Piráti na Slavii neskórovali, z metropole se vrací bez bodů

Napsal 12.10.2012 Václav Mohelník
C h o m u t o v - Střelecky nepovedené utkání mají za sebou Piráti Chomutov. Po bezbrankové úvodní třetině a jedné brance ve druhé části se nejpodstatnější okamžiky zápasu odehrály v závěrečném dějství. Domácí Slavia Praha v něm vstřelila tři góly a celý zápas tak vyhrála 4:0. Chomutovští hokejisté se z venkovního duelu vrací podruhé v sezoně bez střeleckého úspěchu.
11.kolo pá 12.10.2012
SLA
4:0(0:0, 1:0, 3:0)
Slavia
Kopřiva (Furch), Kempný, Dresler, Kadlec, Červenka, Sobotka, Tomica, Kuboš, Beňovič, Kalla, Kučný, Jelínek, Pospíšil, Krenželok, Poletín, Micka, Kolařík, Alinč, Sklenář, Růžička, Hertl.
Kostúr (Řehoř) - Mrázek, Hromas, Zálešák, Kraft, Sikora, Lučka, Palin, Hřebejk, Procházka, Lušňák, Hruška, Pulpán, Polák, Frolík, Duda, Bartejs, Hafenrichter, Rýgl, Jurčina, Důras.

Slavia
26. Růžička (Jelínek, Kadlec), 47. Kučný (Červenka, Sobotka), 54. Beňovič (Červenka), 57. Sobotka (Kuboš, Micka)

3:7
1:0
0:0
40:22
3782

Slavia na svém ledě poprvé hostila nováčka extraligy z Chomutova a ten se chtěl na červenobílých pořádně ukázat. Do utkání vstoupili hostující hráči více než dobře, když ve druhé minutě zahrozil z kruhu Duda. Kopřiva neštěstí sice odvrátil, ale po půl minutě se musel ohánět znovu. Nadvakrát vyrážel šanci Sikory a svým spoluhráčům zachránil čisté konto.

Po úvodních promarněných šancích hrály oba týmy celkem zakřiknutě. Další šance přišly až ke konci třetin. Chomutovští hokejisté měli na holích několik gólových šancí, ale na skvěle chytajícího Kopřivu nevyzráli. Největší příležitost si připravil Duda, který si Kopřivu nejdříve položil, ale poté byl neschopný kotouč ukočírovat.

Po první přestávce se hra domácího celku podstatně zlepšila. Snaha sešívaných se vyplatila. V šestadvacáté minutě se před brankářem Kostúrem strhla bitva o kotouč, ten se však dostal na hůl Vladimíra Růžičky, který hlídkoval u tyče a přesně umístěnou střelou otevřel skóre utkání na 1:0.

Slávisté si dokázali v průběhu druhé třetiny vybojovat celkem slušné šance, zejména po vyloučení chomutovského Dudy. Kostúr se ovšem snažil svou svatyni hlídat důkladně a za svá záda nic nepustit. To se mu také povedlo, a tak mohli hosté odjet do kabiny pouze s jednogólovým mankem.

Začátek posledního dějství vyšlo lépe opět domácímu týmu. Po dvou minutách se do samostatného nájezdu probojoval Roman Červenka, ale jeho střelu z mezikruží Kostúr bezpečně ukryl mezi betony. Tlak domácích opět přinášel ovoce. V sedmačtyřicáté minutě si najel Jiří Kučný s pukem za modrou čáru a okamžitě vystřelil. Brankář střelu neviděl zrovna ideálně a puk pořádné zahlédl, až když ho vytahoval ze své sítě – 2:0.

Chomutovští se sice ještě snažili stav utkání zvrátit na svou stranu, ale výsledkem byl pouze třetí puk za zády jejich brankáře. V padesáté třetí minutě totiž obdržel přihrávku Tomáš Beňovič, který skvělou střelou umístil puk do horního rohu chomutovské branky a připsal si tak historicky první trefu v extralize – 3:0.

Slávistům tříbrankové vedení zdaleka nestačilo, a tak se snažili svému soupeři nadělit ještě pár kousků. Úžasná příležitost se jim naskytla pět minut před koncem zápasu, když jednoho z červenobílých hákoval Pulpán. Po sérii přihrávek a vyražených střel se kotouč dostal na hůl Vladimíra Sobotky, který bezchybnou střelou rozvlnil síť za zády Kostúra – 4:0.

Dvě minuty před koncem utkání dostala Slavia další šanci, když na trestnou lavici usedl Hřebejk s Dudou, čímž své mužstvo poslali do tří. Slávisté svou šanci ovšem nevyužili a skvěle chytající Kopřiva si může připsat svou první extraligovou nulu v této sezoně.

Ondřej Weissmann (Slavia): "První třetinu měl Chomutov navrch, byl agresivnější a důraznější v soubojích. Druhá a třetí třetiny byly spíše v naší režii. Každopádně to utkání ale bylo hodně těžké a vyrovnané. Chomutov není žádný nováček, je tam spousta zkušených hráčů a hrají od začátku dobře, navíc nedostávají moc gólů. Jsme rádi, že jsme utkání zvládli."

Mikuláš Antonik (Chomutov): "První třetina z naší strany nebyla špatná a měli jsme tam i nějaké příležitosti, ale nic nám tam nespadlo. V té druhé nás Slavia dostala pod větší tlak, hlavně v přesilových hrách. I když jsme ta oslabení ubránili, podařilo se jí vstřelit gól. Rozhodující byl pak gól na 2:0, kdy jsme udělali chybu ve středním pásmu a soupeř toho využil. Pak jsme to trochu otevřeli, Slavia toho využila a výsledkem bylo toto skóre."