Piráti letos poprvé porazili Kladno. Vezou domů dva body za výhru v prodloužení

Napsal 01.02.2013 Lucie Štěrbová
C h o m u t o v - Napočtvrté to vyšlo! Chomutov poprvé v sezoně porazil kladenské Rytíře, když vyhrál 3:2 v prodloužení. Piráti sice museli dvakrát dotahovat jednobrankový náskok soupeře, čelili obrovské střelecké převaze Kladna a museli ustát i velký tlak ve třetí třetině, nicméně druhý bonusový bod nakonec putuje díky brance Michala Důrase na sever Čech.
45.kolo pá 1.2.2013
KLA
2:3p(1:0, 1:2, 0:0 - 0:1)
Kladno
Chábera - L. Procházka, David Růžička, Kameš, Piskáček, P. Hořava, Černošek, Macholda, Doudera - Eberle, Lukáč, M. Látal - Melka, Patera, M. Hořava - Valský, Kuchejda, Kuchler - Jass, Dalecký, Obdržálek.
Hanuljak - Pavlas, Pulpán, Bartejs, Palin, Rutta, Macháček, Rýgl, Stehlík - D. Hruška, Divíšek, Kubinčák - Šagát, Zálešák, M. Procházka - Y. Treille, T. Káňa, Kůs - Důras, Sikora, Hromas.

Kladno
12. Melka (M. Hořava), 35. Patera (Piskáček)
32. Důras (Sikora), 35. Pavlas (Divíšek), 62. Důras (Kubinčák, Rutta)

0:5
1:0
0:0
3292

Text reportáže: ČTK

Domácí trenér Vojta provedl v sestavě několik změn. Poprvé nastoupil lotyšský útočník Jass a obránce Petr Hořava.

Úvodní část byla oboustranně rozháraná, ale domácí měli přece jen více ze hry než jejich soupeř. Odměnou za jejich aktivitu byl vedoucí gól. Melka po téměř dvouletém brankovém půstu, naposledy skóroval 18. února 2011, překonal gólmana Hanuljaka. Autora gólu úspěch pořádně naladil, následně se dostal do dvou stoprocentních šancí, ale pokaždé selhal.

Druhá třetina přinesla velice kvalitní partii. Kladenští si vynutili na nedisciplinovaném soupeři tři početní výhody, ale skórovali v nich jen jedenkrát. Vedení zajistit domácím kapitán Patera. To ale bylo již za stav 1:1, před Paterovým gólem totiž Důras vyrovnal.

Kdo očekával, že vedení 2:1 Středočechy uklidní, mýlil se. Za pouhých 29 sekund po Paterově brance se všichni domácí hráči dívali, jak zkušený Divíšek objíždí s pukem celou útočnou třetinu, pak přihrál na modrou Pavlasovi a bývalý kladenský hráč namířil svoji střelu pod horní tyčku.

Domácí měli ve třetí části další výhodu přesilovek, ale Chomutov hrál nesmírně obětavě a za zády měl mága Hanuljaka, který pochytal každou šanci stále více nervózních kladenských hráčů. Zápas tak dospěl do prodloužení, ve kterém hosté rozhodli o své výhře.

D;ras se prodral do útočného pásma, jeho přihrávka na Kubinčáka propadla po teči jednoho z bránících hráčů za Cháberu. V tabulce poslední Chomutov tak snížil odstup od třináctého Liberce na dva body.

Jiří Kopecký (Rytíři Kladno): „Bylo to pro nás nesmírně důležité utkání, protože jsme chtěli stoprocentně bodovat a posílit šanci na umístění v první desítce. Dvakrát jsme vedli, ale vždy jsme dostali po hrubých chybách, které snad ani nepatří do extraligy, vyrovnávací góly. Navíc se nám nevydařily ani v závěru dvě přesilovky. Neobávám se, že by na náš tým i po nešťastné prohře dolehla nějaká deka. Do konce základní části ještě chybí sedm zápasů, z toho čtyři hrajeme v domácím prostředí, takže věřím, že šesti bodů docílíme.“

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov): „Náš tým předvedl výkon plný fyzického nasazení a bojovnosti a vyjma první třetiny jsme byli domácím vyrovnaným soupeřem. Za parádní přístup jsme si asi ty dva body nakonec zasloužili. Gólman Hanuljak byl hlavní oporou našeho mužstva, ale musím pochválit i ostatní hráče za velice dobrý kolektivní výkon.“