Piráti na domácím ledě utrpěli od pražské Slavie debakl 1:5.

Napsal 23.11.2012 Kryštof Kousal
C h o m u t o v - Už od prvních sekund utkání měli hosté jasně navrch, Chomutov měl velký problém se slávistickým forčekingem. Hosté se poprvé prosadili dvanáct sekund před koncem první třetiny, pak ale v obou následujících přetinách přidali po dvou trefách a na závěrečném skóre už nic moc nezměnil ani čestný úspěch Davida Hrušky. Piráti tak podlehli pražské Slavii 1:5.
24.kolo pá 23.11.2012
1:5(0:1, 0:2, 1:2)
SLA
Kostúr - Palin, Pulpán, Mrázek, Pavlas, Bartejs, Rýgl, Jurčina, Rutta - Lušňák, Frolík, Chimera - Hruška, Kraft, Hřebejk - Treille Y., Ondřej, Důras - Zálešák, Sikora, Hromas
Slavia
Furch - Kempný, Dresler, Kadlec, Kuboš, Beňovič, Kučný, Kolařík - Skokan, Sobotka, Krenželok - Hertl, Alinč, Tomica - P. Jelínek, Bednář, Sklenář - Růžička V., Žejdl, Poletín

56. Hruška (Sikora, Mrázek)
Slavia
20. Bednář (Kučný, Růžička V.), 24. Kuboš (Alinč), 37. Jelínek P. (Kadlec), 47. Krenželok (Alinč, Hertl), 55. Alinč (Krenželok)

5:3
0:1
1:0
14:44
4438

Sešívaní začali utkání lépe a několikrát se usadili v útočné třetině. V polovině první periody se kotouč odrazil až k volnému Krenželokovi, který měl na holi první gól, ale chomutovský fantom v masce tygřím skokem držel bezbrankový stav. Postupně tlak narůstal a domácí brankář Matúš Kostúr musel znovu dokazovat, že momentálně oplývá výbornou formou. Pirátům nepomohlo ani krátké zmátoření a slávisté znovu pokoušeli své šance. O úvodní branku se postaral při své letošní extraligové premiéře JAROSLAV BEDNÁŘ. Jiří Kučný mu přenechal puk a z bekhendu se trefil přesně.

O moc lepší ze strany domácího celku to nebylo ani ve druhé třetině. 24. minuta a červenobílí zvýšili na 0:2. Hostující PETR KUBOŠ dorážel kotouč a Kostúr si ho nechtěně lapačkou poslal za brankovou čáru. Když už měli Piráti možnost pustit se do útoku, narazili už na přechodu do útočného pásma a Slavia domácí znovu vracela k jejich brance. Chomutovu se šance na vyrovnání vzdálila v 37. minutě, kdy Kostúra z brankoviště prostřelil PETR JELÍNEK a pražský tým už vedl 0:3. Slabý výkon domácích a smůla gólmana pouští hosty do tříbrankového vedení.

Slavia Praha kontrolovala průběh utkání dál. Tlaku slávistů využil ve 46. minutě LUKÁŠ KRENŽELOK, který bekhendem prohodil bezmocného Kostúra. Stav 0:4, který svítil na kostce už opravdu bil na poplach, hosty však chuť po útoku nepřešla. Slávistický Sklenář ujel sám na chomutovského brankáře, ten však zachoval klid a puk za svá záda nepropustil. Netrvalo dlouho, a za asistence Krenželoka JAN ALINČ dostal hosty do vedení už 0:5. Chomutov se o minutu později ale přeci jen dočkal čestného gólu. Vsítil ho DAVID HRUŠKA, který sám ujel na brankáře Dominika Furcha a zakončil pod jeho lapačkou. Gól na 5:1 ale změnil skóre jen esteticky a Slavia Praha poráží Chomutov znovu o čtyři branky.

Hvězdami utkání byli vybráni Jan Alinč za Slavii a David Hruška za Chomutov.

Jiří Doležal (Piráti Chomutov): Dnes nám nešlo absolutně nic. Ať už je to obranná, či útočná hra, dnes zaslouží pochvalu jedině brankář, který nás podržel od vysoké porážky. Musíme zapracovat postupně na maličkostech. Dříve nás zdobilo to, že jsme padali do střel, ale teď nám to prostě chybí. Ty chvilky, co tu byly kdysi krásný se teď zapomněly a je na nás, abychom to napravili. Takový je hokej. Jednou jste nahoře, jednou zas dole.

Ondřej Weissmann (HC Slavia Praha):Zápas se mi hodnotí velice snadno. Už v první třetině jsme měli lepší pohyb a kontrolovali kotouč. Vypracovali jsme si šance, ale je škoda, že jsme z toho dali jen jeden gól. Z naší strany byl zápas velmi dobře odehraný a kluky bych chtěl pochválit.