléčenému kolegovi.

Kuriózní okamžik nastal ve 39.minutě. Po jednom souboji odpadl z mantinelu kus plastu a rozhodčí sebejistě poslali oba týmy do šaten, aby dopřáli dostatek času domácím opravářům. Ti se činili a za necelých 18 minut se šlo znovu do boje. V dohrávané minutě z druhé části se již ni nestalo.

Udeřilo znovu na začátku další třetiny. Jaroslav Mrázek zajistil Pirátům pohodlné vedení 4:1. Ve 45.minutě přišla pro domácí bojovníky další pohroma. Petr Jíra ujel po pravé straně, vypálil na Ritticha, ten jeho pokus vyrazil před sebe, kde ho bruslí dorazil Hromas. Branka sice byla oficiálně připsána Jírovi, ale skóroval evidentně hráč s číslem 11, tedy Karel Hromas...

Utkání se v posledních 10 minutách dohrávalo z povinnosti. Za domácí snížil na 2:5 Daniel Hodek, ale poslední tečku za pondělním večerem napsal Jaroslav Hafenrichter, když zakončil pohlednou akci s Gajovským a Semanem - 2:6.

Jihlavští mladíci si za bojovnost a odvahu si jistě zaslouží respekt, ale na borce typu Davida Hrušky či Štěpána Hřebejka to bylo zkrátka žalostně málo.

Jan Votruba (asistent trenéra Chomutova): Věděli jsme, že měli domácí divoký výsledek a četli jsme, co nás čeká. Očekávali jsme, že bude Jihlava dobře motivovaná, ale od začátku jsme hráli dobře, kombinovali jsme a proměňovali šance, takže musím tým pochválit.

Petr Vlk (trenér Jihlavy): Vstoupili jsme do toho tak, jak jsme vstoupili. Hrajeme přesilovou hru a hrubka jako blázen. Zkušený tým toho hned využil. Já hráčům nemůžu vytknout, že by tam snaha nebyla, ale soupeř využil našich chyb.